Защо бихте имали /имате второ дете ?

  • 3 709
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
 
.... искате талъв тормоз за детето си-правете си второ...Пък и го има икономи4еския въпрос малките в момента не се задоволяват само с дрехи и храна.Искат скъпи джи ес еми със 1000000 цвята(като4ели неможеш да говориш по телефона с по-малко цветове).Искат коли...Ако някоя от вас може да си позволи това да купува и на двете нека има две.Но моля ви ако неможете да си го позволите не създавайте дете което няма да е задоволено от всякъде.Аз затова искам само едни4ко---да му дам-ВСИ4КО и да не се срамува 4е ходи всеки ден с едни и същи дрехи да му се подиграват.
Излезе малко тъжно-но е истина!
Кой  е казал ,че като децата са две отношетието между тях ще са като вашите????
ВСИЧКО не е само финансовата страна .Моята дъщеря беше готова да замени всички скъпи неща с които я бяхме обградили за да има брат.Тя жадуваше да стане кака.
Винаги съм искала второ (какво чаках немога да кажа ),но когато детето ни обвини че сме егоисти и ще я оставим сама и няма да има дори с кого да се скара ,решението беше взето .
Сега вече осъзнавам ,че винаги нещо ми е липсвало за да бъда напълно щастлива ,е бебето запълни тази празнина.Честно казано искам и трето.
Децата ми правят живота невероятен и му дават смисъл.

# 31
  • Мнения: 1 930
Не мога да обясня защо искам, но с две думи- искам още едничко поне. Зареждам се и се чувствам щастлива сред детски смях!

# 32
  • Мнения: 388
Второто дете запълни някак си семейството. Уморявам се, но ме правят щастлива. Изпълват живота ми със смисъл. Обожавам да се грижа за тях, дори искам трето.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 692
От малка си мечтаех да имам две деца-две момичета!Е не стана така,имам си момче и момиче и пак съм щастлива!
Аз съм едно дете и знам колко ми е тежала липсата на брат или сестра!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги съм искала 2 деца. Аз нямам брат или сестра и ми се иска дъщеря ми да не е само дете. Мисля, че ще и е по-добре да изгради такава връзка. А и вече имам момиченце, нямам нищо против и едно момченце да отгледам. Wink

# 35
  • Мнения: 1 014
Баща ми е едно дете, винаги ми е казвал, че не трябва да оставям дъщеря си сама. Когато разбра, че съм бременна, беше най-щастливият човек на земята, а когато се роди бебчо, надмина себе си.
Аз имам брат, с когото като малки винаги сме се карали и биели (разликата ни е 1г. и 8 месеца), но когато някой по някакъв начин нападаше единия от нас, така се съюзявахме, че въпросния горко съжаляваше. И досега се разбираме и си помагаме.
Дъщеря ми също много искаше братче, а аз винаги сякаш съм знаела, че ще имам и момче. И ние с мъжа ми, също като VIVKA, се питахме защо толкова чакахме, е ами заради точно това красиво и спокойно малко момченце - радост за всички в къщи.

# 36
  • Мнения: 1 564
не знам точно, но се чувствам великолепно, като никога до сега, когато ги видя да се гушкат и да се смеят заедно Simple Smile
============================================================
Това важи с пълна сила и за мен.

# 37
  • Мнения: 1 735
Преди да забременея,не исках нито едно.След като забременях си казах,че е много хубаво ,че ще имам дете.Когато родих обаче,осъзнах че искам поне още 2,3.
Това не може да се обясни.То е чувство. А когато се опиташ да обясниш чувство,то то може да се промени или изчезне (на принципа на квантовата физика).

