От кои тампони сте доволни?

  • 4 717
  • 27
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 787
По принцип не ползвам и нямам опит.  Crazy
Предстои ми  многочасово пътуване и сякаш искам да пробвам да съм с тампон. За начинаещ какви ще препоръчате?
Най ме е страх да се скъса връвчицата на тампона и да не мога да го изкарам.  Sunglasses Основателно ли е това притеснение?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
  Нямаш шанс да го скъсаш. Пробвах веднъж нарочно да го изтръгна, но не успях. Пък и когато е пълен по-лесно се придвижва... извинявам се за уточнението..... Съветвам те да вземеш от малките размери, щом си начинаеща, докато свикнеш. Когато ползвах, бях доволна от тези с коприненото покритие. Успех

# 2
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Аз от години карам само с тампони и досега не ми се е късала връвчицата, да чукна на дърво  Mr. Green
От всичко, което съм пробвала се спрях на O.B. Pro Comfort Silk Touch (точно с коприненото покритие). За мен са най-приятни и удобни, въпреки че са по-скъпи.

# 3
  • Мнения: 4 841
Тампоните са невероятно удобство, ползвам сигурно 25 години вече, нито веднъж не ми се е скъсал конеца досега.

По отношение на размера - не е важно дали ти е за първи път, или за десети, ако избереш неподходящ размер се губи смисъла - малкия тампон пропуска, и хем създава фалшиво чувство на сигурност, хем може да направи големи бели. Големия пък създава физически дискомфорт.
Тъй като и правилното поставяне е важно, предлагам ти следното - преди самото пътуване, да вземеш назаем единични бройки от приятелки/познати, и да пробваш в къщи - размера, поставянето, и дали изобщо е за теб тази работа. Имам приятелки, които не търпят тампони при никакви обстоятелства  Crazy

ob са класика, най-ергономични са, и за начало са супер.

# 4
  • Мнения: 354
Ползвах само O.B. преди да забременея. Аз също ползвам от години и не споря, че има рискове - СТШ и т.н. (който между другото може да се прояви и без да ползваш тампон, но това е друга тема), но повярвай ми, веднъж свикнеш ли (въпреки, че няма какво толкова да "свикваш"), няма да погледнеш пак превръзките. Това е такова улеснение и удобство. Сигурно не всички ще се съгласят, но за мен беше така.
Пък относно марката... ползвах О.B., заради покритието за по-лесно поставяне. Не си купувай ароматизирани тампони.
Пак казвам, това за мен е невероятно удобство... но все пак ако решиш да ги ползваш постоянно, поне 1 ден от цикъла заменяй с превръзка и не забравяй да ги сменяш на няколко часа  Peace
П.П.: Наясно съм, че не всички ще се съгласят с мен за някои неща, споделям моя личен опит от поне 6 години.

# 5
  • Мнения: 354
Тампоните са невероятно удобство, ползвам сигурно 25 години вече, нито веднъж не ми се е скъсал конеца досега.

По отношение на размера - не е важно дали ти е за първи път, или за десети, ако избереш неподходящ размер се губи смисъла - малкия тампон пропуска, и хем създава фалшиво чувство на сигурност, хем може да направи големи бели. Големия пък създава физически дискомфорт.
Тъй като и правилното поставяне е важно, предлагам ти следното - преди самото пътуване, да вземеш назаем единични бройки от приятелки/познати, и да пробваш в къщи - размера, поставянето, и дали изобщо е за теб тази работа. Имам приятелки, които не търпят тампони при никакви обстоятелства  Crazy

ob са класика, най-ергономични са, и за начало са супер.
Аз също нямам скъсан конец до сега.
Аз лично започнах с O.B. нормалните - с жълта лента. После минах на супер - с оранжевата лента.
Въпросът за правилното поставяне е много важен наистина. Проучи.
И един съвет  Peace Като го сложиш, недей да мислиш нон-стоп за това. Просто си продължи с ежедневието.  Peace

# 6
  • Мнения: 6 528
аз също ползвам тампони - о.б. прокомфорт мини. с по-голям размер ми е некомфортно. сменям начесто и слагам ежедневна превръзка.
преди години получих стш, но гинекологът ми каза, че мога да ползвам отново тампони. причината за стш е бактерия, а не самият тампон, можело да се случи и на жени, които не ползват тампони. първо ми беше много притеснено, но вече се успокоих и си ползвам без проблем.
при мен стш беше с висока температура, повръщане, диария и загуба на съзнание. бях в университета и колегите извикаха бърза помощ.
конец не ми се е късал никога, но иначе съм слушала градски легенди за изгубени тампони  Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Благодаря за съветите. Попивам информацията. /като тампон Mr. Green/

Да помоля за картинки на тампоните ви? Преди малко гледах в магазина, има най-различни видове.

# 8
  • Мнения: 2 092
Ползвам Лидълските / е последните няколко месеца - не  Mr. Green/. Конец не ми се е късал, но и да се случи , тампона пак си пада/ излиза/ , когато поеме достатъчно кръв .
Препоръчително е да не се ползва по- голям размер от необходимото.
Ако не е поставен правилно се усеща / дискомфорт/, иначе изобщо не го усещаш.
Щом ще пътуваш, ще имаш ли възможност да ги сменяш на няколко часа?

# 9
  • Мнения: 2 816
Аз от години карам само с тампони и досега не ми се е късала връвчицата, да чукна на дърво  Mr. Green
От всичко, което съм пробвала се спрях на O.B. Pro Comfort Silk Touch (точно с коприненото покритие). За мен са най-приятни и удобни, въпреки че са по-скъпи.

+1 Simple Smile Joy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 787

Щом ще пътуваш, ще имаш ли възможност да ги сменяш на няколко часа?

Ще пътувам с кола, няма проблем със спирането по желание.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 50
Аз от години карам само с тампони и досега не ми се е късала връвчицата, да чукна на дърво  Mr. Green
От всичко, което съм пробвала се спрях на O.B. Pro Comfort Silk Touch (точно с коприненото покритие). За мен са най-приятни и удобни, въпреки че са по-скъпи.

Определено съм съгласна. И аз ползвам тях  Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 282
Аз разчитам само на супер+ на ОБ, всички други ми пропускат. Никога не го усещам.
Слагането на тампон е елементарно, важно е да го навлажниш около върха му и позата, на която го слагаш. Опитай докато си седнала върху тоалетната.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 787
...... важно е да го навлажниш около върха му .........

С какво?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт