Болно кърмаче.

  • 747
  • 7
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Предварително благодаря на всички мами за съвета.Марти вече 4 дни както си загуби гласа.Ходихме на разходка и когато се върнахме нямаше глас.Не е плакал.Иначе яде,няма температура,акото е наред,не кашля, няма хрема и за това аз не го заведох на лекар.Вчера през ноща спа много неспокойно,плака и се беше изпотил,та го преобличах/студена пот/. newsm78На сутринта се беше изринал по лицето и гърдичките,т.е червени петна.Цял ден беше весел много игра,спа,яде беше кукла,дори обрива отшумя.Но тази нощ всичко се повтори.От 00.30 започна да се буди на всеки половин час и да плаче,върти си главичката и маха с ръчички като регулировчик #CrazyОтново го преобличах ,защото се беше изпотил.Отново няма температура,хрема,кашлица.Успокоява го само галене и цицка.Каво му става на това дете идея нямам. newsm78 #Crazy newsm78Сега е 6 сутринта и сега заспа и се чудя дали да не извикам лекар.Гласа съвсем му изчезна.Притеснява ме ,че няма глас,а и потенето.Спи по една тънка камизолка и памучно одеало на 21С.Преди с две камизолки и две одеала на 22С не се потеше.Камизолката се мокри на гръбчето и вратлето все едно е прана.
Моля ако някой е имал подобен проблем споделете.Много жално плаче без глас,сърцето да ти се скъса. Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
ЗДрасти Калинка!
Моя Ивчо така му започна първото боледуване. в продължение на 3 дни просто му изчезна гласа... Заведох го на доктор. После се оказа, че свекърва ми е била болна и докато не езнаела, че е болна го е заразила и болестта започна с прегракване. После се оказа, че му е червено гърлото и после почна и да кашля. Беше си весел, ама...
Заведи малчото на доктор.
На нас ни изписаха едни ампули за омекотяване на гласа и след 1 ден почна да звучи като нормално бебе.
Но нали знаеш, и да е болничък - няма страшно! Без такива неща не може Simple Smile
Всичко ще бъде наред.
А за потенето... Моя Иво и той се поти много и напоследък стои все по боди и по боси крака и това на 21-22 градуса. Педито го преглежда за рахит редовно и нищо не открива. При вас може да е от болестта.
Мисля си, че щом нямам температура значи не е толкова страшно Simple Smile
Виж, следващото ни боледуване беше по-гадно, щото имахме температура (и двамата) цяла седмица без други признаци на болест...
И пак ти казвам - спокойно! Помисли за някой болен, с който бебчо е общувал.
Давай си му да суче колкото иска и ще му мине по-лесно Simple Smile
Успех и да пишеш какво е станало!

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мандаринке, вече като видя видя, че си отговорила в някоя тема и няма да влизам да отговарям Hug Казала си всичко каквото трябва Simple Smile

# 3
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Благодаря за съвета.Сега се върнахме от лекар.Гърдичките са чисти,гърлото не е зачервено,няма температура.Предписаха ни витамин С по 1 ампула сутрин и вечер и Calcium gluconicum по 1 ампула на ден разделена на 3 приема.Нищо не ми каза за потенето през ноща и за това че се върти и маха като регулировчик.Прегледа го за рахит и всичко е наред.Според мен и тя не може да установи какво му е.Каза да му правим инхалации с горещ влажен въздух,но аз незнам дали да ги правя .Да не настине след това. newsm78

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понеже инхалации на бебе се правят много трудно,ето една идейка,която при нас многократно е изпробвана с голям успех - вечер пускаш в банята душа с гореща вода (не разреждаш) и оставяш банята да се напълни с пара.После влизате с бебе за 15-тина минути вътре да се надиша с топлата влага.Спинкат като къпани,успокоява кашлица (особено сухата ларингитна кашлица),омекотява гласчето - изобщо много помага.

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
включвам се по темата защото много голямо впечетление ми напрви метода на  hedra за инхалацийте-наистина идеен вариянт  newsm10  ще го предложа на една мама при нас защото те седяха в болница и спдели че много трудно са правили там инхалацийте и без да има кой да им помага от сестрите

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Още една идея- тенджера с вода на котлона със малко хлебна сода да си ври така и да овлажнява въздуха.
Метода на Хедра е изпитан и много добър в критични ситуации. bouquet

# 7
  • Мнения: 1 771
Още една идея- тенджера с вода на котлона със малко хлебна сода да си ври така и да овлажнява въздуха.
Метода на Хедра е изпитан и много добър в критични ситуации. bouquet

Аз по същия начин постъпвах, когато Крис беше със зачервено гърло, но слагах лайка. И цяла нощ така. Но ние сме с камина.

Общи условия

Активация на акаунт