# 38
  • Мнения: 1 464
Засега имаме едно дете ,но винаги сме искали най-малко 2.Обичам големите семейства,а и не искам детето ми да е само.Също и да поправя някои грешки от първото Mr. GreenНапример да го кърмя до първи клас,да го захраня късно итн Joy

# 39
  • Мнения: 5 178
7 години сама ми стигат, после дойде сестричката ми, е имало е и трудни моменти, но сега знам че имам човек при нужда до себе си.
спомням си една приказка "Брат-брата не храни, но тежко му който го няма", казваше татко като ни гледаше как се "джавкаме" като малки, е минаха години и разбрахме колко е прав.
Да задоволиш нуждите на две е по-трудно, но в крайна сметка сплотено и голямо семейство по-хубаво от това няма.
Според мен на първо място е доброто образование, с образование ще дадем много повече на децата си от разните му там скъпи GSM-и, дрешки и коли. Аз съм благодарна на родителите си, че макар и с цената на известни лишения ни дадоха шанс да учим.

 

# 40
  • Мнения: 2 550
Ами аз съм пораснала в голямо семейство...и винаги съм искала същото.
Искам поне три дечица  Blush

# 41
  • Мнения: 3 886
ДА СИ ИМА ДРУГАР.И ЗАЩОТО ОБИЧАМ ДЕЦА

# 42
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Още не съм изкарала първото,но определено няма да искам още едно.Имам кошмарна сестра която ми обърква живота все още-не искам и това за моето дете.А това 4е едно дете става егоист като е само-не е вярно аз съм егоист то4но защото сме две.Писнало ми е да си тарся дрехите и когато си ги нямеря да са мръсни и тук таме скъсани(защото е голям мундар сестра ми)та по тая при4ина цял живот вси4ко си крия...Дори когато излизам си взимам вси4ките пари защото ако ги оставя няма да си ги намеря никога...Ако и вие искате талъв тормоз за детето си-правете си второ...Пък и го има икономи4еския въпрос малките в момента не се задоволяват само с дрехи и храна.Искат скъпи джи ес еми със 1000000 цвята(като4ели неможеш да говориш по телефона с по-малко цветове).Искат коли...Ако някоя от вас може да си позволи това да купува и на двете нека има две.Но моля ви ако неможете да си го позволите не създавайте дете което няма да е задоволено от всякъде.Аз затова искам само едни4ко---да му дам-ВСИ4КО и да не се срамува 4е ходи всеки ден с едни и същи дрехи да му се подиграват.
Излезе малко тъжно-но е истина!

Темата е защо бихте имали, а не защо не бихте искали второ и повече деца. Така че ... А и мнението ти е изключително крайно, предубедено и пълно с предразсъдаци.

Накратко за протокола: искам 2 и повече деца по много причини: обичам ги, те осмислят живота ми, виги съм мечтала за голямо с-во и т.н.

# 43
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имаме две, защото много ги искахме. Много ги чакахме, много ми беше трудно, но нито за миг не съм съжалила.
Винаги съм била много близка със сестра си и продължавам да бъда. Искаше ми се Дени да си има някого и, ако не бях забременяла с Васи, сигурно щеше да осиновим още едно.

Никога не са ходили два дена последователно с едни и същи дрехи. Не възнамерявам да им купувам последен модел телефон, защото и моят не е най-последният. Няма да им купим и коли, защото нашите сме си ги купили сами.

Но ще им дам любов, сигурност и спокойствие. Ще им дам възможност да се обичат, да си помагат, да си имат доверие.
За мен това е най-важно.
Убедена съм, че съм права.

# 44
  • Мнения: 574
Майка ми е родила две деца. Сега обаче само аз имам дъщеричка. За съжаление при сестра ми нещо не се получава и виждам мъката и на двете с майка ми. Моето Рали така е окупирало сърцето на майка ми ,че понякога имам чувството ,че майка ми ще я "задуши". Така ,че бабата се нуждае и от още едно щурче да и пее. То аз не и давам да гледа Рали,защото искам докато мога сама аз да си я възпитавам . И смятам ,че така ще има повече любов между всички ни. Бих родила и трето ама няма да издържа вече здравословно и за това ще се наложи да отдам любовта си само на две деца.

Общи условия

Активация на акаунт