Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 фев. 2006, 10:19 ч.

въпрос за инсеминация

• 652
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,
Моят проблем е следният: Направиха ми цветна снимка на тръбите и ми откриха запушване,казаха че за да забременея трябва да опитам с ин-витро или пластика на тръбите.Четох тук за инсеминацията и ако може бихте ли ми казали аз с моя проблем дали има смисъл да пробвам инсеминация,като спермограмата на мъжа ми е доста добра,проблема ми са моите запушени тръби.

# 1
Djulia, съжалявам за запушените ти тръби.
За съжаление инсеминацията не е решение в твоя случай, тъй като именно запушването не позволява на плувците да стигнат до яйцеклетката ти. Може би след пластика за отпушване на тръбите има смисъл от инсеминация, но не и преди това.

# 2
Много Ви благодаря за бързият отговор Simple Smile пластиката все пак е доста по-евтина от ин-витрото казаха ми че мога да я направя за 800 лв.

# 3
  • София
От това, което съм чела тук и в Зачатие, пластиката не винаги има успех. Много момичета предпочитат да преминат направо към инвитро.

# 4
  • София
Цветната снимака не е абсолютно сигурен метод за определяне проходимостта на тръбите.
При вкарването на контрастното вещество е възможно тръбите да направят спазъм и да се отчете запушване, което реално да не съществува.
Затова се прави или повторен тест /може и хидротубация/ или лапароскопия.

# 5
  • София
За да те убедим да не се отчайваш -- още един глас в подкрепа на Лали.
Добрите специалисти обикновено първо правят цветна снимка, после лапаро/освен, че се вижда добре в много случаи тази операция е полезна и води до забременяване след това/, и чак след тези две неща се мисли за инвитро, т.е, когато това е единствената възможност. Помисли си как ще действаш. Съветвам те да направиш лапароскопия, от приятелки знам, че не било толкова страшно.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт