Ранна бременност, Амоксиклав и Аугментин

  • 5 286
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 926
Здравейте, ужасно съм притеснена  Sad
Накратко: От 6 дни пия антибиотик - два дни Аугментин и останалите 4 - Амоксиклав.
Днес направих тест за бременност и се появи бледа втора чертичка, вероятно понеже още нямам закъснение.Притеснява ме много този антибиотик, който съм изпила  Cry Дали по някакъв начин съм навредила на бебето  Cry

# 1
  • Мнения: 1 174
Здравейте, ужасно съм притеснена  Sad
Накратко: От 6 дни пия антибиотик - два дни Аугментин и останалите 4 - Амоксиклав.
Днес направих тест за бременност и се появи бледа втора чертичка, вероятно понеже още нямам закъснение.Притеснява ме много този антибиотик, който съм изпила  Cry Дали по някакъв начин съм навредила на бебето  Cry


Не се паникьосвай, спри антибиотика, отиди на лекар консултирай се с него, направете нужните изследвания( ако е необходимо). Въздействието на антиобиотиците зависи основно от фазата на развитието на плода – така в периода на бластогенезата (първите 7 – 8 дни след оплождането), поради липса на пряка биологична връзка между майката и оплодената яйцеклетка се смята, че рискът от тератогенни лекарствени въздействия върху плода е практически нулев.

# 2
  • Мнения: 2 980
Аугментин или амоксиклав (едно и също е лекарството) се смята за безопасен по време на бременност, включително първия триместър. Ето източник: http://www.netdoctor.co.uk/infections/medicines/augmentin.html. Всъщност това е един от най-често използваните антибиотици за лечение на бременни, когато се наложи в начална бременност. Няма нужда да спираш антибиотика. Отиди на лекар за собствено успокоение, но нищо фатално не е станало. Ако личен опит повече ще те успокои - аз пих аугментин в началото на всяка от двете си бременности, заради пневмония, не е имало никакви последствия за децата.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нямаш причини за притеснение.Първо,че бременността ти е в много начална фаза и няма взаимодествие между теб и зиготата.Второ,че Аугментина/Амоксиклав го изписват на бременни

# 4
  • Мнения: 396
Само не го спирай , щом го пиеш значи има за какво , по-добре да ти мине от колкото да се влачиш бременна с някоя инфекция.
Всъщност за какво го пиеш

О и честито Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 926
Благодаря, че ме успокоихте, момичета
Направо бях в шаш и паника.
Пия антибиотика заради отит.
Дано всичко е наред с бебето
 Hug

# 6
  • Мнения: 396
А слагаш ли АБ капки

# 7

Общи условия

Активация на акаунт