Кърменето нощем

  • 4 900
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Нормално ли е бебето ми да се буди по доста пъти на нощ? На втори август направи четири месеца и се кърмим Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Нормално ли е бебето ми да се буди по доста пъти на нощ? На втори август направи четири месеца и се кърмим Simple Smile
Съвсем нормално е.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Ако кажем че не е нормално ти какво ще направиш?Ще го слушаш как се дере от глад цяла нощ или ще пуснеш по една дълга майна на всички и ще си накърмиш гладното бебе?На въпроса ти-да нормално е да се буди.Все пак стомахчето му е мъничко,а и все още няма вечеря с твърда храна.Моето се будеше до 2 годинки.за мен това беше най-бързия начин да го приспя без да се разсънвам.На сутринта и ние и детето сме бодри и наспали се.Пък и скоро идват зъбките,свиквай че няма да спре да се буди скоро.Кърменето си е най-доброто приспивателно и болкоуспокояващо за едно бебе,независимо кой какво говори-това от личен опит.най-рано можеш да го откажеш ти ако толкова ти тежи ставането нощем към 9 или 10 месец когато има въведена вечеря с твърда храна.Пък и нощното кърмене е важно и за лактацията.Аз не съм опитвала да го спирам насила.Убедила съм се в едно-бебето ще спре дадено нещо когато му дойде времето,не по-рано.Води се по детето и няма да имаш грижи.Така правят умните майки.Децата също са хора,макар и малки,имат и те своите предпочитания и могат да имат свое мнение макар и различно от твоето.Уважавай мнението на детето,така и то ще те уважава.

# 3
  • Мнения: 14
Най-важно е на теб да ти е комфортно -и на бебето разбира се, но те са много адаптивни и съдействат. Някои го махат първо, някои последно. Ако се буди, а не искаш да даваш да суче, ще трябва да замениш с вода или залъгалка и да търпиш рев, но ако много ти пречи на съня може да си струва.
Аз препоръчвам кърмене на поискване 24 часа. Аз последно махнах нощното кърмене, точно поради причината, че ми беше най спокойно и дъщеря ми не се разбуждаше дори. кърмила съм я 2г.

# 4
  • Мнения: 14
Забравих да кажа, че лактацията е силна и сутрин рано и пак ще се стимулира.

# 5
  • Мнения: 34
Извинете ме ,но никкаде на съм написала че ми тежи кърменето или че не се наспивам и т.н, той спи при мен и баща си и не ми е проблем защото си му давам винаги когато  поиска все пак сме на поискване ,главната причина поради която попитах е че ми казаха да заменям кърменето с вода ,но не мисля че е правилно все още ,а за буденето просто той се буди на 2 часа някъде и ми направи впечатление защото преди като си легне в 9 се будеше в 1,2 часа посреднощ. Съжалявам ,ноо не се оплаквам от кърменето  Naughty

# 6
  • Мнения: X
Не искам да съм груба, но тоз дето ти казал да даваш вода вместо кърма... Може да му кажеш да си гледа работата

# 7
  • Мнения: 836
Когато моята беше на 4 месеца имаше период на много често събуждане. После се разреди, после пак зачести.... Кърмя си я вечер. Да не говорим, че днес проби първия кътник. Заради него една вечер ставах на 40 мин. Някои деца са по-спокойни от други, но всички се събуждат вечер. Не съм се и замисляла да давам вода вечер  Peace

# 8
  • Мнения: 14
Извинете ме ,но никкаде на съм написала че ми тежи кърменето или че не се наспивам и т.н, той спи при мен и баща си и не ми е проблем защото си му давам винаги когато  поиска все пак сме на поискване ,главната причина поради която попитах е че ми казаха да заменям кърменето с вода ,но не мисля че е правилно все още ,а за буденето просто той се буди на 2 часа някъде и ми направи впечатление защото преди като си легне в 9 се будеше в 1,2 часа посреднощ. Съжалявам ,ноо не се оплаквам от кърменето  Naughty
щом не ти пречи, въобще не го мисли и дори не гледай часовника. може да има моменти, в които е и по-начесто.
Водата е за тези, които не кърмят нощем

# 9
  • Мнения: X
Възможно е да ожаднява заради топлото време и затова да се буди по-често нощем.

# 10
  • Мнения: 2 052
Напълно нормално е Simple Smile Съветвам те да НЕ заменяш кърменето с вода. Дъщеря ми сучеше нощем докато не се отби, накрая беше останало само нощното кърмене Simple Smile А бебето ти е малко и има нужда от мляко, дори и нощем Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Извинете ме ,но никкаде на съм написала че ми тежи кърменето или че не се наспивам и т.н, той спи при мен и баща си и не ми е проблем защото си му давам винаги когато  поиска все пак сме на поискване ,главната причина поради която попитах е че ми казаха да заменям кърменето с вода ,но не мисля че е правилно все още ,а за буденето просто той се буди на 2 часа някъде и ми направи впечатление защото преди като си легне в 9 се будеше в 1,2 часа посреднощ. Съжалявам ,ноо не се оплаквам от кърменето  Naughty
щом не ти пречи, въобще не го мисли и дори не гледай часовника. може да има моменти, в които е и по-начесто.
Водата е за тези, които не кърмят нощем
Аз не съм кърмила много нощем, но не съм давала вода.

# 12
  • Мнения: 48
Моята бебка в момента е на три месеца, от както се е родила се събужда и се кърмим нощем. В началото на два три  часа ставаше, преди време имаше един период, в които се събуждаше на час час и половина. А в момента се събужда  само веднъж, някои път дори не се събужда. Никога не съм и давала вода. Напълно нормално си е с времето ще спре.

# 13
  • Мнения: 14
Извинете ме ,но никкаде на съм написала че ми тежи кърменето или че не се наспивам и т.н, той спи при мен и баща си и не ми е проблем защото си му давам винаги когато  поиска все пак сме на поискване ,главната причина поради която попитах е че ми казаха да заменям кърменето с вода ,но не мисля че е правилно все още ,а за буденето просто той се буди на 2 часа някъде и ми направи впечатление защото преди като си легне в 9 се будеше в 1,2 часа посреднощ. Съжалявам ,ноо не се оплаквам от кърменето  Naughty
щом не ти пречи, въобще не го мисли и дори не гледай часовника. може да има моменти, в които е и по-начесто.
Водата е за тези, които не кърмят нощем
Аз не съм кърмила много нощем, но не съм давала вода.
А как стана?

# 14
  • Мнения: X
Ами моята бебка ядеше към 21-22 часа. Будеше се веднъж към 2-3 и после към 6-7 сутринта. След първия месец почна да не се буди нощем, аз се пробвах да в будя. След 2-3 седмици се отказах да я мъча и така от 21-22 стана дупка до 6-8 сутринта

Общи условия

Активация на акаунт