Нашите кухни - тема 54

  • 95 663
  • 735
  •   1
Отговори
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 268
54та ТЕМА ЗА КУХНИТЕ


53-та тема
52-ра тема
51-ва тема
50-та тема
49-та тема
48-ма тема
47-ма тема
46-та тема
45-та тема
44-та тема
43-та тема
42-та тема
41-та тема
40-та тема
39-та тема
38-ма тема
37-ма тема
36-та тема
35-та тема
34-та тема
33-та тема
32-ра тема
31-ва тема
30-та тема
29-та тема
28-ма тема
27-ма тема
26-та тема
25-та тема
24-та тема
23-та тема
22-ра тема
21-ва тема
20-тата тема
19-тата тема
18-тата тема
17-тата тема
16-тата тема
15-тата тема
...хеЙ ДЕвойки, влезТЕ в ЦАРСТвото на КУХните и направЕТЕ неЩО крАСИвО - 14
...хеЙ ДЕвойки, влезТЕ в ЦАРСТвото на КУХните и направЕТЕ неЩО к … АСИвО - 13  
СлЪНЧеви кУХни - да ГИ наПравиМ какТО са в МечТИте НИ - 12 тЕма
СлЪНЧеви кУХни  - да ГИ наПравиМ какТО са в МечТИте НИ-11тЕма

...лЕтни, слЪНчеви и инТЕРЕСни куХНИ - часТ 10
в ЦВЕтове от нюанси на ДЪга КУХНЯ направи-и на приЯТЕЛ вкуСна манДЖА ти сготВИ - номеР 9
ЧЕРВЕна, бяЛА или синЯ - кухНЯТА Ми е лЮБИмА...8-ми брОй
ЛюБИМАта куХНЯ преОБразИ и на МЪжа чеРПака Ти врЪЧи
ПРОСторНИ, наШи ЛЮБими КУХНИ - 6-та теМА
..... ПреКРАсни и удОБни куХНИ.....5-та темА
КрасИви, иЗЯЩни и ЦВЕтни куХНИ - наслаЖДавайТЕ им СЕ, 4 чаСТ
ТрЕТА кухНЕНСка, обРАЗоватеЛНА
ВтоРА кухНЕНска теМа
тУК Е първата темичка




Кухненски материал

ПДЧ - Плоча от дървесни частици /талашит/. Известно е прилагането на формалдехидни смоли като свързващи

вещества при тях, макар, че в много страни е забранено. Внимавайте с некоректни производители. Днес се

произвеждат плочи от дървесни частици от така наречения Клас Е 1, които се считат за безопасни. Плочите от

Клас Е 2 отделят по-голямо количество свободен формалдехид и се използват само с допълнително повърхностно

покритие.
 
МДФ - от Medium Density Fiberboard - плоскости съставени от дървесни влакна, споени под високо налягане със

специални смоли. Добра влагоустойчивост.

Фирма за интериорни врати

Варна -  Дорис - ул.Марин Дринов (до медицинския университет) - тел.610-979

Механизми, аксесоари и материали за кухня

Хром АД Силистра
Тека
Булфурнир
ДИКАМ Д
Бланко
ВРВ ДИЗАЙН
Италтерм
КЕНТ ИМПЕКС
Мебели инфо
Viva
Магнолия
Como


Кухненски плотове


Кухненски, работни плотове
Кухненски, работни плотове
Salex
kronospan


Кухненско обзавеждане

mebel-m
Порталът на българските потребите на мебели
Rapidgroup
Интериор 46
Никром Мебел
Stefanystyle
Negova Style
Casa Design
Лабиринт
BMD furniture (Пазарджик) - изработка на маси, столове - интериор BMD furniture


Мебели Миков ЕООД
ТЕКА - Малкия свят на мебелиста
Италиански мебели от record-bg
Технически мрамор
Mебелна фабрика Лем комерс
Жилищно обзавеждане
Обзавеждане на дома
RСтил


Програми за За лесно създаване на 3D цветен модел на мечтаната кухня

ALNO AG Kitchen Planner,
немски, английски езици
Kichendraw

Има я в Downloads.bg с регистрация


Пердета за кухня

1,2,3,4,5,6 от Спаска


фирма РОСИ - складове за дървен материал и разкрой аксесоари от метални изделия и др.

Домакински електроуреди

BOSCH
БЪЛГАРСКИЯТ САЙТ ЗА МАРКОВА ЕЛЕКТРОНИКА
leksgroup


Маси и столове за хранене

The best furniture
Интерседа
[/quote]

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 15:33 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 140
Благодаря за новата тема!   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 362
Благодаря за новата тема! Прекрасно оформление   bouquet

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз чакам Мариета!  Hug

 А вие скоро очаквайте мен. В Crazyече са започнали може би да правят гранитния ни плот.

# 4
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
И аз се нареждам на опашката за Мариета  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 381
Да се цопна и аз тук, ама с един въпрос  Mr. Green Колко контакта имате около работните плотове? Нашата кухня е малка, Г-образна 2,10х2,70, предвидили сме контакти на 3 места и сега се чудя дали да са единични или двойни. Нямаме някакви уреди, които да държим постоянно на плота, освен микровълновата, но за нея си има предвиден отделен контакт. От време на време ползвам пасатор, миксер и тостер, които после си прибирам по шкафовете.  newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 894
И нашата е Г-образна по 2 метпа и нещо на стена. Предвидихме по 2 двойни контакта и от двете страни. Да има! Да, обаче, като тръгнахме да купуваме контакти се оказа, че всички двойни, независимо колко струват, са едни изпъкнали и груби, което не ми харесва. И сега ще слагаме единични, а ако усетя недостиг, просто ще ги сменим с двойни.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..... И сега ще слагаме единични, а ако усетя недостиг, просто ще ги сменим с двойни.

След известно време определено ще се наложи. Уж толкова много контакти сложихме в нашата кухня, пък все не достигат.... Thinking

# 8
  • Варна
  • Мнения: 381
И нашата е Г-образна по 2 метпа и нещо на стена. Предвидихме по 2 двойни контакта и от двете страни. Да има! Да, обаче, като тръгнахме да купуваме контакти се оказа, че всички двойни, независимо колко струват, са едни изпъкнали и груби, което не ми харесва. И сега ще слагаме единични, а ако усетя недостиг, просто ще ги сменим с двойни.

И на мен са ми ужасно грозни двойните и точно затова се и чудя дали ще ми трябват чак толкова много. Така като гледам и ние в крайна сметка ще сложим единични на първо време, а пък ако са ми малко ще мислим - или ще ги сменим с двойни, или пък ще си сложа от ония разклонителчета, които са без кабели.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 219
Благодаря за темата!


Освен контактите за абсорбатор, хладилник, твърда връзка за печката имам и три контакта над работния плот и то защото съм си ръчнала там един от онези разклонители без кабел. Иначе щеше да е един. Някой ще сметне, че е грозно да имам контакти на плочките, но мен не ме притеснява. Оставила съм си варианти за допълнителни контакти и захранване на допълнително осветление.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 894
g-bone, ако още не е късно, решението е да се прекарат кабели за два единични контакта един до друг, а после на гърба на кухнята да се постави двойна конзола. Те са красиви! Аз не предпорагах такива работи, мислех си, че има всичко по магазините, но не е точно така.

Сещам се за една хубава кухня на наша съфорумка - Кокович. Shadowman я беше правил мисля. Та тя беше с 2 единични контакта един до друг с двойна конзола. Или поне така изглеждаше по снимките. Но стоеше красиво!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 381
g-bone, ако още не е късно, решението е да се прекарат кабели за два единични контакта един до друг, а после на гърба на кухнята да се постави двойна конзола. Те са красиви! Аз не предпорагах такива работи, мислех си, че има всичко по магазините, но не е точно така.

Сещам се за една хубава кухня на наша съфорумка - Кокович. Shadowman я беше правил мисля. Та тя беше с 2 единични контакта един до друг с двойна конзола. Или поне така изглеждаше по снимките. Но стоеше красиво!

Ами то и аз не предполагах, че на фона на голямото разнообразие, едни контакти могат да станат такъв "проблем". Иначе гледах ги и аз тия двойните конзоли, харесват ми, ооооообаче....вече е измазано всичко и утре трябва да започнат с монтажа на кухнята, така че определено е късно. Малко ме е яд, че така ги умаловажих тия контакти в началото, още когато мислехме кое, къде, как, ама майната им, ще ги преживея  smile3516

# 12
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 268
При мен има предвидени доста контакти - кухнята е Г-образна 3.20 м на 4.90 м + остров . На късата страна има контакти за фурна, хладилник, предвиден е отделно кабел за осветление на шкафовете, има и двоен контакт в един от шкафовете, където ще държа някои уреди скрити. На дългата страна има контакт за миялната, за абсорбатора и за котлоните. Отделно има една двойка и една тройка контакти, планирани за гърба на кухнята, които обаче аз ще изместя да са с хоризонтален монтаж, скрити в плота, за да не си загрозявам хубавите плочки за гръб. Харесах контакти на Legrand, но специално вградените хорзонтални ще са на друга фирма. На острова също има предвидени двоен контакт за вграждане и контакт за един Адакс, който ще стои на гърба на острова.

# 13
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Най-добре стават двойки или тройки на една обща конзола като за по-лесно е да се използват кутийки (конзоли) за гипсоклартон който се монтират на гърба на кухненския гръб а зад тях само да има дупка на стената, няма нужда от гипсиране на самите конзоли към стената.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 344
gadamer благодаря за новата тема  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт