Коопериране на самотни майки от Варна

  • 15 902
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здрасти! Самотна майка съм от 4 месеца, детето ми е на 2.5г., раздялата с БНД е заради домашно насилие. Живея в кв. Бриз / Почивка във Варна.
Свикнахме, добре сме с детето, аз се успокоих до голяма степен и най-вече дораснах до идеята,  че за мен и детето е много по-важно да живеем в атмосфера на спокойствие и радост, отколкото да се силим да се преструваме на нормално семейство, т.е. че една самотна, но свястна майка е много по-добре за детето, отколкото баща-насилник плюс майка-жертва на тормоз.
Време е да започна да работя, за да печеля пари. Искам детето леко и постепенно да свиква с липсата ми през деня. Първоначално мисля по час-два дневно да пробваме да сме отделени, за да имам време да работя от къщи. Нямам пари за детегледачка или занималня, но имам следната идея: да намеря други самотни майки, които също искат подобно плавно свикване на децата с временно отсъствие. Та за да си освободим време една на друга, един ден аз ще гледам двете деца, друг ден другата майка ще гледа своето и моето дете (а може и в рамките на един и същ ден).

Не очаквам бързо и веднага да се харесаме с другата майка, нормално е да сме с резерви като става дума да повериш детето си на чужд човек. Важно е и децата да се харесат помежду си и да им е приятно да са заедно.

За мен и детето ми: на 39 г съм, виждам много плюсове на алтернативните методи на родителство, хранене и лечение, детето ми е весело, любознателно, не е агресивно към други деца и му е време да общува със себеподобни.

Надявам се да съм се изразила разбираемо и да намеря самотна майка, с която да сме си полезни.

# 1
  • Мнения: 207
Съжалявам, ако сърцето ти е трепнало, когато си видяла, че има отговор в темата и си се разочаровала да прочетеш, че нито съм самотна майка, нито съм от Варна, но искам да изразя огромното си възхищение за идеята и да ти пожелая успех! Отгледана съм от раждането от самотна майка и знам, ЗНАМ, че това е по-добрият вариант! Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 12
Благодаря за пожеланието за успех и за споделеното. Много приятно ми стана даже.

# 3
  • Мнения: 2
Иска ми се да създадем клуб на самотните родители и от Варна. Ще е хубаво да създадем нови приятелства, децата ни да се запознаят с техни връстници, а защо не и да се заместваме взаимно при гледането на децата, за да можем да си отдъхнем за няколко часа и разтоварим.

# 4
  • Мнения: 2
Идеята е страхотна! Бебенцето ми е на 5 месеца. Ще се радвам да си помагаме.

# 5
  • Мнения: 137
Не съм самотна майка, но ще се радвам да си помагаме. Идеята ти е чудесна......виждам, че темата е от отдавна, но все пак съм на разположение.

# 6
  • Мнения: 137
Дано намерите повече съмишленици.

# 7
  • Мнения: 2 655
Здравейте момичета! Hug Работя във Варна и кантората ми е срещу Общината! Peace Ако се разхождате обадете ми се (0897890339 Десислава), да дойда за кафенце с Вас. Обожавам бебетата и ще се радвам да помогна. Кърмила съм Мали до 2 г. и 8 м.и там мога да помагам при нужда. Винаги може да разчитате да погледам бебе за час, два на работа, ако нямам дела.  Shocked

# 8
  • Мнения: 12
Хайде! Само че да знаеш много е трудно майка да хареса чужд човек дотолкова, че да му повери детето си.
Твоето дете беше на 6-7 месеца нали? Или те припознавам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 53
Присъединявам се към групата. Самотна майка съм /38г./ на момиченце на 4г. и 9 м. и определено имам нужда от приятелска подкрепа и при необходимост и от съдействие за гледане на детето. Живеем в района на Лятно кино Тракия.

# 10
  • Мнения: 1
От известно време насам и на мен ми се върти подобна мисъл в главата, но не знам до колко е ефикасна и достижима. Попадайки на тази тема покрита с прах ...все пак ще се опитам да получа отговор дали идеята е претърпяла някакво развитие.. или пък изобщо някой успял ли е да я приложи на практика

Общи условия

Активация на акаунт