бременост с аномалии

  • 2 241
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, в 12 гестационна седмица ми установиха рядко срещана аномалия акрания. Имали вероятност при следваща бременост да се получи същия дефект, трябва ли да се направят някакви допълнителни изследвания? Мнения.

# 1
  • Мнения: 817
http://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D … D1%80%D0%B5%D0%BF
Професор Кременски в Майчин дом в София е водещ генетик в страната и може да зададете своите въпроси към него:
e-Mail: kremensk@yahoo.com - отговаря на мейлите.
телефон +359886065511
GSM - 0882436028 за консултации там.

Правили ли сте кариотип, генетични изследвания двамата със съпруга ти? Може би, ще е добре да направиш изследване за усвояването на фолиевата киселина, генетични за фолиевата киселина и предполагам, че ще трябва да пиеш повече фолиева киселина, даже преди да забременееш пак, но за всичко това трябва да питаш лекарите!
п.п. "Обычно пороки развития нервной трубки принято рассматривать как мультифакториальные, с небольшим риском повторения."

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 01:23 от LifeIsBeautiful

# 2
  • Мнения: 470
LifeIsBeautiful Може ли да ми кажеш на кого са тези телефони, защото тези, които аз имам са от сайта на генетичната лаборатория и са стационарни трябва да се консултирам относно амниоцентезата ми, дали доказва, че ние със съпруга ми не сме носители на балансирана транслокация за синдрома на едуардс? Тоест дали е била случайна тризомия или някой от нас е носител. Питам защото днес се обадих в генетичната лаборатория в Майчин дом където ми правиха амниото бях си пуснала разширения анализ и генетичката ми отговори, че той показвал че е случайна мутация. На мен нещо не ми се връзва защото попитах трябва ли да си направим кариотипи с мъжа ми, а тя ми отговори, че не било нужно и това, което ме учуди много е, че ми каза, че там не правели кариотипиране, а трябвало в друга лаборатория, а аз от всичко което съм изчела съм сигурна, че там се правят такива изследвания. Съвсем се обърках. Ако някой може да ми помогне с инфо ще съм много благодарна. Утре пак ще ги потормозя по телефона нищо не разбрах.   

# 3
  • Мнения: 817
Това са телефоните на професор Кременски, който работи на 14-тия етаж в "Майчин дом" в София. Мисля, че ще е добре да говорите с него. Може да му пишеш и на мейла, ако не може да се свържеш по телефона или има изменения в тях. Кариотип може да направите със съпруга ти на 6тия етаж в Майчин дом.
В клиника "Малинов" правят кариотипиране, но не знам цената...:
http://genomica.malinov-clinic.com/molekulna-mikrochipova-tsitogenetika/

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 23:07 от LifeIsBeautiful

# 4
  • Мнения: 470
LifeIsBeautiful Много благодаря

Общи условия

Активация на акаунт