И все пак кои са изключително кърмените бебоци?

  • 3 069
  • 95
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Абе чета,чета навсякъде съветват за изключително кърмене,пък като се загледам в темите повечето си дават сокчета,пюренца...
та все пак кои са наистина изключително кърмените бебета в този форум? Thinking

# 1
  • Мнения: 2 220
Синът ми беше изключително кърмен до навършване на 4 месеца. След това 2 месеца му давах по малко сок, фактически от 6 навършени, яде твърда храна.

# 2
  • Мнения: 4 915
Пу, първа да се разпиша!  Mr. Green

Захраних на 6 месеца без няколко дни.
Не съм й давала вода, чай, сок преди това.

П.П. Ъ, изпревариха ме.  Tired  Laughing

# 3
  • Мнения: 498
ами ние досега сме само на кърма- без сокчета, водички и т.н.
даже да се похваля- преди 2 седмици изцяло отказахме и биберона даже Grinning

# 4
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми опита първата си лъжичка храна, различна от кърмата, на 6 месеца и 2 дни. До тогава беше само на кърма! Grinning

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Дъщеря ми беше само на кърма ( без вода и сокове) до 5м и 20 дни, дори сега все още не пие вода и сок , и независимо, че е опитвала всякакви плодови и зеленчукови пюрета, друго мляко освен кърма не е яла!

# 6
  • Мнения: 435
Моят син  Hug не пие  вода нито сокове , няма  залъгалка и не си смуче палеца  Grinning . Смятам да го захраня чак когато той е готов и пожелае , но със сигурност след навършени 6 месеца .

# 7
  • Мнения: 3 550
Синът ми беше захранен на около 6 месеца и половина. Чак тогава прояви интерес към нашата храна. Дотогава съм давала само вода 1 чаена лъжичка за изплакване на устата, която той така и плюеше. Никакви сокове и други подобни.  Naughty

# 8
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
шоколадчето беше zахранен на 6 месеца и половина...до тогава е бил само на кърма  smile3521...

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде и ние да се разпишем Grinning Вода не е пила, първата си храна е получила на 6м без няколко дни.
На практика обаче нито едно от бебетата тук (или поне не знам за такова) не е наистина изключително кърмено - това означава да не е получавало абсолютно нищо освен кърма (т.е. не само вода или сокове да не е пило,а също да не е приемало лекарства, капки против колики,вит.Д, добавка или задължително даваното първо шише с формула в родилното,преди да го донесат на майката и т.н.). Но това се случва в изключително редки случаи - така че нормалният модел изключително кърмено бебе е този, за който говорим в тази тема.

# 10
  • Мнения: 3 591
Средния ни батко е бил само на кърма почти 8 месеца, ако не се брои храненето със системи newsm78.
Сега мъничето е Изключително кърмено бебе, даже какпи за колики не сме опитвали, освен капките за полиомиелит май друго не сме "яли".
Аз много се гордея със себе си(умря циганката дето ме хвали Embarassed), защото се справих с кърменето и с ходенето на работа.
А 3+ годишния ни батко също е на мамино мляко отново, ама го пие с биберон преди заспиване, нощем и сутрин при събуждане Hug

# 11
  • Мнения: 3 591
На практика обаче нито едно от бебетата тук (или поне не знам за такова) не е наистина изключително кърмено - това означава да не е получавало абсолютно нищо освен кърма (т.е. не само вода или сокове да не е пило,а също да не е приемало лекарства, капки против колики,вит.Д, добавка или задължително даваното първо шише с формула в родилното,преди да го донесат на майката и т.н.). Н

Ааааааа, ние сме точно такива бебета Simple Smile как да не си чувала за нас Mr. Green Ама капки за полиомиелит сме яли - ама ваксините сигурно не се броят? Иначе и двамата съм ги закърмила в родилна зала, витамин Д тук не дават, капки против колики не давам, щото не вярвам в тях, освен това те съдържат и алкохол и консерванти, че и захар някои от тях...
Вода и сокове не са пили, големия сега тепърва почна да иска "Джуси" Mr. Green

# 12
  • Мнения: 391
И ние сме рядък случаи.
С изключение на някои и друг боклук намерен по земята двете ми са били само на кърма до 6 месеца. Първата беше 99% на кърма до 10 месеца след това.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Да се запишем и ние - само на кърма сме до момента, без вода, сокчета и пюрета и ще продължаваме така поне до навършване на 6 месеца.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На практика обаче нито едно от бебетата тук (или поне не знам за такова) не е наистина изключително кърмено - това означава да не е получавало абсолютно нищо освен кърма (т.е. не само вода или сокове да не е пило,а също да не е приемало лекарства, капки против колики,вит.Д, добавка или задължително даваното първо шише с формула в родилното,преди да го донесат на майката и т.н.). Н

Ааааааа, ние сме точно такива бебета Simple Smile как да не си чувала за нас Mr. Green Ама капки за полиомиелит сме яли - ама ваксините сигурно не се броят? Иначе и двамата съм ги закърмила в родилна зала, витамин Д тук не дават, капки против колики не давам, щото не вярвам в тях, освен това те съдържат и алкохол и консерванти, че и захар някои от тях...
Вода и сокове не са пили, големия сега тепърва почна да иска "Джуси" Mr. Green
За вас съм сигурна  bouquet Имах предвид бебетата в БГ - затова и написах нещата, които тук по презумпция се дават и осуетяват изключителното кърмене Sad Ма нищо де - нали сме се разбрали, че за третите хлапета ще ти се изсипваме на тумби на гости Wink

Общи условия

Активация на акаунт