Негативизъм към благотворителност, която не разбираш. Защо?

  • 12 972
  • 303
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 759
Извинявам се, ако не е за тук темата, но ако е така моля да я преместят модераторите.
Въпросът ми е провокиран от следното - харесала съм няколко страници в facebook, които са за помощ за животни. Почти под всяка снимка с призив за финансова помощ за някое мъниче, се намира някой, който решава да се изяви с нещо от рода на - те хора страдат вие за котка, куче, хамстер ми търсите помощ. Добре бе, не го разбираш - няма да даряваш. Защо трябва да пишеш такива коментари? Аз си изкарвам парите, преценила съм, че ще даря и съм споделила, за да могат и други хора, които искат и имат възможност, да дарят. Като една кауза не ти е на сърце и не я разбираш - подминаваш я и толкова. Защо трябва и на кого е необходимо това негативно и осъдително коментиране?

Моля ви само за едно - не превръщайте темата в поредната за и против кучетата.

# 1
  • Мнения: 781
Тук няма да срещнеш разбиране.Малцина ще те подкрепят и на финала темата, ако се развие ще е за и против   Tired

Спрях да чета подобни коментари. Такива дразнители ще има винаги. Помагаш колкото можеш на когото и каквото можеш и игнорираш такива хора.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Мацка, хич да не ти пука. Hug Хубаво е, че помагаш на животинките, аз също активно го правя.

   Пък критикари и завистници винаги ще се намерят – все пак, не е лесно да си връзваш гащите с ластик и да нямаш 50 ст. в джоба за едно кафе, а да преглътнеш с лекота мисълта, че съседката купува телешки шол за котките си, нали – оттам идва цялата работа. Mr. Green Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 759
   Мацка, хич да не ти пука. Hug Хубаво е, че помагаш на животинките, аз също активно го правя.

   Пък критикари и завистници винаги ще се намерят – все пак, не е лесно да си връзваш гащите с ластик и да нямаш 50 ст. в джоба за едно кафе, а да преглътнеш с лекота мисълта, че съседката купува телешки шол за котките си, нали – оттам идва цялата работа. Mr. Green Wink

  bouquet
Но всъщност продължавам да си задавам въпроса защо? Част от хората, които са реагирали негативно на такива призиви за помощ за животни, като им погледнеш профилите, не изглеждат като да нямат финанси и да е от този аспект провокиран негативизма им.

Последна редакция: нд, 13 юли 2014, 01:01 от gery1

# 4
  • Мнения: 261
Защото оправдават пред себе си собствената си апатия , безчувственост , злоба и незаинтересованост , за това.  По-лесно е с мачкане и заяждане да принизиш чуждите възгледи , за да не усетиш своите собствени поставени под въпрос. Ако някой е в мир с разбиранията си , няма да ходи целенасочено да тъпче и бясно да отрича чуждите.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Защото сте гадни. И стотинка няма да ви дам.

Гледам си котараната вече 11 месеца. Ще ти дам аз едно МЪНИЧЕ!
Не само гадни, ами и тъпи. 2 котета щях да взема, минах през 3 интервюта. Мълчание.
Толкова ме е яд на вас!

# 6
  • Мнения: 6 365
Попадала съм на подобни из ФБ. Малко прекаляват, особено по отношение на кучетата. Не може да спасиш всяко животно- някои са грозни, с толкова незнаен произход, че вече генетично сигурно имат лош характер. По отношение на хайванчетата съм расист, защото знам, че породистите са селектирани и за спокоен нрав. Не бих си взела котка, която няма поне 1-2 характеристики на породиста. Обикновените "тигърчета" досега са се изявявали като абсолютни помияри.

Гледали сме котка 15 години. Кучетата, дори породисти, по-скоро ме отвращават.

Не бих давала пари за помияри.

# 7
  • Мнения: 781
Явно не си "породиста",  като ти гледа човек характера и ти чете изказванията  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 040
Аз подобни страници не ги коментирам, забранявам ги за показване.
Пари за помияри не давам.

Съгласна съм с Мамасита напълно.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 698
Ами и тази трябваше да забраните и да не я коментирате най-добре.

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Явно не си "породиста",  като ти гледа човек характера и ти чете изказванията  #Crazy

 thumbsup

Давам пари за животинки и за малката Бети.

# 11
  • Мнения: 3 031
Избягвам да чета подобни страници, защото изказванията ми идват много крайни. Кучкарите определено ме дразнят с поставянето на животните над хората и с това отблъскват хора, които иначе обичат животни. И доста от коментарите, които авторката не харесва, са точно от такива хора.

Пари не съм дарявала, не вярвам и да го направя. Животните ми обаче са прибрани от улицата.

Последна редакция: нд, 13 юли 2014, 11:18 от Coco-colo

# 12
  • Мнения: 1 040
Ами и тази трябваше да забраните и да не я коментирате най-добре.
Най-добре за кого?
Ти ще определяш кой в коя тема да влиза и коментира ли?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 698
Ами и тази трябваше да забраните и да не я коментирате най-добре.
Най-добре за кого?
Ти ще определяш кой в коя тема да влиза и коментира ли?
Ти сама сподели,че забраняваш и не коментираш подобни неща по горе.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 324
Има и гадни коментари, защото явно и такива чувства предизвиквате у част от хората.
И тъй като следя няколко подобни групи във ФБ, да, някои от "вас" направо предизвикват позиви на повръщане. А всъщност тези, които правят нещо, не пляскат снимки на всяко нещастно животно, което срещнат по пътя си и не искат пари за "непосилно голямата сума за лечението на котето Пуф".
Засилете кампаниите по осиновяване и ограничаване на гледането на животинки от всякакви кукувци, а не по лечение на безнадеждно болни животни. Кофти, не кофти, но в общество, където всекидневно умират хора от липса на средства, е нормално масата да се озлобява.

Общи условия

Активация на акаунт