Препоръчайте ми АГ по здравна каса за София

  • 3 136
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте,

Предстой ми да се запиша за проследяване на бременността, но се оказа, че вече навсякъде почти се заплаща допълнителна такса в размер на 300-600 лв за проследяване на бременност. Това за мен е абсурдно. Плащам си чинно здравни осигуровки всеки месец, имам и допълнително здравно осигуряване и отказвам да плащам и за това.
Може ли някой да ми препоръча свестен АГ, който да води женска консултация по здравната каса. Нямам големи претенции към района, но ако може да е в източните квартали (Редута, Дружба) или Младост ще ми е най-удобно. Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

   

# 1
  • Мнения: 30
С направление от личния лекар за АГ отивате в Майчин дом. При който и лекар да успеете да влезете ще ви взема само потребителска такса и ще ви направи всички необходими изследвания и проследяване на бремеността ви. Там са най-добрите!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 250
За съжаление навсякъде се доплаща. Мен също ме дразни, толкова осигуровки и данъци и уж безплатно здравеопазване...
Следя си бременността в 25-та поликлиника в Младост 3, с д-ра сме се разбрали да плащам всеки месец 30лв ехографския преглед, освен 2-та, които се полагат по ЗК. Отделно, ако искаш да правиш БХС, ФМ, те също не са по ЗК. Щом имаш допълнителна здравна осигуровка питай в някоя частна клиника дали не ти се признава.

# 3
  • Мнения: 874
Не навсякъде се доплаща. Аз не съм плащала нито стотинка за ехограф (а ме гледаха на ехограф всеки път).
Ходих при д-р Кукуряшкова (работи в 25 ДКЦ Младост и в кабинет в Младост1 - и на двете места работи по здравна каса и не се доплаща нищо!)

Лека бременност Simple Smile   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 227
Благодаря много. Ше проуча за 25 поликлиника в Младост дали биха могли да ме поемат. От допълнителното здравно осигуряване няма да мога да се възползвам напълно, понеже има клауза, че застрахователят не поема проследяване на бременността, ако тя е установена по-рано от 100 дни от сключване на застраховката, както е в моя случай.
Надявам се поне 2-те фетални да ми поемат, което пак няма да е малко.   

# 5
  • Мнения: 731
Бременни и родилки (до 45 дни след раждането) са освободени от плащане на потребителска такса.

# 6
  • Мнения: 874
Така е, но по НЗОК попринцип се включват само 2-3 ехографски изследвания и много от лекарите включват в "програмата" още ехографски прегледи срещу заплащане...

http://www.momentofpeace.net/wp-content/uploads/2008/04/maichino … draveopazvane.pdf

Друг е въпросът до колко са необходими тези допълнителни прегледи... От приятелки, които са в чужбина, знам, че там за цялата бременност има 1-2 ехографски прегледа (и то втория е по преценка на лекар)

# 7
  • Мнения: 779
Родила съм и двете деца с тази лекарка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=530903.0. Много съм доволна от проследяването на бременноста, а тя не беше съвсем безпроблемна. Работи по здравната каса, всеки път ме е гледала на ехограф и не съм плащала. Каквото ми се е полагало като направления по касата ми го даде, за платените ме съветваше къде да ида за най-евтино и качествено. По касата работи в поликлиниката в младост 3 дни седмично, иначе изражда в Тина Киркова. Единствен проблм е, че има твърде много доволни майки и опашките при нея са километрични.

Общи условия

Активация на акаунт