Гърция ,почивки All Inclusive и HB

  • 122 742
  • 743
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 726
Пускам отделна тема,в която се надявам да се включат почивали в Гърция в хотели предлагащи All Inclusive или HB. Да споделят отрицателни или положителни мнения за хотелите,в които са били. Темата би била полезна за тези,които тепърва планират такава почивка или за следващата година.
Знам,че има много теми за Гърция,там предимно се обсъждат студия,информацията за хотелите предлагащи и изхранване е оскъдна.
Моля да не се включват желаещи да обясняват,как този тип почивка,не е подходящ и колко по-добре е, да не си зависим от изхранването в хотел.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 11:10 от taffi

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
http://platamon.cronwell.com/eng/
Този бях загледала аз, заради добрите коментари за него. Не съм ходила на хотел с изхранване досега в Гърция, но ми се иска този да пробваме....някога....

# 2
  • София
  • Мнения: 5 726
За да не излезе,че само питам - Приятели много хвалят ALEXANDROS PALACE  на Атон,имал много добра кухня,някой от тях за трети път ще ходят.
http://platamon.cronwell.com/eng/
Този бях загледала аз, заради добрите коментари за него. Не съм ходила на хотел с изхранване досега в Гърция, но ми се иска този да пробваме....някога....

Този хотел изглежда рай за децата  Simple Smile .

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 22:33 от taffi

# 3
  • София
  • Мнения: 3 771
За да не излезе,че само питам - Приятели много хвалят ALEXANDROS PALACE  на Атон,имал много добра кухня,някой от тях за трети път ще ходят.
http://platamon.cronwell.com/eng/
Този бях загледала аз, заради добрите коментари за него. Не съм ходила на хотел с изхранване досега в Гърция, но ми се иска този да пробваме....някога....
Този хотел изглежда рай за децата  Simple Smile .

Не само изглежда, но е точно така.  Ако ви трябва инфо, разчитайте на мен.
Както и за горния, лични посещения, снимки и каквото пожелаете.

Успех на темата.......

# 4
  • София
  • Мнения: 5 726
На мен лично за ALEXANDROS PALACE,ще ми е много полезно,ако имаш снимки на плажа,че на този въпрос познатите,така и не дават конкретен отговор,все има леко увъртане. Дали е пясъчен,плитко ли е в началото,малък ли е като площ или има достатъчно пространство.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 771
За да не търся снимките, ето това:
ПЛАЖ
Дава отговор на въпросите...

# 6
  • Мнения: 881
За да не излезе,че само питам - Приятели много хвалят ALEXANDROS PALACE  на Атон,имал много добра кухня,някой от тях за трети път ще ходят.
http://platamon.cronwell.com/eng/
Този бях загледала аз, заради добрите коментари за него. Не съм ходила на хотел с изхранване досега в Гърция, но ми се иска този да пробваме....някога....
Този хотел изглежда рай за децата  Simple Smile .

Не само изглежда, но е точно така.  Ако ви трябва инфо, разчитайте на мен.
Както и за горния, лични посещения, снимки и каквото пожелаете.

Успех на темата.......

Хотелчето май не изглежда като за 5*, но заради съоръженията на басейна си струва да се отиде. Тъй като ние мислим да почиваме след 20 септ., а от 13.10. чета, че има 10% отстъпка, може и да се замислим. Интересува ме посочените цени, примерно двойна стая - from 60 e, на човек за ултра ол инклузив ли е? Безплатно за деца до 16 год? newsm78. То незнам какво друго да питам засега, но ще бъда благодарна за всякаква информация.

# 7
  • Мнения: 6 298
Аз пък съм доволна от този  хотел на Атон https://www.youtube.com/watch?v=KJ3zXnwM6sk Бях там за майските празници 2011. Всичко беше много добре. Единствения проблем ни беше, че не случихме много на време и не успях да се топна в морето. Мъжът ми и синът ми обаче, да и в басейна и в морето, но определено водата не беше приятна за плуване.
В следващите години обаче, за този хотел имаше лоши отзиви. Има и отделна тема за него. Ние бяхме доволни от ОИ, имахме и включена фолклорна програма за сметка на това, че не ползвахме плажа и бара на плажа. Тогава той влизаше в цената на ОИ. В новите оферти виждам, че бара на плажа е със заплащане.
Плажът не бих казала, че е от най-хубавите, т.к. има камъни по пясъка и във водата. Районът е тихо място и действиелно е подходящ предимно за семейна почивка.

# 8
  • Мнения: 3 993
Аз съм била на ол инклузив в Порто Карас (в хотел Ситония, в Мелитон само съм влизала), както  и на полупансион в хотел Alexandra Beach до Потос, Тасос : http://www.alexandrabeach.gr/. И двата пъти през май извън високия сезон.
Писала съм отзиви и за двата във форума.

В Порто Карас беше много добре за цената, която платихме, но за 300 евро на ден, колкото струва във високия сезон, не си заслужава. Комплексът вече не е 5 звезди, позахабен и позавяхнал лукс откъм база и обслужване. Плажът малко не ми хареса заради едрия груб пясък, но аз много държа на отличен плаж. Басейните, баровете, цялата територия на хотел Ситония, са супер.

Хотелът на Тасос, Александра Бийч, беше приятна изненада, особено храната. Точно там обаче плажът е лош, изкуствено насипан пясък и чакъл, едри, не може да се стъпва на босо.

Ако някой се интересува от нещо за тези две места, да пита.

# 9
  • Мнения: 3 993
Хотелчето май не изглежда като за 5*, но заради съоръженията на басейна си струва да се отиде. Тъй като ние мислим да почиваме след 20 септ., а от 13.10. чета, че има 10% отстъпка, може и да се замислим. Интересува ме посочените цени, примерно двойна стая - from 60 e, на човек за ултра ол инклузив ли е? Безплатно за деца до 16 год? newsm78. То незнам какво друго да питам засега, но ще бъда благодарна за всякаква информация.
Разглеждала съм го и според мен не отговаря на 5 звезди. Невъзможно ми е да го приравня на други 5-звездни хотели/комплекси като например Sani Resort, Okeania Club, Elinotel Apolamare. Но нека да каже Блед...

Относно специалната оферта, виждам 10% намаление за периода от 13.09 до 12.10 вкл. Например двойна стая за трима (с дете), за 7 нощувки от 13.09 струва 978 евро. Никъде в резервацията не пише изрично, че базата е ултра ол инклузив, но предполагам, че е така, защото този хотел май не предлага друг тип настаняване. За деца до 16 г. не начислява доп. такси.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 771
Разглеждала съм го и според мен не отговаря на 5 звезди. Невъзможно ми е да го приравня на други 5-звездни хотели/комплекси като например Sani Resort, Okeania Club, Elinotel Apolamare. Но нека да каже Блед...

Казвам веднага, за сравнение с изброените и още няколко въобще не може да става въпрос. Ако сравняваме с тях, била съм във всичките/последния и тази година/, трябва да сваляме звезди.
Но, категоризацията в Гърция, много често не е реална.
Когато цената е на промоция, а такива има често, особено ниска е през май, не се замисляйте.
Плажа ви го показах, стига се до него по тунел през пътя. Камъчетата не са много, приятно е.
Храната, до колкото мога да говоря за нея, ние гледаме да не ползваме целия пакет, в хотели които е възможно. Затова и не съм много за тази тема, не сме от ящните, не заради цената, но хотелите ги познавам отлично. Но в този хотел не е отлична, но добра, за сметка на много други. Забелязах, че се образуват опашки за хранене, което също не ми е приятно.
Има и други негативни неща...
С две думи, ниска цена-възползвайте се. Висока цена-потърсете друг.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 726
Тотална корекция. Докато ровех за справка,за достоверност на това,което получих на ЛС попаданах и на тема съществувала преди специално за  All Inclusive Гърция и мисля,ще е по-добре да сортирам мненията от там .
Крузо вилидж, Халкидики  http://www.chrousso.gr/. Пътува се около 5 часа със спирания, деца и т.н. ние го комбинирахме 5 дни в Сандански и така разделихме пътя. Излезе ни двойно по-евтино от Турция и сме доволни. (естествено услугата - най-вече анимация и разнообразие на храна и напитки не беше като в Турция). Единствен минус може би е, че е на 500 м от плажа, но ходихме с кола и на плажа имаше места за паркиране.


Istion Club Hotel. Останахме много доволни от обслужването и условията. Стаите са малко нестандартни - с високи тавани, но това не беше проблем за нас. Персонала беше много мил и внимателен - напр молехме камериерките да почистват стаята в по-късни часове, за да може детето да спи спокойно следобедния си сън, и винаги се отзоваваха.
АИ беше на много високо ниво - разнообразна и вкусно приготвена храна, много плодове, зареждаха страшно бързо - още преди да е свършило нещо беше допълвано с ново количество.

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 22:37 от taffi

# 12
  • Мнения: 3 993
Ох, taffi, това си е цял роман, малко трудно ми беше да го изчета, микс от различни мнения за различни хотели и места, дадени по повод конкретно питане, нали...Обърках се от всичко плеснато така накуп без обособени абзаци, нов ред и т.н. Защо не сортираш мненията по хотели или по населени места, знам ли...по-прегледно да стане.

Блед, ценна както винаги, благодаря ти! Моля те да кажеш по няколко думи за Sani Resort, Okeania Club и Elinotel Apolamare, като цялостно впечатление и усещане и евентуално някакво елементарно сравнение между трите. За начало кажи отговарят ли на категорията си 5 звезди, всички знаят, че хотелската категоризация в Гърция много често не е реална  Simple Smile.
Преди месец бях на почивка в Мирамар в Обзор, там се запознах с едни хора, които са почивали в Елинотел Аполамаре и го хвалиха много, супер доволни са останали от всичко. А са ходили през септември заради намалените цени, казаха, че цената им е била много прилична за този хотел и за качеството му.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 726
Океания Клуб - ultra all inclusive, супер гледки от стаите и от общите части на хотела, сравнително нов, близо до Солун /на около 40 км./ . Работи целогодишно. Страхотен хотел. Напълно подходящ за деца.

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 22:50 от taffi

# 14
  • Мнения: 525
Здравейте,
Ходили сме през май месец в Blue Dolphin Hotel в Метаморфоси, на НВ. Храната беше много добра - вкусна и разнообразна. Комплексът е с хубава градина, поддържана, има и място за игра на децата.
Плажът е много близо, на няколко минути пеша. Малко е каменист, което на мен никак не ми пречи, но например приятелите, с които бяхме не го харесаха.
Стаята, в която ни настаниха първоначално не беше добра - миришеше на мухъл, но веднага и без проблем я смениха с друга.
Като цяло е място, което бих препоръчала, особено ако се уцели някоя оферта или извън сезон - цените са добри.

Общи условия

Активация на акаунт