43, ЕЛП!

  • 27 392
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 219
сдухано ми е.
в момента в нас е по-светло, отколкото сутринта и през деня!

Освен това вече 2-ра седмица мъча Любов на Шафак и... ако не стане смислена в края...

# 16
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ми не разчитай много...На мен само частта за Руми ми беше интересна, защото дервишите са малко позната "материя", поне за мен така беше, когато четох книгата преди няколко години. После прочетох и други неща и гледах и док.филм.
Помъчих и други нейни книги - не. Много комерсиално и без дълбочина, не ми хареса. Но "Черно мляко" ме отказа тотално от всякакви опити.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 219
О! Свеч!
Аз бях впечатлена от "Чест". Преплитането на съдбите стана като дантела. Е, може би не достигна майсторството на кенето, ама..
А за "Черно мляко" си знам и не бих дори пробвала. Съдя по някои рецензии, които прочетох де - че няма да ми хареса. .

# 18
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
От всичко, което прочетох, "Чест" ми хареса най-много, но пак не кой знае колко.
Пробвай Зюлфю Ливанели (ако искаш да четеш нещо турско) - и "Щастие" ми хареса, и "Серенада".

# 19
  • София
  • Мнения: 6 219
ооооо, да.
ама не мога сичко наведнъж бря! Sad
А неговото "Щастие" съм го гледала на филм - ако не си, ти го препоръчвам, даже май го имам запазен в личните фондове.

Мисля в следващите 20 дни да изклинча от работа... дано ми се получи плана!

# 20
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
В тоя сезон, ваканционния, предпочитам дебели книги, и по възможност не художествени. Влача ги по плажа като шлифер в жега.

Моят приятел Герасимос (Макис) Бохтис, при когото понякога отсядам лятос, използва тази ми склонност като аргумент в споровете ни със съселяните му. Мнозинството от тях, или поне тримата най-речовити са ултралеви бърборковци - един маоист, един сталинист и един фен на Ципрас. Колчем кажа нещо, Макис за тежест казва "Ей тоя "вулгарос", той знае, ако знаеш какви дебели книги чете, може да седнеш на тях, че да вечеряш!". Или нещо от сорта. За радост на кибиците, че тия ни асамблеи събират и бая публика - просто слушат, тихо, по гръцки тихо, де. Трудно е грък да седи и да слуша, без да се изкаже, ама понякога се случва.

Макис е сондьор и кранист, и по съвместителство покрай жена му нещо като хотелиер. Напоследък няма хич бачкане, та камионът му, кранът и багерчето ръждясват малко настрана от виличките, дето дава на летовниците. Пуснал е обяви за продажба на машините, махнал им е номерата, увил ги е с едни парцаливи чергила и отвреме навреме бърника из карантиите им, колкото да се омаже с масло, грес и катран. Мъчно му е.

Та се чудя какво дебело нещо да отнеса след десетина дена нататък. "Война и мир, а?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 219
Само не Шафак!
Дочетох я все пак днес... с вазелин!  Sick

# 22
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
На гръб влача чак от Литва ( дето е хиляднайсе градуса, прах му чайката!) този автомат:


Нямаме си такъв, нали? Пък полезна вещ ми се струва.

(Никога не бих се сетила да съкратя Герасим на Макис. Ама ме кефи Той пък, въпросният, сигурно не би се сетил да се съкрати на Биби. Което, прочее, в Литва хич не е добре да се крещи по улиците. Се оказа.)

# 23
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Върнахме се от гърция Simple Smile Simple Smile  чукча доволен Simple Smile

Хубаво беше, но у нас и жегата си е друга и пРаха даже по-хубав. За дупките по петричката магистрала нищо не казвам.

Ливвам си едно от уискимата и присядам.
Попадали ли сте на темата "За красивите мъже и самолета"?  Joy

Няма да говоря, само ще ви се радвам и няма да викам биби  Stop

# 24
  • Мнения: 3 736
И аз няма, само да помахам идвам.

# 25
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Макис произхожда от Герасимаки, което в превод ще рече нещо като Герасимчо.
В Крит се случва на Димитри(о)с да казват Мими, което ми звучи някак не много мъжкарско, нали, но на тях си им върши работа. Другите островитяни казват Мичо. В континентална Гърция трудно казват "ч", та не ползват никое от горните.

Днеска ходих малко из село и нещо непрекъснато извикваше най-детски спомени у мен. Часове по-късно съзнах кое е - кроткото далечно ромолене на звънци от стадата, излезли на паша. Това непрестанно дрънкане е неотменим и доскоро несъзнаван фон на всичко, което помня. Например как лежах по корем на един от хълмовете. От постоянната паша тревичката беше ниска и плътна като кадифе. Почти заровил нос в тревата гледах мъничкия свят, колкото е ограден от детски длани: колко различни тревички, буболечки и лишеи само в тая малка жива шепа.

По едно време издадоха за скрап хлопки, чанове и звънчета - кой меден, кой пиринчен, кой бронзов - и по ливадите плъпнаха неправдоподобно тихи стада. Хубаво, че това отмина.

# 26
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Благодаря ти, Ване, гледала съм Мутлулука. Отдавна. А книгата четох миналия месец и чак около стотната страница се усетих, че филмът ще да е бил по тази книга. И двете ми харесаха.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 219
Свеч, на хартия ли я чете?
Ето, днес бях в книжарница и забравих да си я купя...

# 28
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Да, на хартия. Нещо не мога да свикна с електронната книга... Моите ми я подариха, белким спестя някой лев от книги, ама... не ме кефи, поне засега.

# 29
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Някой да напише нещо, щото така си мисля, че аз закучих темата и никой не влАзя вече тук..

Общи условия

Активация на акаунт