пушене по време на бременност

  • 29 029
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 758
Да, вредно е, но аз не можах да ги спра.И през двете бременности пушех.Да чукна на дърво, децата са ми живи и здрави.

# 31
ДА вредно е. Само си помисли тази малка душица която се развива в теб да получва всички тези отрови дори и само от 1 цигара. Това си е направо "осакатяване" на живота в теб.
 Не приемам това което някои казват ,че е по добре 1-2 5 цигари отколкото нервна майка ако ги спреш изведнъж. Аз като не съм пушачка това не ми пречи да съм нервна по време на бременността ми. Даже не мога да се позная. Но това са хормони, какво да ги права. Но при всеки е индивидуално( това с хормоните де).
 

# 32
  • Мнения: 109
Не се сърди,но според мен и 1/4 цигара на ден е вредно. Аз също бях пушачка и то от сериозните.  smile3518 Със всяка изпушена цигара ти доставяш всички онези вредни неща за организма, няколко месеца са нужни на човешкия организъм за да се пречисти от вредните вещества и с тези няколко цигари на ден  не му помагаш особенно. По добре ги спри не е невъзможно-стискам палци newsm10

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора...има и едно друго положение.
Ако майката е заклет пушеч...силно пристрастен....то спирането на цигарите точно по време на бременността не е най-удачното решение.
Ако положението е такова, цигарите не се спират, а се намаляват възможно най-много. Примерно..палиш цигара, дърпаш 2-3 пъти, гасиш...и го правиш, когато наистина не издържаш вече.

Просто има хора, които привикват бързо и много-много трудно отказвт цигарите, с цената на сърцебиене, световъртеж, гадене, МНОГО нерви...

От друга страна, ако не ти е толкова трудно и спирането на цигарите при теб не е голям проблем - това е момента:)   bouquet

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Толкова ли не можеш да ги спреш за няколко месеца  newsm12, пък после ако искаш пак си пуши! Помисли за детето си  passifier - не е кой знае колко трудно за теб, но пък е много добре за него. Аз пушех от 13-14 годишна /сега съм на 25/, но ги спрях от раз заради бебчо. stork-boy

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Толкова ли не можеш да ги спреш за няколко месеца  newsm12,

Не знам какъв е конкретния случай, но наистина има хора, за които спирането на цигарите е ужасно трудно.
И то не защото се лигавят...просто такъв им е организма. Нужни са много упоритост и желание...а при дългогодишни много пристрастени пушачи - и медикаменти.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Хора...има и едно друго положение.
Ако майката е заклет пушеч...силно пристрастен....то спирането на цигарите точно по време на бременността не е най-удачното решение.
Ако положението е такова, цигарите не се спират, а се намаляват възможно най-много. Примерно..палиш цигара, дърпаш 2-3 пъти, гасиш...и го правиш, когато наистина не издържаш вече.

Напълно съм съгласна Peace С познат лекар сме коментирали темата, че рязкото спиране на цигари по време на бременност може да е по-вредно от припалване и 2-3 дръпвания на ден. При заклет пушач след рязко спиране организъма е в шок. Естествео, че съм против пушенето по време на бременност и точно за това ги отказах преди 3 години  Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 2 227
Толкова ли не можеш да ги спреш за няколко месеца  newsm12,

Не знам какъв е конкретния случай, но наистина има хора, за които спирането на цигарите е ужасно трудно.
И то не защото се лигавят...просто такъв им е организма. Нужни са много упоритост и желание...а при дългогодишни много пристрастени пушачи - и медикаменти.


Абсолютно съм съгласна с Reza. Но че са вредни две мнения няма.

# 38
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Аз съм пушач от доста години. Когато забременях спрях да пуша първите 4-5 месеца, защото повръщах и ми ставаше лошо от всичко, но последните месеци пак пушех. Знам че е вредно, чувствах вина... но неможах да ги спра. Не пушех докато кърмех, но ми се пушеше ужасно и лягах и ставах с мисълта за цигара. От познатите ми мами 2-3 успяха да ги спрат, докато бяха бременни и сега отново пушат. Опитай да ги спреш, защото това е най доброто за теб и бебето, но ако неможеш поне ги намали до 1-2 на ден.

# 39
  • Мнения: 694
За мен това е абсурд, а доки ми каза че ако много ама наистина много ми се пуши да запаля една цигара. Каза, че другата крайност пък била също опасна newsm78

# 40
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Хора...има и едно друго положение.
Ако майката е заклет пушеч...силно пристрастен....то спирането на цигарите точно по време на бременността не е най-удачното решение.
Ако положението е такова, цигарите не се спират, а се намаляват възможно най-много. Примерно..палиш цигара, дърпаш 2-3 пъти, гасиш...и го правиш, когато наистина не издържаш вече.

Напълно съм съгласна Peace С познат лекар сме коментирали темата, че рязкото спиране на цигари по време на бременност може да е по-вредно от припалване и 2-3 дръпвания на ден. При заклет пушач след рязко спиране организъма е в шок. Естествео, че съм против пушенето по време на бременност и точно за това ги отказах преди 3 години  Wink


теорията за 1-2 цигари е логи4на заради натрупания никотин. но така се "оправдават" доста майки за да продължат да пушат Winkнищо ли4но. така 4е и да ги спреш веднага като си бременна пак не е най-идеалния вариант. най-добре е като решиш да правиш бебе да ги спреш. 6 мес поне са нужни да се из4истиш от никотина.
и аз бях "дърт" пуша4, но ги хвърлих и заради  мен и за бебето. стига да искаш. хората от дрога се отказват та едни цигари.....

# 41
  • София
  • Мнения: 44 098
има майки, които пушат по време на бременност, но лично аз съм напълно против. няма защо да се подлага бебето дори и на малък риск прросто защото видите ли майката няма малко воля да спре да пуши. това си е чист егоизъм и мисля, че това е първата проява на грижа за детето ти, която трябва да проявиш. после като се роди какво - ще си подпираш пепелника на главата му с оправданието - ми то само по няколко пъти на ден...
преди да забременея пуших по кутия - кутия и половина. като заподозрях, че съм бременна без въобще да съм сигурна ги намалих да 5-6 на ден, след първия тест ги отказах напълно и така до ден днешен, а и за напред. дати кажа и на мен ми е по-хубаво....а пък и всички се съобразяваха с коремчето ми Simple Smile
не е толкова трудно. положи малко усилия...

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...хората от дрога се отказват та едни цигари.....

Интересно....какво мислиш са цигарите, ако не наркотик?
И то  наркотик, които е много трудно да се откаже дори по простата причина, че е легален, масов и не много скъп...
Другата причина е, че хората се пристрастяват с различна сила...казано просто.

За сведение само - аз спрях цигарите много-много отдавна, беше ми изключително лесно, никога не ми се е искало да пуша пак, но знам, че не при всички става така безпроблемно и знам, че хората не се преструват.

# 43
  • Мнения: 666
 Цигарите вредят на здравето и без да си бременна , а когато пушиш и си бременна вредиш и на детето, няма какво да те лъжа аз съм от пристрастетините към тютюнопушенето, по- време на бременността си пуших , но ги намалих значително, бях чела ,че при страсните пушачки, отказването на цигарите по- време на бременност влияе стресиращо, затова могат да пушат , но колкото може по- малко 5 цигари са по- добре от 7 , т.е ако си страсна пушачка ги ограничавай най-много до 7 постарай се ако можеш до 1 цигара дневно , лично аз спазвах този метод и въпреки всичко плацентата ми беше страшно износена

# 44
  • Мнения: 1 581
Reza,
според мене пък точно това обяснение - как някои не могат, ама никак не могат, понеже са мнооооого пристрастени, е мнооооого удобно оправдание за някои майки, които просто нямат воля и те веднага си казват "аз съм от най-заклетите" и просто дори не опитват...

Според мене е въпрос на отговорност - след като си решил, че искаш да имаш дете, можеш да направиш някои жертви, какво толкова бе, хора... Който е толкова пристрастен, че чааааааак да не може да ги спре, извинявайте, ама си има избор - да имаш всичко не е избор.

В болницата малко след мене роди една жена. Бебето й беше в много много тежко състояние. Не знам дали са го спасили. А в джоба на пижамата й ясно се очертаваше кутия цигари. Та тогава лекарката много обстоятелствено обясни точно как се мъчи бебето й в момента, разплака се... И аз се разплаках. Тя сигурно е била от най-най-заклетите пушачи. Но това не помогна много на бебето й.

Общи условия

Активация на акаунт