Отпускане на влагалището след нормално раждане

  • 16 408
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 668
Аз родих нормално , нямам никакви шевове и на последния преглед доктора каза , че все едно не съм раждала . Не съм правила никакви упражнения ( това не значи , че ги отричам - напротив ) , просто ме мързеше . В секса всичко си е наред . Просто аз си усещам , че не съм се променила , а и мъжът ми каза същото ! А преди да родя толкова глупости изчетох , какво можело да ти се случи след раждане , че чак гадно ми ставаше . Е , нищо такова не стана ! Бъди спокойна и не се навивай ! Леко раждане !

# 31
  • Мнения: 779
Сега няма разлика, но първите няколко пъти   ooooh!  ooooh!  ooooh! . Така ме бяха зашили, че все едно го направих за първи път. Не съм чувствала сухота, въпреки, че кърмих 10 месеца. Явно си е идивидуално.
Упражнения не съм правила.

# 32
  • Мнения: 7 640
Скелета не са ми го разглеждали на магарето, значи има промяна в меките тъкани newsm78 Ако има шевове- ясно. Но ако няма- как разбират, че жената е раждала? Rolling Eyes
има минимална разлика във входа на влагалището и отворът на шийката на матката. Неща, видими само за специалистите Wink

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 Какво значи "отпускане на влагалището" сефте чувам. Аз раждах нормално възстанових се много бързо, все едно никога не съм раждала. В последния месец на бременността таза ми много се беше разширил и усещането по време на секс беше по слабо, но след раждането всичко си беше както преди да забременея. Имах няколко шева, не съм правила упражнения, зашиха ме много добре, сега дори не си личи че са ме шили. Не се притеснявай, все пак това си е естественото раждан.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 896
Мисля, че повечето последствия не се проявяват веднага след раждането, а след години. Баба ми е раждала 1958 и 1960 г., 2 много леки раждания, без никакви усложнения, а чак преди 1 година нещата станаха сериозни  Confused не само влагалището, а и матката са се смъкнали, предлагат й операция, но още не се е съгласила.

да, майками от няколко години го има този проблем (на 52г, с две нормални раждания) и бабами също горе-долу от същата възраст го има, сега е с памперси за възрастни. Майками като вдигне тежко и й пада матката, боли я и казва, че е много неприятно усещането. Аз родих чрез секцио, първо защото така бях избрала, а после заради прееклапсия, надявам се да нямам такъв проблем.
В деня на изписването ми моята лекарка под формата на шега каза "и кво сега като мома отдолу"...аз малко се опулих, защото подобни шеги не са типични за нея... newsm78

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Мисля, че повечето последствия не се проявяват веднага след раждането, а след години. Баба ми е раждала 1958 и 1960 г., 2 много леки раждания, без никакви усложнения, а чак преди 1 година нещата станаха сериозни  Confused не само влагалището, а и матката са се смъкнали, предлагат й операция, но още не се е съгласила.
Майка ми е с операция за повдигане - преди 5 години я направи, значи е била на 52.
Не знам има ли връзка между нормалното раждане и това смъкване на органите в зряла (и менопаузална възраст)

# 36
  • Мнения: 7 640
има, жени, които са имали тежкии продължителни раждания, са с повишен риск от смъкване на матката и влагалището.

# 37
  • Мнения: 1 045
Ми то май едно време 90 % са имали тежки раждания  ooooh! От това което ми е разказвала майка ми с такива впечатления останах  Sick

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Ми то май едно време 90 % са имали тежки раждания ooooh! От това което ми е разказвала майка ми с такива впечатления останах Sick
Майка ми и двата пъти е родила лесно и бързо (3 1/2 и 2 1/2 часа). Но за това със смъкването май дпшринасят и неща от сорта дали се натоварва физически жената (да носи тежко, етс.).

# 39
  • Мнения: 1 735
Ми то май едно време 90 % са имали тежки раждания ooooh! От това което ми е разказвала майка ми с такива впечатления останах Sick
Майка ми и двата пъти е родила лесно и бързо (3 1/2 и 2 1/2 часа). Но за това със смъкването май дпшринасят и неща от сорта дали се натоварва физически жената (да носи тежко, етс.).
Да,така е. Майка ми е родила и мен и сестра ми много бързо и леко,без никакви разкъсвания дори. Но много често е вдигала тежко на младини,затова сега е със смъкване и е решила да се оперира.

Общи условия

Активация на акаунт