Скараха ми се в консултацията!

  • 3 612
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
 Здрасти и аз в началото на бременноста (първите 3 месеца) свалих 3 кг, за останалите 6 месеца наддадох общо 11 кг, 8 повече от колкото преди да забременнея Wink
 Всички ми викаха, че ще родя малко детенце като котенце, но за радост Кико се роди 3.150-напълно нормално
 Не се претеснявай-аз мисля, че всичко си е строго индивидуално и няма да има никакви проблеми с бебчо,а и като се развива нормално Hug
 Леко и безболезнено раждане Heart Eyes

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Айде сега на системи ще те слагат  Twisted Evil.Още малко със сонда ще вземат да те хранят  Mr. Green.
Качването на килограми е въпрос на метаболизъм,апетит и двигателна активност.Аз през цялата бременност много се движех,правех си гимнастика,а и апетита ми не се беше променил т.е. нямаше го много-много.Качих 9 кг.,бях с много малък корем и си се чувствах супер,както и бебчо в мен/според прегледите и лекарите/.А,на една консултация като "извадих" и кръвно 90/50 акушерките ми казаха разтревожени "Ама трябва да ядеш,бе момиче  Shocked!" А пък аз си ядях както преди,не съм оставала гладна,но и никога не съм обичала да преяждам.Та в крайна сметка си родих съвсем здраво и доносено бебенце-3,150 кг. и 49 см.Родих леко и се възстанових бързо.
Така че Буболина,не им се давай!

# 17
  • Мнения: 5 103
Абе тия вред ли са бе съвсем си си добре, обикновено не се карат на некачващите, а на прекомерно качващите.
Не им обръщай внимание, папай си олкото ти се яде.

# 18
  • Мнения: 3 423
Мене ме мериха в 29-ата седмица и бях качила само 4 кг,
даже ме похвалила, че съм се хранела дисциплинирано.
Всичко зависи от подхода, разбирането, професионализма
на лекаря. Не бива да се притесняваш за бебето. Малките
коремни жители са егоисти, те си вземат, каквото им е необходимо,
независимо дали ядеш или не, набавят си от запасите ти.
Не ми побира главата с какво право са те овикали така, че чак
са си позволили да те сравняват с останалите майки и да коментират,
че ще си умориш детето. А на прекалено качващите трябва вместo
да се карат, да ги изследват за гестационен диабет.

Пълни непрофесионалисти!




Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 17:14 от Liska

# 19
  • Мнения: 1 341
Здравей Буболинка,аз съм 2 седмици след теб и от началото на бременността съм свалила 2 кг. които все още немога да ги върна,върнала съм само 1кг. от свалените 2кг.Ям си както преди,неми се е увеличил апетита.Ходя и на частни консултации и лекаря ми казва че се движа много добре,защото колкото по-малко се качва,толкова по-лесно и бързо ще се възстановя.Моя съвет е,да не се тормозиш излишно,защото така притесняваш бебка.Лека бременност,и разбира се още по-леко раждане!   bouquet

# 20
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Имах една състудентка, която по време на бременността си беше качила само 1 кг. От консултацията й били казали да не се притеснява и че бебето само си набавя необходимото. Мисля, че тя ходеше на консултация в Бургас.

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не се стряскай, не се притеснявай - след като всичко с бебчо е наред, какво им се връзваш; естествено, че като нямаш апетит, няма да се тъпчиш, аа.
Не си единствена - една моя позната качи общо 6 кила по време на бременността
Леко бременеене  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 6 315
Мисля, че някои акушерки не знаят какво говорят. Едни казват - много наддаваш, други - малко... Важното е как се чувства бременната жена и когато ехографът показва, че бебето е добре, значи всичко е ОК Simple Smile.

Не се притеснявай и пропускай тези неща покрай ушите си!   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 471
До 7-ми месец от бременността си натдадох само 4кг. След като влезнах в болница, ми предписаха протеини и ми вливаха системи. Ако забременея пак, ще гледам да набавя на бебче от рано всичко, което му е необходимо.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Аз напълнях с 9 кг.Ядях си както обикновенно,единственото което промених беше да закусвам сутрин и да пия повече млекце.Не се притеснявай за бебето,както вече споменаха другите то си взема своето.Е няма да е лошо да хапваш поне още веднъж на ден... Wink..

# 25
  • Мнения: 832
Направо се изумявам като слушам какви индивиди има в здравеопазването - особено при акушерките. Що не измислят закон - от време на време акушерките да минават на опреснителен изпит или на някакъв психо тест.

# 26
  • Мнения: 269
Е, да си кажа и аз.
С първата беба като забременях тежах има-няма 94кг. - направо се търкалях. Гинеколожката при която ходих профилактично преди да забременея най-любезно ме информира, че с тоя грамаж вероятно няма въобще да забременея #2gunfire. Мила жена!
Е, аз забременях от втория опит bowuu...
Така, както вече си представях на какво ще мязам в края на бременността започнах да се топя. Апетита ми замина на юг и въпреки, че не се движех особено /работата ми беше  канцеларска/ отидох да раждам 80кг. Чувствах се супер!
Момиченцето ми се роди 2950гр.  и 50см., напълно здраво и жизнено. Не изплака като се роди и аз се притесних ужасно, но доктора ме успокои, че просто е заета да се оглежда любопитно наоколо Thinking Е, след това си навакса на рев! Rolling Eyes
Сега е същата работа. Забременях близо 90 кг. в момента съм в 15 г. с. и тежа 76кг. И мен гинеколожката ме гледаше лошо, но след като й разказах как е било предния път кандиса и не мрънка на тая тема вече.
Щом ти се чувстваш добре и бебето се развива нормално какъв е проблема?
И все пак пробвай да хапваш и през деня, дори и насила, защото то бебето си взема каквото му трябва, но като не си набавяш достатъчно отвън, калций например, започва да си го "дърпа" от твоите зъби и кости и може да стане лошо за теб.
А то ще има нужда от здрава мама в добра форма, нали? newsm53
Леко раждане и здраво и хубаво бебче ти желая!

# 27
  • Мнения: 577
Аз до 6-тият месец бях качила 1,5 кг,а в 9-тия 12 кг,като в последният месецкиачих 8 кг.За сведение ридих бебе 3955гр

# 28
  • Мнения: 7 186
Не мисля, че имаш повод за притеснение, след като бебето се развива добре и отговаря на гестационната седмица, това е важното. Женския организъм е устроен така, че да трупа запаси. Ако твоят организъм е имал достатъчно запаси от преди да забременееш, вероятно не усеща нужда да трупа нови. Някои жени дори отслабват по време на бременност. Бебето си набавя, каквото му е необходимо от теб, ако нещо му липсва организма ти сам ще си покаже. Ненапразно на някои жени им се прияжда нещо определено по време на бременност, по този начин организмът показва от какво има нужда. Освен това гледам, че имаш още време до края, възможно е в последния триместър да наваксаш. Но все пак трябва да се храниш по- редовно, само вечер не е достатъчно. Вредни са както гладуването, така и тъпченето с храна.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей,Буболина.Аз имам две деца ,с първото качих 10кг,а с второто 6кг. И двете се родиха 3,400кг.Според мен важното е дали плода се развива в норма.В интерес на истината аз съм си дебеланка по принцип и въобще не ми личаха и двете бременности до осмия месец.Успех

Общи условия

Активация на акаунт