Отпускане на влагалището след нормално раждане

  • 16 412
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 341
Преди няколко дни чух мнение на акушер-гинеколог по отношение на отпускане на влагалището след раждане по нормален път. Бих искала да попитам раждалите мами за това- възстановихте ли се в това отношение, за колко време, стана ли без упражнения, имаше ли разлика в сексуалният ви живот в негативно отношение- моля ви да бъдете откровени, защото темата е доста деликатна и много се чудих дали да я задам, но си признавам, че въпросът доста ме притеснява- предварително ви благодаря!
P.S. Даже в последният "Космополитън" има статия и там също пише за това.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз раждах нормално и смея да кажа, че влагалището ми е абсолютно същото. Нямам шевове при раждането и всичко си се възстанови нармално. Единствения проблем е, че след раждането има чувство на сухота, но и това се оправя с гелчета. Мисля, че всичко, което четеш са братвежи. Разбира се при някои майки има сложнения, но едно 70-80% нямат промяна в тази насока след раждането. А доктора, който ти го е казал да не би да иска да раждаш секцио?

# 2
  • Мнения: 1 190
При мен лично няма подобно нещо, всичко си е като преди. Имах 5 шева - не съм правила никакви специални упражнения, по отношение на секса също няма разлика Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз също съм чувала за такъв проблем след нормално раждане. Моя много близка акушерка ми каза, че в повечето случаи след нормално раждане, и особено, ако раждането е било по-дълго и трудно, се получава свличане на влагалището. И с времето този проблем се задълбочава. Тази акушерка има над 30-годишен опит и смея да й се доверя. Пък и няма да раждам при нея секцио, така че твърдението й не е с тази цел.
Но явно всичко е индивидуално. Имам приятелка, която роди нормално, с няколко шева. Според нея пък, няма разлика в състоянието на влагалището й преди раждането и сега.

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз родих с форцепс и епизиотомия,имам шевове,външни към 5,вътрешни незнам колко.Докторката си свърши работата перфектно,няма никаква промяна,всичко си е много добре прибрано,имам само лек белег.Възстанових се за 2 седмици,не съм правила нищо специално.По отношение на секса единствената разлика беше по слабото овлажняване,но това е във връзка с кърменето и хормоните,постепенно нещата се нормализираха.

# 5
  • Мнения: 8 505
И при мен няма промяна.

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 349
Според мен нещата са много относителни
Има много фактори, от които зависи състоянието на влагалището
Възрастта на бъдещата майка, дали е правила упражнения, как е протелко самото раждане, доколко еластична мускулатура има и т.н.
При всяка жена е различно- но моят съвет е прави си упражненията преди и след разждането.
Няма да ти навредят- напротив

 

# 7
  • Мнения: 1 753
Имам две нормални раждание много близо едно до друго. Първото със 7 шева второто с 12 шева. Освен сухотата по време на секс влагалището ми беше малко по-широко от преди. Но с течение на времето се свива, слава Богу. Иначе много се бях панирала от този факт. Особено след последното ми раждане. Но за 2-3 седмици нещата започнаха да се нормализират. Надявам се, че ще се свие още.

# 8
  • Мнения: 1 735
Месец след като родих задържах урина много трудно.Ако не отидех навреме в тоалетната,дори изпусках. #Crazy  Embarassed
Започнах да правя упражнения и след още 1 месец,всичко се върна на мястото си. Grinning

# 9
  • Мнения: 302
Аз имам леко смъкнато влагалище, лекарката каза, че ще се вдигне, но да избягвам да вдигам тежко не че го спазвам , де. Знам че при по-тежките случаи се прави пластика. Нямам проблеми със  сексуалния живот, само малко сухота.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...

# 11
  • Мнения: 1 735
Аз имам леко смъкнато влагалище, лекарката каза, че ще се вдигне, но да избягвам да вдигам тежко не че го спазвам , де. Знам че при по-тежките случаи се прави пластика. Нямам проблеми със  сексуалния живот, само малко сухота.
Хм,виж при мен сухотата все още си седи. И дори не е малко,ами много. ooooh!
Чудя се няма ли край тая история?! newsm78

# 12
  • Мнения: 262
. Единствения проблем е, че след раждането има чувство на сухота, но и това се оправя с гелчета.
А какви са тези гелчета?

# 13
  • София
  • Мнения: 557
Аз също имах безброй шевове Cry също имах проблеми със сухотата-няма страшно! Глайтгелен  Peace От опит ти го препоръчвам  Blush

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Аз имам леко смъкнато влагалище, лекарката каза, че ще се вдигне, но да избягвам да вдигам тежко не че го спазвам , де. Знам че при по-тежките случаи се прави пластика. Нямам проблеми със сексуалния живот, само малко сухота.
Хм,виж при мен сухотата все още си седи. И дори не е малко,ами много. ooooh!
Чудя се няма ли край тая история?! newsm78
Това има връзка с кърменето и пролактина Grinning
Или повече foreplay ползвайте, или Глайтгелен гел.
Мъжът ми каза (преди бая време още), че всичко си ми е както преди.

Общи условия

Активация на акаунт