Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

Някоя жена успяла ли е да намери или да се договори с доктор или болница и да роди в избрана от нея поза, а не стандартната и удобна само за докторите? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 604
Ще падна. Онзи ден чух, че някои бременни правили план на раждането и докторите нямали право да го нарушават, явно в това число влиза и позата.
Нцнцнцн, добре че не сме се прекарали да учим 10 год. за АГ-та. То явно е вродено качество на всички люде.

# 2
  • Мнения: 6 365
Бърз отговор: не. Колкото и да платиш, накрая ще приключи работа на магарето.

По-подробен отговор: ако жената предприеме малко убеждаване и предварителни уговорки, може да си плати за водно раждане във ВМИ, където ще я оставят да роди в самата вана, ако всичко е наред. Предполагам, че във ВИП залата може да имаш някакви претенции за позите, но пак има легло със стремена. Има надуваема фитнес топка, която предполагам може да се ползва, ако не си със система.

В най-обикновената обща родилна зала има един доста удобен стол, който се наглася с наклон и възглавнички и си има дръжки. Не е за изхвърляне. Не те карат да раждаш легнала по гръб, което си е неприятно- има наклон и опора. Та позата хем е "стандартна" за докторите, хем е удобна за теб.

Алтернативен отговор: не ти трябва да пробваш много екзотични пози. С някои от тях може да цъфнеш като майска роза и да се разкъсаш на кофти места. А и после не знам как ще се прехвърлиш от избраната поза в поза за шиене. След като родих две, нещо не мога да си представя "удобна поза за раждане", просто защото като цяло си е неудобна работа. Ако успееш да избегнеш това да си легнала 100% по гръб, всичко друго е добре.

# 3
  • Мнения: 5
Ще падна. Онзи ден чух, че някои бременни правили план на раждането и докторите нямали право да го нарушават, явно в това число влиза и позата.
Нцнцнцн, добре че не сме се прекарали да учим 10 год. за АГ-та. То явно е вродено качество на всички люде.


Абе докторите още много работи не сте чували за възможностите на човешкия организъм като цяло, ама май на вас това ви е вродено, или така ви го “враждат“, докато учите 10 години Simple Smile

Да, някои доктори се съобразяват с плана за раждане на бременната, влезте в някои от сайтовете на софийските болници само, вкл. и държавните Simple Smile

С най-големи почитания към всички учени доктори Simple Smile И не е зле да си представите като за начало, че тялото на бременни и раждащи не ви принадлежи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 24
Не може нещата да са едностранни, след като постъпваш в б-ца спазваш правилата там ,ако не раждаѝ вкъщи.

# 5
  • Мнения: 1 604
Ще падна. Онзи ден чух, че някои бременни правили план на раждането и докторите нямали право да го нарушават, явно в това число влиза и позата.
Нцнцнцн, добре че не сме се прекарали да учим 10 год. за АГ-та. То явно е вродено качество на всички люде.


Абе докторите още много работи не сте чували за възможностите на човешкия организъм като цяло, ама май на вас това ви е вродено, или така ви го “враждат“, докато учите 10 години Simple Smile

Да, някои доктори се съобразяват с плана за раждане на бременната, влезте в някои от сайтовете на софийските болници само, вкл. и държавните Simple Smile

С най-големи почитания към всички учени доктори Simple Smile И не е зле да си представите като за начало, че тялото на бременни и раждащи не ви принадлежи Simple Smile

Не разбрах защо реши, че съм от лекарската гилдия, но благодаря все пак  Wink И не знам на какви специалисти си попадала, но явно не са били от старателните. Точно днес бях на лекция за бременни и младата лекарка разказваше на какво е способен човешкия организъм по време на бременност, раждане и след родилния период. Така че специалистите са нясно, но товс, че някои хора се опитват да им изземат функциите, да им казват как да си вършат работата или имат безумни идеи е съвсем отделен въпрос. По скоро проблемът ти ми звучи като превземка, а след като никой от толкова спец. не ти е взел молбата на сериозно предполагам, че даже е опасно. Няма кой в държавна болница да се съобрази с някаки безумни идеи на родилката, най- добре е да търсиш някой АГ- гуру, който е отворен към експериментите в частна болница.  Избери си препоръчан специалист и му се довери. Това е най- доброто, което можеш да направиш за себе си и за бебето си Simple Smile .

# 6
  • Мнения: 5
Досега не се интересувах от тия форуми, и май е имало защо  Joy

Ами кво да очакваме от лекарите да се научат на новостите - или по-скоро на раждане, близо до това, което природата е предвидила - а пък тя природата ич не е глупава - това едва ли ще го оспорите - след като бъдещите мами ми задават въпроси по болниците кво да си носят там например, а дори не се сещат за наистина съществените въпроси около едно раждане....

Правила на болницата ще спазвам, когато не ми нарушават изконните човешки права!!!

И повярвай(те) бих родила вкъщи, ако имаше асистирано домашно раждане, както го има в немалко държави - статистически домашните раждания са с най-малко и най-рядко усложнения.

Аз не искам нито невъзможни, нито опасни неща, ама тук гледате да се заяждате, което прави присъствието ми в този форум не само излишно, а и вредно Simple Smile

Пожелавам ви леки раждания с всичката налична медицинска апаратура около вас, за да сте спокойни, и да не се налага да се използват сложни инструменти Wink

Бъдещето принадлежи на децата ни, родени и неродени, мислете как идват те на бял свят! Дали едно едно дете иска да бъде родено с форцепс или вакуум, или майка му да е почти или напълно в несвяст и да не може да го гушне, когато се роди Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт