Ортопедични стелки!

  • 1 145
  • 3
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Здравейте...
Няколко думи за проблема , който се оказа не толкова сериозен , колкото мислех първоначално. Синът ми на 12 г.от есента постоянно се оплакваше от болки в краката и глезена.  Взех направление за ортопед от личния , заведох го , пратиха ни на снимка. Разчитайки снимката доктора каза - допълнителна костица. Лечение- операция.  Стреснах се и отказах , викам си ще помисля , сега расте , може да е нещо временно. Не... убеждаваха ме , не няма да се оправи. Това обаче означаваше месеци наред възстановяване.  Все пак реших да помисля пък и второ мнение от друг лекар и така... Минаха още два месеца продължава да го боли , казвам си , ами щом трябва нека да е операция , но реших да потърся мнение от друг специалист. От Шумен сме , попаднах на страхотни мнения като диагностицик за д-р Гилев във Варна. Обадих се записа ни за следващия ден. Какво се оказа , няма никакви допълнителни костици , а леко плоскостъпие , заради него го боли крака. Страхотен човек , изключително внимателен и прецизен , много подробен в обясненията. Резултата , носене на стелки , които то ни изписа. Наистина спря да го боли крака. Сега обаче доста четох по темата и разбрах, че индивидуалните стелки имат по-добър ефект.
Интересува ме някой има ли наблюдения , има ли такива индивидуални стелки и какво може да сподели по въпроса?

# 1
# 2
  • Мнения: 1 983
И на мен през пубертета ми откриха дюстабан. Бях в Горна баня, откъдето и си закупих такива стелки. Първоначално ме болеше много стъпалото от тях и изобщо не ми се носеха, но изтърпях и постепенно свикнах. След време, когато ми порастна кракът и стелките не ми пасваха на сводовете усетих, че не мога без такива стелки. Страшно удобство са. И сега няколко години след това все се заканвам пак да отида там и да се снабдя с ортпедични стелки.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Дъщеря ми на 12г. я боляха петите.И така цяло лято.Аз не съм от хората,които за най-малкото нещо тичат на доктор,затова реших,че ще и минат.Като тръгна септември на училище и се разплака,че я болят петите и неможе да тича по физическо.И тогава отидох при личната.Тя ме посъветва да взема стелки за пети-силиконови.Дадох 25лв. и взех.На девойката не и били удобни,пружинирала на тях.Отидох в Горна баня за второ мнение,снимка не са ни правили,беше ме страх да не са шипове.Доктора каза,че е от растежа.Отрекоха силиконовите стелки,трябвало те да ни направят(съответно да ни вземат парите) и така сложихме от тяхните.Те пък едни нескопосани,все едно правени в кръжок от деца,тип "направи си сам"...Дъщерята и тях не ги одобри,кожени били,потяли и се краката...И така не зная точно в кой момент ги махна и и минаха петите,но така или иначе явно действително е било от растежа...

Общи условия

Активация на акаунт