"multi-Sanostol" и обрив? ... но се оказа Розеола:)

  • 2 364
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 492
София вдигна Т 39.6 преди 3 дни, свалихме я, няма кашлица, сополи, само леко зачервено гърло. Днес цялата е на пъпчици- телцето, без ръцете и краката, има и малко по главата, основно на границата, където свършва косата, леко релефни са.
Ходихме до педиатърката, пипа й лимфните възли, каза, че не са подуди, не е шарка, а най-вероятно нещо от лекарствата, които е пила. Единственото различно от миналия път (тогава нямаше никакви обриви) е този "Sanostol" и тя предположи, че е от него. На листовката не пише за странични реакции, при някой от вас имало ли е такива? Уж го взехме като най-безопасен, защото е без оцветители ...

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 17:03 от Никол

# 1
  • Мнения: 3 042
Давам на синът ми откакто навърши 1г "МУЛТИСАНОСТОЛ" и не се е обривал от него.

# 2
  • Мнения: 125
Дъщеря ми е на 1г.и 7м.,от 10-месе4на пие МУЛТИСАНОСТОЛ и до сега не е имала никаква реакция от него!!!!!!

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Не ми се вярва да е от Саностол-а.
Сигурни ли сте, че не Розеола? Тази Т 3 дни, и после обрив ми намирисва на нещо подобно.......

# 4
  • Мнения: 717
и аз давам мултистаностол и не е имал обриви, така че ако продължи по-добре пак идете на лекар.

# 5
  • Мнения: 46 492
Лио, сутринта нямах време да изровя темата за Розеолата, но имах спомени, че Андреа и ти бяхте писали за нея  Grinning Като видях направо се изстреляхме в поликлиниата и не бях подготвена  Rolling Eyes jullianna преди малко ми пусна линк към темата, а и намерих това:

"Розеола. Истинското име на това заболяване е екзантема субитум, но по-лесно е да се нарича "розеола", съкратено от "розеола инфантум". Това е една по-малко известна заразна болест. Обикновено тя се среща при деца във възрастта между 1 и 3 години и много рядко по-късно. В продължение на 3-4 дни детето поддържа висока температура без симптоми
' У нас се прилага противоморбилна ваксинация, която осигурява ефикасна защита. Бел- ред.
на простудно заболяване и обикновено без да изглежда много болно. Понякога през първия ден вследствие на високата температура детето може да получи гърч. Температурата спада изведнъж и по това време тялото се покрива с плосък розов изрив, подобен на изрива при морбили. На този етап детето вече не изглежда болно, но може да се чувствува разкършено. След два дни изривът изчезва; усложнения не се наблюдават."


От тук го копирах.

Сега заспа, въпреки, че стана в 13 ч., през 5 мин. ходя да я пипам, но не е топла и спи спокойно  Praynig

Благодаря на всички  Hug

# 6
  • Мнения: 3 777
Давам Саностол от 5 месеца и нямам реакции, а детето ми е алергично.
Вашия обрив прилича на Розеола.

Розеола. Истинското име на това заболяване е екзантема субитум, но по-лесно е да се нарича "розеола", съкратено от "розеола инфантум". Това е една по-малко известна заразна болест. Обикновено тя се среща при деца във възрастта между 1 и 3 години и много рядко по-късно. В продължение на 3-4 дни детето поддържа висока температура без симптоми
на простудно заболяване и обикновено без да изглежда много болно. Понякога през първия ден вследствие на високата температура детето може да получи гърч. Температурата спада изведнъж и по това време тялото се покрива с плосък розов изрив, подобен на изрива при морбили. На този етап детето вече не изглежда болно, но може да се чувствува разкършено. След два дни изривът изчезва; усложнения не се наблюдават.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 356
След два дни изривът изчезва; усложнения не се наблюдават.[/color]


Само да питам - понеже за пръв път чувам за розеолата  Embarassed лекарства някакви дават ли се или просто се преболедува? Имунитет на детето създава ли се след това, възрастния може ли да се зарази? Откъде детето би могло да я прихване?
И извинявайте за невежеството  Confused

# 8
  • Мнения: 3 777
Нищо не се дава, просто се минава. Не е страшна. Може да я намериш като шестата болест.
Боледува се по веднъж.
Повечето деца я прекарват между 1 и 3 години, след това мисля че не я хващат.

# 9
  • Мнения: 2 584
как се прихваща и ние сме така в момента вчера сутринта малката се изрина а в събота имаше температура но само тогава и си помислих че са зъби, личната ми каза вчера че е алергия но аз не съм и давала нищо освен мляко, изписа ни витамин C, глюкоза, калции, NAN HA, малката не иска да яде днес, вашите деца хранят ли се, не знам какво да я правя, мрънка постоянно и не спи спокойно.

# 10
  • Мнения: 46 492
 rut, предава се при контакт със заразено дете.
София изгуби апетит, чак днес (5 дена след първото вдигане на Т) прояде. Караше основно на мляко.
Калции от ампули не давай, той е само за венозно приложение!

# 11
  • Мнения: 694
Моята дъщеря изкара такава Розеола когато беше на 8м. Лекарства не се дават никакви, само на свивките на ръцете и крачетата слагах мокри студени кърпи за високата Т. Всичко минава от самосебе си. При някои деца може да се появи и силна диария и повръщане.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Никол, хайде сега кажи, че не съм половин доктор, а? Wink

# 13
  • Мнения: 46 492
Никол, хайде сега кажи, че не съм половин доктор, а? Wink

Оооо, аз в теб не се съмнявам Flutter  Grinning

Честита Баба Марта!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт