С какво се занимават( играят) 7-8 годишните момчета?

  • 3 291
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 472
Интересувам се главно как протича един ден на вашите 7-8 годишни момчета.
Ние не ходим на занимална , защото съм в къщи с бебо, но на моменти съжелявам , че не го записах.Точно по-обед имам много ангажименти с Бебока , докато го нахряня и преспя, минават 2 часа.Баткото през това време обядва и сяда пред телевизора и блее разни филми , вместо да си почива.Не мога да го откъсна от този телевизор.Учим на бързо и пак го включваме.Карам му се ,изгасям го но няма ефект. Иначе общо взето госпожата няма оплаквание , повечето дни се старае много и има" БРАВО", но вкъщи допуска много грешки и е разсеян.Незнам как там се справя толкова добре , а при мен не.Аз ли не мога да намеря подход?
И имам още един въпрос ,с какво си играят вашите момчета.Ние играем само с някъкви Батмани, Спяйдърменовци и тем подобни човеци.Нищо друго не го вълнува.Не се старяе в писането и е много разсеян.Той по-принцип много говори и само ми разказва нещо.Постоянно трябва да повтарям , да се карам за да свърши нещо.
Споделете как е при вас? Имат ли желание за учене- писане ,четене и т.н?
Притеснявам се дали няма някъкъв проблем.

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Никакво желание за учене. В училище го хвалят, но според мен не е за хвалба  newsm78 Допълнително искам да го уча да чете и пише на БГ, но не става  Confused Изпада в истерии като стане дума за учене в къщи, казва че училището било достатъчно  Tired
Иначе след училище телевизия или компа. Зомбира се с тях. Затова гледам да му създавам разни ангажименти. Два пъти седмично го водя на спорт. Веднъж седмично имаме гости или каним такива и веднъж ходи на китара. Много ми е трудно, защото разкарвам и беба с нас и разбивам режимът и, но няма как. Проблемът е, че понякога не иска да ходи на китара или на спорт, защото искал да играе игричка на компютъра  ooooh!
Мисля че повечето момчета на тази възраст са така  Wink

# 2
  • Мнения: 310
м_е_р_и не се чуди, че учителите го хвалят. Те хвалят всички  Wink.
Не искам обаче да си мислиш, че смятам детето ти за глупаво.  Embarassed, просто знам от личен опит( самата мен ме хвалиха дори когато искарах една 4-ка  Close)

# 3
  • София
  • Мнения: 11 654
Синът ми е по цял ден на училище.Като се върне, обикновено чете или играе със сестра си.Другото любимо занимание е пред компа /но там налагам някакво ограничение във времето и игрите,че не ми се иска да е като зомбиран/или пред TV.
През уикендите,пак същите занимания са му любими.Обича да играе на шах,не се сърди човече и разни такива игри.Общо взето сам намира с какво да се занимава!И го водим на плуване!

# 4
  • Мнения: 625
   Въпреки,че вече са ученици,още им се играе,и у дома е така.Моят най-голям проблем е компютъра,имам 2 сина и двамата са вече "зависими от него" SickОпитвам се да ги ограничавам,но не винаги съм в къщи за да налагам контрол. ooooh!

# 5
Интересувам се главно как протича един ден на вашите 7-8 годишни момчета.
Ние не ходим на занимална , защото съм в къщи с бебо, но на моменти съжелявам , че не го записах.Точно по-обед имам много ангажименти с Бебока , докато го нахряня и преспя, минават 2 часа.Баткото през това време обядва и сяда пред телевизора и блее разни филми , вместо да си почива.Не мога да го откъсна от този телевизор.Учим на бързо и пак го включваме.Карам му се ,изгасям го но няма ефект. Иначе общо взето госпожата няма оплаквание , повечето дни се старае много и има" БРАВО", но вкъщи допуска много грешки и е разсеян.Незнам как там се справя толкова добре , а при мен не.Аз ли не мога да намеря подход?
И имам още един въпрос ,с какво си играят вашите момчета.Ние играем само с някъкви Батмани, Спяйдърменовци и тем подобни човеци.Нищо друго не го вълнува.Не се старяе в писането и е много разсеян.Той по-принцип много говори и само ми разказва нещо.Постоянно трябва да повтарям , да се карам за да свърши нещо.
Споделете как е при вас? Имат ли желание за учене- писане ,четене и т.н?
Притеснявам се дали няма някъкъв проблем.
И ние сме така.Само,че той даже не играе с нищо,седи и тъпее,ако не е на компютъра или TV-то.Поради тази причина качи 5 кг. за 3 месеца.А и с малкия не ми остава много време за него.Чакам лятото за да щурее навън.

# 6
  • Мнения: 3 251
В последно време, направо ме учудва - като се върне - обяд и малко почивка, около час, после сяда, написва си сам домашната,  проверям я . Поиграе малко с братчето си и сяда и си чете книжки. Накупила съм за малкия няколко от поредицата за Франклин и на баткото "Simsala Grimm"- чете от неговите книжки или от от тези на малкия, на глас. Пу, пу !Дано така продължава!

# 7
  • Мнения: 54
Моят син е на училище до 16.30, ходи на занималня. Обикновено там си написва всичко, рядко остава нещо за довършване вкъщи. Като се върне, първо си довършва, ако има нещо, после или гледа ЕДНО филмче, или играе на компютъра не повече от ЕДИН час. Той знае, че не давам повече от час и щом кажа спирай, веднага става. После любимата му игра е да бяга от единия край на стаята до другия и "да трепи чудовища", както се изразява той. Понякога си играе с рицари, войници, замъци и пирати, прави си и разни армии, в които включва и всички плюшени играчки, които се намират из къщата, а те са доста. След такива игри стаята му изглежда ужасно, но сам си ги прибира и си подрежда след това. Когато не ходи на училище, знае, че може да играе на компютъра два пъти през деня за по 1 час и толкова, това е правило и той го спазва. Междувременно мога да позволя и малко телевизия, защото в събота и неделя, ако не излизаме никъде, няма как. Горе-долу това е.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Ако беше казала, че детето ти само учи, пише, не играе и не гледа телевизия - тогава щях да ти кажа, че нещо не е в ред. Синковецът ми златен е във втори клас и картинката е същата и при нас, с тази разлика, че аз вече ходя на работа и не мога да го контролирам толкова много като миналата година.
Но ако зависи от него няма дори да погледне раницата до другата сутрин. Най-хубавото е, че във втори клас вече имаме истински оценки, а не  само БРАВО или ДОБРЕ, или ПОДПИС и те показват къде се намира. Нашият бележник е много еднообразен - все отлични бележки, но аз все намирам за какво да се хвана, че не го е научил. През времето, когато не му се "налага" (от мен) да учи със ставането се пуска ТВ, ако имам работа обаче трябва да се гледат с малката и да си играят заедно. Това е при нас.
А това с какво си играе - любимото ни са едни ТАЗОВЕ дето се удрят и обръщат и незнам си още какво. Аз честно казано полудявам от този звук, но ... ако ми е накривяла шапката ги прибирам.

# 9
  • Мнения: 3 405
Хи, хи, mama bube, ти за твоя син ли питаш или за моя?! Grinning
Абсолютно същият образ, разсеян, все е пред телевизора, същите герои го вълнуват, само дето ходи на занималня.
Споко, ще влязат в ритъм. В първи клас е нормално да са разсеяни, вниманието им трудно се насочва.
Няма абсолютно никакъв проблем, момчета - такива са Grinning да са ни живи и здрави!

# 10
Според мен за дезата в у-ще е много важно учителите да ги научат на любов към у-ще. Н на учителите или повечето учители не им пука за децата и затова ние маиките ставаме потърпевши. Все питам мойта мама кой ме е учел мен и тя ми казва ами сама.За комп. са абсолютно пратив там няма ништо добро , а и какво ще научат на 7,8 ,9,10год.?Незнам защто родителите се радват когато дезата им са на комп. , от това по умни няма да станат.Нима тези които са на 30-34 и са започнали да ползват комп. на 27-28 са затъпели ????

# 11
  • София
  • Мнения: 472
Много благодаря за отговорите Ви.Явно е като повечето момчета на тази възраст.Успокоих се и дано станат по-самостоятелни и по-съсредоточени в учебните занимания! Успех!

# 12
  • Мнения: 69
Е мамо Бубе не се притеснявай и ние сме така.Но откакто му забраних да играе на компютара нямам проблеми.Пишем,научаваме урока и после даже се упражняваме ooooh!Целувчици на двамата юнака  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 3 626
При нас режима е следния: прибиране от у-ще, обяд, почивка колкото реши, като през това време рита футбол, или играе на компютъра, и започва ученето. Така си разпределя времето, че до 15.30 докато почне по БТВ детското си е научил и написал всичко. Аз съм проверила и после му е свободен деня. Играе с брат си, разпилява Легото, коли също, ритат топка в коридора, прави каквото си иска.  Не го ограничавам от компютър, с майка ми и със свекър ми си кореспондират през Скайп-а. За тези, които не вярват, че нещо може да се научи на тази възраст, мога да кажа че не са съвсем прави. Той съвсем спокойно пише и на БДС и на фонетична клавиатура. И много по-бързо от баба си и от дядо си. Направо си чат-и Laughing.

Два пъти седмично е и на английски, където също имат домашни. Сега иска да го запиша отново на футбол. Есента на тренировки си счупи ръката, затова не ми се иска Embarassed.

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 23:27 от asa

# 14
  • Мнения: 2 274
Спокойно - всичко е наред!  Laughing
Все едно Гого си описала, но с тази разлика, че той ходи на занималня (при тях е задължителна) и наистина съм доволна от учителките. Голямо притеснение е ако не е успял да довърши нещо в училище....
Иначе се залепва за ТВ-то...Гледам да не му разершавам повече от 1 час детски. Викам го при мен да си говорим или да приготвяме заедно вечерята...абе някво съвместно занимание. Мен не ме притеснява самият телевизор, колкото идиотските анимации - разни черепи, скелети, доста страховити неща....
Ако пък много му се гледа, настоявам да си пусне Animal Planet или друго подобно...Обикновено се цупи, но след малко забравя...
А и при нас вермето на Спайдърмен и Батман не е отминало!

# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
От компютъра много неща могат да се научат. Моят си пада по стратегически игри. Благодарение на тях е научил много за историята на света, неща които и аз не знам. От там се запали да чете и книги свързани с историята, римляните и втората световна са му любимите теми. Освен това покрай мен започна да играе SIMS и се научи, че като харчи пари трябва да мисли и да харчи по-малко от колкото получава Laughing Ползва успешно Google, ако му трябва някаква информация. Пише имеили на приятелите си Wink Чати на кирилица с баба си. Иначе не иска да учи български, но покрай чата доста дръпна.
Много често прекалява с игричките и времето пред компютъра, но в никакъв случай не мога да кажа, че нищо добро не носят компютрите. Даже напротив.

Общи условия

Активация на акаунт