Какво да давам вместо кисел?

  • 1 189
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Мили майчета, моля да ме посъветвате с какво мога да заменя кисела.Педито ми каза да давам 5 пъти кисел и 2 пъти каша,но нещо тоя кисел хич не ми вдъхва доверие.

# 1
  • Мнения: 2 567
Привет,
кисел и до ден днешен не съм давала  Sick
На негово място приготвях каша с вода и я смесвах с пловодо пюре  Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
На мен педи ми каза 4е кисел, крем4е и каша / ако детето върви едро кашата се смесва с настърган плод, за да не дебелее излишно / са взаимно заменяеми така 4е да давам, което детето предпо4ита , но следобед.

# 3
  • Мнения: 313
Кисел и до сега не съм давала. Пасирам плодове или кисело мляко с плод, кисело мляко с бишкота, кисело мляко с овесени ядки и мед...ей такива сладки и леки неща.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 958
Защо пък 2 пъти каша? Ако само нея яде, другите 5 дни гладно ли ще стои? Аз давах доскоро всеки ден каша. Сега сме на кухня и затова не давам, но събота и неделя сме на каша.
Има кремчета, които са много вкусни, нишестета. Може също и плодове пасирани, или мляко с бисквити.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 632
Каша с плод.Просто сменяй кашите и ще доставиш на детето разнообразна храна.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 110
И аз смесвам каша с пасиран плод или плодово пюре и давам всеки ден.
Нещо тия кисели не ми вдъхват доверие.
Сменям кашите, редувам плодовете и им осигурявам разнообразие.
P.S. Все се каня да питам педито за тия кисели и все забравям, че досега нищо не е казала...  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 249
Абе киселът нали е каша/нишесте + плод и мляко евентуално newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 110
Абе киселът нали е каша/нишесте + плод и мляко евентуално newsm78
Именно, затова не виждам смисъл да давам, като давам каша с плод.
Има обаче едни такива готови, като нишестета, които хич не ми харесват. Само химия са според мен. Не бих дала такова.

# 9
  • Мнения: 35 951
кисел не съм давала
давам всеки ден на ХИП безмлечните елда и ориз, които са и без плодове - не са допълнително подсладени и ги слагам в плодовото пюре, понякога добавям и малко вода
киселът е захар+вода+брашно+плод - кашата е по-добър вариант!

# 10
  • Мнения: 8 459
И аз не давам кисел.Правя,като са го описали другите мами-давам каша с плод или овесени ядки с плод или смес от 4 вида ядки пак с плод.От време на време давам и грис или с плод или със сиренце.

# 11
  • Мнения: 1 383
Плодово пюре + кърмене = кисел

# 12
  • Мнения: 8 459
Плодово пюре + кърмене = кисел
Това ми хареса!

# 13
  • Мнения: 153
Благодаря за съветите на всички  bouquet За съжаление няма да мога да се възползвам от всички, защото пропуснах да кажа , че сме на 5 месеца и някои от нещата които споменавате е още раничко да ги давам;)

# 14
  • Мнения: 2 959
Аз също никога не съм давала кисел, но и никога не съм смесвала кашата с плодове. Ако давам каша то си е чиста каша, сутрин задължително давам чисто плодово пюре и след това чиста каша, а вече и овесени ядки. За следоб. закуска отнова й давам чисти плодове и след това кисело мляко, кърмата е на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт