Къде всъщност се срещат яйцеклетката и сперматозоида?

  • 2 074
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 405
Може въпросът ми да ви прозвучи много тъпо, но аз четох в доста линкове и накрая се обърках.
Интересува ме къде става самото оплождане - в маточните (фалопиевите) тръби,матката ли.  По едно време си помислих,да не е в самото влагалище (ама яйцеклетката как се стигне до там Laughing).
Т.е. докъде стигат сперматозоидите,че да стане оплождане.
Благодаря за мненията и простете за невежеството!

# 1
  • Мнения: 2 113
Може въпросът ми да ви прозвучи много тъпо, но аз четох в доста линкове и накрая се обърках.
Интересува ме къде става самото оплождане - в маточните (фалопиевите) тръби,матката ли.  По едно време си помислих,да не е в самото влагалище (ама яйцеклетката как се стигне до там Laughing).
Т.е. докъде стигат сперматозоидите,че да стане оплождане.
Благодаря за мненията и простете за невежеството!

Предполагам, че сте малка, това се учи в средното училище - в тръбите. Или въпросът  е шега...
Част от изпитанието за сперматозоида, част от магията на природата. След оплождането при нормално здраве следва придвижване към матката.

# 2
  • Мнения: 14 417
Ай,пропуснали сте уроците по биология в училище Laughing

# 3
  • Мнения: 1 405
Да, малка съм Grinning
И честно казано учих много добре,помня нещата за жълтото тяло, оплодената яйцеклетка (зигота) и тн. Понякога подробности зная,а основните неща - не Embarassed И сега като си припомних на една снимка женските полови органи и направо ми се стори невъзможно тези спарматозоиди да стигнат чак до фалопиевите тръби. И си помислих,че оплождането може да стане в матката  Embarassed
Благодаря Ви  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 500
Има интересни филмчета по тази тема по Дискавъри, потърси в нета - интересно е обяснено  Heart Eyes
Вариант 2 - в следващите часове по биология сядаш на първия чин  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 113
Да, малка съм Grinning
И сега като си припомних на една снимка женските полови органи и направо ми се стори невъзможно тези спарматозоиди да стигнат чак до фалопиевите тръби. И си помислих,че оплождането може да стане в матката  Embarassed
Благодаря Ви  bouquet
Част от ествствения отбор - природата не иска да се заражда нов живот от сперматозид, който не е в състояние да преодолее тези изпитания ... след като много по-сериозни го чакат след това Grinning .... Тя има своите правила, ние само открехваме малка част то тях.

Няма глупав въпрос, част от живота е. Hug

Последна редакция: сб, 19 юли 2014, 16:27 от Deborana

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
По едно време си помислих,да не е в самото влагалище (ама яйцеклетката как се стигне до там Laughing).

Сигурно, като си си мислела за изматочна бременност, нали?  ooooh!

# 7
  • Мнения: 6 365
Глупости, яйцеклетките и сперматозоидите се срещат на кафе, в мола или на кино. Понякога ходят на боулинг заедно.

Общи условия

Активация на акаунт