Давате ли вода на бебе, което се кърми?

  • 7 376
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Мами, не знам дали за тук ми е темата, но много се колебая. С бебчо, който е на два месеца се кърмим. Педиатърката ме съветва да давам допълнително вода (предполагам защото е лято и е жега). Той не иска шише и ако трябва да му давам - ще го насилвам. Четох, че ако бебето е на кърма, си взима всичко нужно от нея и няма нужда от допълнителна вода, още повече, че може да има и обратния ефект - от много течности, да му се натовари организма.

# 1
  • Мнения: 1 129
Това според мен е една от най-спорните теми, в които се пресичат "старите" и "новите" виждания. Аз съм на принципа, че детето знае най-добре. На малката и предлагам вода още от родилното, въпреки че е на кърма. По някога пие, по някога отказва. Моят съвет е да не насилваш детето. Предлагай вода след всяко кърмене, защото според мен е хубаво да си изплаква устата (с цел предотвратяване на млечница), но ако не иска го остави. На следващото хранене пак му предложи и така. Истина е, че от кърмата бебето си набавя всичко необходимо.

# 2
  • Мнения: 56
Дъщеря ми е на почти 7 месеца,била е само на кърма до 5-ти месец.И моята педиатърка ме посъветва да давам вода,но бебето се задавяше много(2-3 пъти без да може да си вземе въздух),при което аз избягвах водата.Но сега пие доста по 200-300 мл.Тази версия с кърменето и водата е подвеждаща,защото става въпрос САМО за бебета,кърмени на поискване-т.е. да има достъп до вода,дори ако има нужда и през 30 мин.Особено лятото не бих си представила да ме накарат да пия вода в определени часове...

# 3
  • Мнения: 15
То може би се усети, че клоня повече към това да не се насилваме само защото педиатърката е казала. Ще се пробвам от време на време, пък ще видим как ще реагира, но определено засега няма да го насилвам.

# 4
  • Мнения: 2 052
Щом бебето отказва значи няма нужда от вода. Дъщеря ми се роди август и не съм давала вода. Започнах да предлагам заедно със захранването, но пропи на следващото лято в жегите. Не се притеснявай, набавя си всичко необходимо от кърмата.

# 5
  • Мнения: 6 764
Дъщеря ми е изключително кърмено бебе. До преди месец вода не съм и предлагала. Сега предлагам, рядко пие. Като не иска, не я насилвам. Обикновено пие когато сме в колата или е навън и е горещо.

# 6
  • Мнения: 9 481
НЕ Peace
Големия захраних на 6,5мес...разбира се продължих и да кърмя, но заради захранването давах и вода, която той не пиеше..пропи чак след 8-ия мес.
Малкия захраних на 8,5мес-вода не е пил до тогава..и нищо освен кърма де Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
Децата ми са родени през лятото, не съм им давала вода преди шестия месец, а реално започнаха да пият някъде след десетия.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Малкият беше изкючително кърмен до 7-мия месец. Вода съм предлагала, но той отказваше. Лятно бебе е - роден втората половина на юли. Пропи след захранването и то по не повече от 20мл. на ден. След годината започна да пие повече, сега вече е жабче Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми беше пролетно бебе, изключително кърмено. Захраних, на 6 месеца и тогава предложих вода, но не искаше. Пропи чак след годинката, когато започнаха летните жеги.

# 10
  • United Kingdom
  • Мнения: 21
Mili mami, vkluchvam se s malko informaciq ot ostrova. Jiveq v Angliya i ne sym chlena na kluba na maikite vse oshte, no imam priqtelka koqto rodi prez Mai tazi godina tuk, v UK i pediaturkata kakto i lichnata i med. supervisorka (tuk ima i takava usluga)q suvetvat da ne dava voda na deteto dokato kurmi. Tuk izkluchitelno mnogo se nablqga na prouchvaniq v tazi nasoka i do kolkoto tq mi obqsni, e dokazano che kurmata e systavena ot 60% voda i 40% hranitelni veshtestva, zatova chrez neq deteto si nabavq vsichko neobhodimo za sito koremche i zdrav organizym. Tq ne dava i biberon, nikoga ne e davala pak po preporuka na medicinskite lica.  newsm78 Hug

P.S: Izvinqvam se za latinicata, no pisha ot ofisa i nqmam kirilica na rabotniq kompyutyr.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: X
Добре, обаче във форума се пише на кирилица.

# 12
  • United Kingdom
  • Мнения: 21
Lexie, znam che se pishe na kirilica i se izvinih za latinicata!

# 13
  • Мнения: X
Има кирилизатор в горния десен ъгъл на сайта, точно до потребителското ти име.

# 14
  • United Kingdom
  • Мнения: 21
Ok, blagodarya. Ot skoro pisha vyv foruma i ne sym zapoznata s mnogo neshta.

Общи условия

Активация на акаунт