Отпускане на влагалището след нормално раждане

  • 16 411
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 341
Преди няколко дни чух мнение на акушер-гинеколог по отношение на отпускане на влагалището след раждане по нормален път. Бих искала да попитам раждалите мами за това- възстановихте ли се в това отношение, за колко време, стана ли без упражнения, имаше ли разлика в сексуалният ви живот в негативно отношение- моля ви да бъдете откровени, защото темата е доста деликатна и много се чудих дали да я задам, но си признавам, че въпросът доста ме притеснява- предварително ви благодаря!
P.S. Даже в последният "Космополитън" има статия и там също пише за това.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз раждах нормално и смея да кажа, че влагалището ми е абсолютно същото. Нямам шевове при раждането и всичко си се възстанови нармално. Единствения проблем е, че след раждането има чувство на сухота, но и това се оправя с гелчета. Мисля, че всичко, което четеш са братвежи. Разбира се при някои майки има сложнения, но едно 70-80% нямат промяна в тази насока след раждането. А доктора, който ти го е казал да не би да иска да раждаш секцио?

# 2
  • Мнения: 1 190
При мен лично няма подобно нещо, всичко си е като преди. Имах 5 шева - не съм правила никакви специални упражнения, по отношение на секса също няма разлика Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз също съм чувала за такъв проблем след нормално раждане. Моя много близка акушерка ми каза, че в повечето случаи след нормално раждане, и особено, ако раждането е било по-дълго и трудно, се получава свличане на влагалището. И с времето този проблем се задълбочава. Тази акушерка има над 30-годишен опит и смея да й се доверя. Пък и няма да раждам при нея секцио, така че твърдението й не е с тази цел.
Но явно всичко е индивидуално. Имам приятелка, която роди нормално, с няколко шева. Според нея пък, няма разлика в състоянието на влагалището й преди раждането и сега.

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз родих с форцепс и епизиотомия,имам шевове,външни към 5,вътрешни незнам колко.Докторката си свърши работата перфектно,няма никаква промяна,всичко си е много добре прибрано,имам само лек белег.Възстанових се за 2 седмици,не съм правила нищо специално.По отношение на секса единствената разлика беше по слабото овлажняване,но това е във връзка с кърменето и хормоните,постепенно нещата се нормализираха.

# 5
  • Мнения: 8 505
И при мен няма промяна.

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 349
Според мен нещата са много относителни
Има много фактори, от които зависи състоянието на влагалището
Възрастта на бъдещата майка, дали е правила упражнения, как е протелко самото раждане, доколко еластична мускулатура има и т.н.
При всяка жена е различно- но моят съвет е прави си упражненията преди и след разждането.
Няма да ти навредят- напротив

 

# 7
  • Мнения: 1 753
Имам две нормални раждание много близо едно до друго. Първото със 7 шева второто с 12 шева. Освен сухотата по време на секс влагалището ми беше малко по-широко от преди. Но с течение на времето се свива, слава Богу. Иначе много се бях панирала от този факт. Особено след последното ми раждане. Но за 2-3 седмици нещата започнаха да се нормализират. Надявам се, че ще се свие още.

# 8
  • Мнения: 1 735
Месец след като родих задържах урина много трудно.Ако не отидех навреме в тоалетната,дори изпусках. #Crazy  Embarassed
Започнах да правя упражнения и след още 1 месец,всичко се върна на мястото си. Grinning

# 9
  • Мнения: 302
Аз имам леко смъкнато влагалище, лекарката каза, че ще се вдигне, но да избягвам да вдигам тежко не че го спазвам , де. Знам че при по-тежките случаи се прави пластика. Нямам проблеми със  сексуалния живот, само малко сухота.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...

# 11
  • Мнения: 1 735
Аз имам леко смъкнато влагалище, лекарката каза, че ще се вдигне, но да избягвам да вдигам тежко не че го спазвам , де. Знам че при по-тежките случаи се прави пластика. Нямам проблеми със  сексуалния живот, само малко сухота.
Хм,виж при мен сухотата все още си седи. И дори не е малко,ами много. ooooh!
Чудя се няма ли край тая история?! newsm78

# 12
  • Мнения: 262
. Единствения проблем е, че след раждането има чувство на сухота, но и това се оправя с гелчета.
А какви са тези гелчета?

# 13
  • София
  • Мнения: 557
Аз също имах безброй шевове Cry също имах проблеми със сухотата-няма страшно! Глайтгелен  Peace От опит ти го препоръчвам  Blush

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Аз имам леко смъкнато влагалище, лекарката каза, че ще се вдигне, но да избягвам да вдигам тежко не че го спазвам , де. Знам че при по-тежките случаи се прави пластика. Нямам проблеми със сексуалния живот, само малко сухота.
Хм,виж при мен сухотата все още си седи. И дори не е малко,ами много. ooooh!
Чудя се няма ли край тая история?! newsm78
Това има връзка с кърменето и пролактина Grinning
Или повече foreplay ползвайте, или Глайтгелен гел.
Мъжът ми каза (преди бая време още), че всичко си ми е както преди.

# 15
  • Мнения: 5 370
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...
Това преди или след раждането?? Щото на практика и аз сега се замислих-де факто не съм "раждала" в общоприетия смисъл на думата?
И аз ще чакам отговор на питането.

# 16
  • Мнения: 1 544
Аз до колкото знам разликата в половите органи на раждала и нераждала жена е в шийката на матката при нераждали е гладка а при раждали не е. Не съм съвсем сигурна и незнам дали е само това но с такова впечатление съм останала от прегледите които са ми правили след първото раждане.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...
Това преди или след раждането?? Щото на практика и аз сега се замислих-де факто не съм "раждала" в общоприетия смисъл на думата?
И аз ще чакам отговор на питането.
След нормално раждане има известни промени не само в меките тъкани, но и в костите - така по скелет може да се разбере жена ли е и дали е раждала (по естествен път). Тези изменения не означават, че се усеща нещо различно по време на секс, да речем, а просто специалистите го виждат.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...
Това преди или след раждането?? Щото на практика и аз сега се замислих-де факто не съм "раждала" в общоприетия смисъл на думата?
И аз ще чакам отговор на питането.
След нормално раждане има известни промени не само в меките тъкани, но и в костите - така по скелет може да се разбере жена ли е и дали е раждала (по естествен път). Тези изменения не означават, че се усеща нещо различно по време на секс, да речем, а просто специалистите го виждат.
Скелета не са ми го разглеждали на магарето, значи има промяна в меките тъкани newsm78 Ако има шевове- ясно. Но ако няма- как разбират, че жената е раждала? Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
. Единствения проблем е, че след раждането има чувство на сухота, но и това се оправя с гелчета.
А какви са тези гелчета?
Те момичетата вече са ти писали, кои са гелчетата. Лично на мен Глайтгелен ми е много мазен и не усещам нищо, ако прекалим с количеството. Иначе е по-добре отколкото да има сухота!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 674
Аз бях с 4 вътрешни шева. В началото чувствах леко придърпване и лека болка, но след време всичко се нормализира. Нямала съ, проблеми със сухота.
Като разждах цялото отделение ми висеше на главата. Единя ме шие, другите коментират "гледай да не я направиш много тясна... не, че мъжът й ще възразява"  Embarassed

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Eдна приятелка така я зашиха доста тясна. Това я отказа от секса докато не отиде да я разширят отново ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 107
При мен няма промяна, която аз или мъжът ми да усещаме  Sunglasses
Имах само епизиотомия.
При секс ме болеше първите няколко пъти.

# 23
  • Мнения: 5 103
В разговори с доста жени раждали нормално обикновено , най-често се оплакват от сухота.
Позната , на която и се е наложило вадене на детето с вакуум има сериозни оплаквания след това-самите доктори са и обяснили, че влагалището ще се смъкне.
Още една позната след второто раждане и се наложи доста сериозна пластика .
Аз от опит незнам, така че информацията ми е само от познати жени.
Избрах секцото за мен.

# 24
  • Мнения: 46 403
Мисля, че повечето последствия не се проявяват веднага след раждането, а след години. Баба ми е раждала 1958 и 1960 г., 2 много леки раждания, без никакви усложнения, а чак преди 1 година нещата станаха сериозни  Confused не само влагалището, а и матката са се смъкнали, предлагат й операция, но още не се е съгласила.

# 25
  • Мнения: 5 299
Не съм имала проблеми, дори имах чувството, че са ме зашили малко пове4е Mr. Green В секса няма никаква разлика от преди

# 26
  • Мнения: 949
Родих по естествен път,имах 7 шева,единият от който на криво,и преди и след раждането не съм правила упражнения и според мен и мъжо няма разлика.

# 27
  • София
  • Мнения: 725
Ами при мен се случи точно обратното - така ме бяха зашили, че бях по-зле от девственица.

Първите 3 месеца не можех и да си помисля за секс, после около 6-8 месец успяхме горе-долу да възстановим тез отношения с таз разлика, че съм доста по-тясна от преди.

Поздрави

# 28
  • Мнения: 669
Аз също усещах болка първите няколко пъти при правене на секс. И сухота също имаше, но сега като че ли всичко изчезна. А и наистина имах усещането че от вътре нещо ми се е смъкнало, но не помня кога всичко си дойде на мястото Wink.

# 29
  • там край реката
  • Мнения: 153
Eдна приятелка така я зашиха доста тясна. Това я отказа от секса докато не отиде да я разширят отново ooooh!

При мен се случи същото при първото раждане.Доктора даже искаше мъжа ми да го черпи.А на мен все едно ми бешеза първи път,така ме беше стеснил  #CrazyЗа второто каза,че е шил по старата епизиотомия.Леле,майко......... #2gunfire

# 30
  • Мнения: 4 668
Аз родих нормално , нямам никакви шевове и на последния преглед доктора каза , че все едно не съм раждала . Не съм правила никакви упражнения ( това не значи , че ги отричам - напротив ) , просто ме мързеше . В секса всичко си е наред . Просто аз си усещам , че не съм се променила , а и мъжът ми каза същото ! А преди да родя толкова глупости изчетох , какво можело да ти се случи след раждане , че чак гадно ми ставаше . Е , нищо такова не стана ! Бъди спокойна и не се навивай ! Леко раждане !

# 31
  • Мнения: 779
Сега няма разлика, но първите няколко пъти   ooooh!  ooooh!  ooooh! . Така ме бяха зашили, че все едно го направих за първи път. Не съм чувствала сухота, въпреки, че кърмих 10 месеца. Явно си е идивидуално.
Упражнения не съм правила.

# 32
  • Мнения: 7 640
Скелета не са ми го разглеждали на магарето, значи има промяна в меките тъкани newsm78 Ако има шевове- ясно. Но ако няма- как разбират, че жената е раждала? Rolling Eyes
има минимална разлика във входа на влагалището и отворът на шийката на матката. Неща, видими само за специалистите Wink

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 Какво значи "отпускане на влагалището" сефте чувам. Аз раждах нормално възстанових се много бързо, все едно никога не съм раждала. В последния месец на бременността таза ми много се беше разширил и усещането по време на секс беше по слабо, но след раждането всичко си беше както преди да забременея. Имах няколко шева, не съм правила упражнения, зашиха ме много добре, сега дори не си личи че са ме шили. Не се притеснявай, все пак това си е естественото раждан.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 896
Мисля, че повечето последствия не се проявяват веднага след раждането, а след години. Баба ми е раждала 1958 и 1960 г., 2 много леки раждания, без никакви усложнения, а чак преди 1 година нещата станаха сериозни  Confused не само влагалището, а и матката са се смъкнали, предлагат й операция, но още не се е съгласила.

да, майками от няколко години го има този проблем (на 52г, с две нормални раждания) и бабами също горе-долу от същата възраст го има, сега е с памперси за възрастни. Майками като вдигне тежко и й пада матката, боли я и казва, че е много неприятно усещането. Аз родих чрез секцио, първо защото така бях избрала, а после заради прееклапсия, надявам се да нямам такъв проблем.
В деня на изписването ми моята лекарка под формата на шега каза "и кво сега като мома отдолу"...аз малко се опулих, защото подобни шеги не са типични за нея... newsm78

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Мисля, че повечето последствия не се проявяват веднага след раждането, а след години. Баба ми е раждала 1958 и 1960 г., 2 много леки раждания, без никакви усложнения, а чак преди 1 година нещата станаха сериозни  Confused не само влагалището, а и матката са се смъкнали, предлагат й операция, но още не се е съгласила.
Майка ми е с операция за повдигане - преди 5 години я направи, значи е била на 52.
Не знам има ли връзка между нормалното раждане и това смъкване на органите в зряла (и менопаузална възраст)

# 36
  • Мнения: 7 640
има, жени, които са имали тежкии продължителни раждания, са с повишен риск от смъкване на матката и влагалището.

# 37
  • Мнения: 1 045
Ми то май едно време 90 % са имали тежки раждания  ooooh! От това което ми е разказвала майка ми с такива впечатления останах  Sick

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Ми то май едно време 90 % са имали тежки раждания ooooh! От това което ми е разказвала майка ми с такива впечатления останах Sick
Майка ми и двата пъти е родила лесно и бързо (3 1/2 и 2 1/2 часа). Но за това със смъкването май дпшринасят и неща от сорта дали се натоварва физически жената (да носи тежко, етс.).

# 39
  • Мнения: 1 735
Ми то май едно време 90 % са имали тежки раждания ooooh! От това което ми е разказвала майка ми с такива впечатления останах Sick
Майка ми и двата пъти е родила лесно и бързо (3 1/2 и 2 1/2 часа). Но за това със смъкването май дпшринасят и неща от сорта дали се натоварва физически жената (да носи тежко, етс.).
Да,така е. Майка ми е родила и мен и сестра ми много бързо и леко,без никакви разкъсвания дори. Но много често е вдигала тежко на младини,затова сега е със смъкване и е решила да се оперира.

Общи условия

Активация на акаунт