Къдрава коса? Третиране

  • 68 953
  • 336
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 455
Пробвала съм с почти всички видове Shauma, получава се. С други балсами не иска, поне при моята коса. Момичета, как подстригвате връхчета? Аз на фризьор не ходя, сама си ги режа, хващам кичур по кичур и резвам, обаче не мога да постигна качествено изрязване на цъфнали краища, все остават. Идеи? Без фризьор, веднъж ходих за връхчета и останах почти без коса, така гадно и нескопосано оряза, че няколко години минаха преди да си възвърне дължината. Явно за първи път работеше с къдрава коса, ама поне да беше казал, че не разбира...

# 316
  • Мнения: 10
На мен ми я етажира фризьорката ми. Иначе съм чувала за един метод (няма да го обясня правилно, така че виж клипчета в интернет ако не го знаеш) Навиваш си малък кичур коса около пръста и подрязваш стърчащите крайчета. Казвали са ми, че работи, но нмам личен опит с него Simple Smile

# 317
  • Мнения: 22
Здравейте! Проблемът на косата ми е,че след 1 ден след като се изкъпя, къдриците ми се спескват, загубват обема си и въобще приличам на излезла от контейнера😂. Започнах на влажна коса да се сплитам, но след 1-2 часа косата ми отново бухна. Имам кристали, олио, СС крем на орифлейм(нещо като балсам без отмиване).

# 318
  • Мнения: 39
Момичета, дайте идеи как да си възстановя къдриците. По принцип съм с доста чуплива и гъста коса. Преди 9 месеца ми подариха една много добра преса, с която се изправям страшно бързо, лесно и трайно и като се започна едно изправяне...почти на всяко къпане. Направих си такава прическа, която не стои добре без да е изправена и съвсем спрях да я оставям чуплива. Но сега се подстригах и искам да си я оставям пак чуплива, но вече два пъти се къпя и тя не се начупва!! Само много леко в основата, а надолу седи нито права, нито чуплива Sad. Възможно ли е да се е получило от дългото постоянно изправяне? Странното е, че преди няколко години се бях подстригала много късо на черта и също постоянно я изправях и то в продължение на година и половина, но като спрях си беше старата ми коса. На някой случвало ли му се е?

# 319
  • Мнения: 3 826
Момичета, дайте идеи как да си възстановя къдриците.

Суха коса от пресата- трябва й напояване, някакви маски с глицерин и масла преди миене и  желатин след миене или някакви готови,
както и някакъв крем за къдрици или гел за оформяне.

# 320
  • Мнения: 2 621
downsense, аз имах дълготрайно изправяне при естествено къдрава на масури коса. При мен сработи следното: за да бориш изсушаването, можеш да си мажеш косата с чист студенопресован зехтин/масло от ший или арган, слагаш шапка за баня и стоиш половин час. После миенето е по-трудно, но резултатът си заслужава. След баня нанасяш някакъв фиксиращ продукт - може крем, може флуид, с каквото разполагаш и мачкаш. Мачкаш здраво с ръце. Щом имаш естествени къдрици, би трябвало да си поемат формата след като изсъхне косата. Ако не си намажеш косата с някакво масло или маска преди миенето, слагаш преди фиксиращия продукт.

# 321
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Според мен се е увредила структурата на косъма от толкова изправяне.
Маските с масла наистина помагат много.

# 322
  • Мнения: 39
Благодаря ви, момичета! Ще пробвам със зехтин. Мислих и с кокосово масло, но то се мие още по-трудно. Ще пиша какво е станало. Със сигурност се е изсушила косата и дори да не помогне нищо като поизрасте трябва да се възстановят къдриците

# 323
  • Мнения: 2 621
Имай предвид, че си трябва време, докато се възстанови косата.

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте и от мен. Преди доста време имах коса на масури, а сега имам нещо което е нито къдрава, нито чуплива коса. Спрях да използвам пияни,защото от тях вместо къдрици получавак клечки. Преди две години открих активатора за къдрици на Christian of Roma,но вече и от него не мога да си оформя хубави къдрици,особено зимата. В търсене съм на нещо ново Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 6 250
При мен засега има ефект от крема за къдрици на Виктория (6лв от Кауфланд). Също установих пак, че маслата ми я утежняват, затова шампоан, вместо маска балсам, след измиване крем за коса с кристали и ленено масло (много добре я омекотява) и след него въпросния крем за къдрици и подсушавам с дифузера. По принцип хич не обичам да я суша със сешоара, но откакто правих синузити поне зимата я суша.
Та след тези процедури отново имам къдрава коса. Simple Smile Есента беше една опърпана (на допир мека след маските, но на вид не я харесвах), ни къдрава, ни права, 3 пъти я подстригвах тогава и все без особен ефект. А, също и от есента пия витамини, мисля, че най-сетне вече ми се повлия косопада (някакъв сезонен май имах) и мисля, че от витамите по-бързо расте, за което съм щастлива и доволна. Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 10:44 от Аня♥♥♥

# 326
  • София
  • Мнения: 1 871
Здравейте, момичета и за много години - не сме пипнали темата от миналата  Joy Сега един въпрос , който не е съвсем за тук, като че ли, но мисля, че ще помогнете - виждам тощу-що, че боята ми е със срок на годност до април 2018, а аз ползвам много малко - само за корените. Та питането ми е, колко време след срока на годност мога да я ползвам, понеже за лекарства съм чела, че месеци след този срок продължават да си бъдат подходящи за употреба.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 250
Според мен и с боята трябва да е така. То киселото мляко не вкисва в хладилника след срока на годност, едва ли на боята ще ѝ стане нещо. Simple Smile

# 328
  • София
  • Мнения: 1 871
Благодаря, Аня!

# 329
  • Мнения: 410
Единственото което може да стане е да засъхне.

Общи условия

Активация на акаунт