Къдрава коса? Третиране

  • 68 921
  • 336
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 23
Здравейте, тигриции  Grinning.Сега ще ви разказа историята за моята коса.Скоро реших да си подстрижа косата и отидох при Варненския Виктор, но нямаше свободни часове и бях принудена да отида на друго място.Косата ми беше станала дълга, неоформена и не можех да я гледам.Исках да я подстрижа къса, но осъзнах че няма да ми стои добре и ще съм като пудел хахаха.Съответно ме подстригаха, като ми взеха само краищата и толкова.Споменах на фризьорката за малко отнемане на обема (нещо с ф беше, но забравих думата) но тя ме убеди, че ако го направи косата ми многоо ще бухне. По принцип исках да я етажира, но не съм сигурна дали го направи.Настояваше да ми изправи косата и първоначално се дърпах, но после се съгласих като каза че пресата е хубава и не гори косата.Не се бях виждала с права коса от година сигурно и се съгласих.Много ми хареса как я изправи и от седмица не съм я къпала  Grinning. Днес реших, че ще е денят на великото къпане и откритие какво е направила с косата ми.Да си призная честно къдриците ми почнаха да ми липсват. Да не повярва човек.Харесвам си косата многоо и в изправено състояние някак не ме радва.Имам маска и балсам на Лореал (червена опаковка) и след къпане ползвам оранжевият крем на Балеа и съм що-годе доволна.Ако нанеса малко повечко, косата се втвърдява и не ми харесва това.Да си призная честно, не знам как да се грижа за косата си.Все още изпробвам продукти и съм в процес на търсене.Косата ми е гъста, къдрава и много си я обичам!!!Затова искам да я третирам правилно, за да изглежда здрава.Ще се опитам да постна снимка. Hug Peace

# 241
  • Мнения: 3
Благодаря много на всички! Ще пробвам от продуктите които сте ми предложили.

# 242
  • Мнения: 6 933
Аз наскоро си купих пяната на Вела/фикс. 5/. Толкова ми я хвалеха, а аз все си виках пяна като пяна, но действително оформя косата много добре, изобщо не усещам, че имам пяна по косата си-няма го слепването и изсушаването. Съжалявам, че не съм я купила по-рано!

# 243
# 244
  • Мнения: 6 933
Да, тази е.

# 245
  • Мнения: 2 620
Помощ! Нужен ми е продукт, който да ми фиксира къдриците, без да ги изсушава, но и обем да придава, че съм се видяла в чудо  ooooh! Косата ми расте и в корените обемът го няма никакъв.

# 246
  • Мнения: 561
В същото положение съм с косата.Не стои както и да я направя,изправям я и отпред щръкват едни антени,накъдрям я смачква се и просто съм пълен ужас.Накрая я връзвам на опашка,а ми омъръзна.

# 247
  • Мнения: 6 933
Не обичам да проповядвам, но ако не сте пробвали с Вела пяната-пробвайте, при мен дава това, което търсите. Въобще различна пяна е.

# 248
  • Мнения: 23
Минавам да ви се похвалям къдрокоски.  Grinning
Започвам да откривам правилния начин на третиране на моята грива  Simple Smile Simple Smile.
Преди къпане я разресвам в краищата и съвсем леко в корените.
След първото изплакване от шампоана разсресвам с пръсти и след второто отново.
Когато свърша с къпането я увивам в тениска задължително, защото така къдриците се запазват и не се късат.
Следва леко подсушаване, нанасяне на маска с отмиване и разресване.
Бегом в банята за отмиване и нанасяне на крем за къдрици Джон Фрида, като се концентрирам върху оформянето на ситните къдрици, понеже са по-непокорни, трудни за оформяне и бухват много бързо.
На едрите къдрици не обръщам такова специално внимание, тъй като не ми създават проблеми и оформянето им е лесно.
Намачквам с пръсти и оставям да се изсъхне от само себе си.
Къдриците са меки, оформени и еластични.
Не ми харесва, че когато напълно изсъхне започва да хвърчи и затова търся продукт, който ще го спре или поне намали.
Колкото до крема, добър е но след първия ден къдриците загубват формата си и е нужно намокряне за да се активират отново.
В общи линии съм доволна, но има още какво да се желае.
Търсенето продължава! Grinning




 

# 249
  • Мнения: 23
Преди крема:

http://prikachi.com/images.php?images/722/8678722L.png


След:

http://prikachi.com/images.php?images/725/8678725w.png
 

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 14:12 от sunshine1996

# 250
  • Мнения: 2 620
Sunshine, методиката ти определено ме радва. Само ми се струва, че е доста времеемка  Grinning

# 251
  • Мнения: 23
Sunshine, методиката ти определено ме радва. Само ми се струва, че е доста времеемка  Grinning

Хахахаха, истина е, но с времето се свиква и си заслужава.Особено, когато получаваш комплименти, че е много добре оформена. Grinning
Къдравата коса е уникален дар, който трябва да се поддържа за да си личи.  Grinning

# 252
  • София
  • Мнения: 6 094
Много съм доволна от Wella Biotouch Curl шампоан и балсам без отмиване. Къдриците стоят подредени и се отървах от сухия хвърчащ слой, който ми се образуваше на втория ден след измиване на косата.
Случайно попаднах на тях в едно магазинче за паралелен внос на перилни препарати, но бяха единствени бройки. Ако някой ги е виждал по магазините, моля да пише.
Скрит текст:
   

# 253
  • Мнения: 23
И мен много ме дразни този хвърчащ слой.
Докато е мокра е супер, но веднъж изсъхне ли е ужас.

# 254
  • Мнения: 2 620
Значи не съм аз дефектна  Mr. Green ако не напляскам балсам без отмиване докато е мокра после приличам на бръкнала в контакта. После всичко е наред до след първото преспиване. На сутринта няма такава бъркотия - а не мога да я вържа високо горе доскто спя, защото е къса  Grinning
П.П и аз ползвах показания балсам на Вела, но нямаше особен ефект при мен.

Общи условия

Активация на акаунт