Къдрава коса? Третиране

  • 68 909
  • 336
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 109
Привет,аз също съм с къдрава,коса ,но искам да Ви попитам с какво точно разресвате косата си?Аз реша само след къпане докато е мокра,а до следващо миене само оформям с помощта на едната част от гребена,която е като вилица.Различни фризьори съветват,да се ползват четки,други гребени,но аз лично не съм намерила моето средство,то едно дърпане теглене нерви,сълзи и сополи.

# 76
  • Мнения: 2 620
И аз правех като теб, докато една фризьорка не ме нахрани  Mr. Green разресвам я в банята, с нанесен балсам/маска отгоре. Ползвам четка с естествен косъм и пластмасови зъби между космите или четка с метален зъб. Фризьори са ми казвали да не ползвам с метални, но най-лесно и безболезнено ми е с нея.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 246
Момичета, влязох в един магазин за про козметика за коса в търсене на някакво олио без отмиване и дамата ми препоръча да спра да ползвам олио и да мина на продукти тип крем. Обясни, че за моята коса е нужно да има защитен филм отгоре, какъвто кремът оставя, а олиото кара косата да не произвежда собствен себум и след няколко часа тя вече е  суха и без блясък.  Има известна логика, аз  наблюдавах върху себе си точно едно сериозно засушаваней на косата след олио. Минах на кремообразен продукт и съм доволна. Ползвам крема за къдрици на Джон Фрида.
Нещо подобно, без да искам забелязвам на моята коса (която и изрусявам, освен, че е къдрава). Точно олиото на Балеа от линка по-назад си взех наскоро, много ми допада, косата става още по-къдрава и мека за ден-два, след това стои като изпръхнала (ако мога така да го обясня). Досега наблягах на кремовете без отмиване (имам пак на Балеа, този с кайсията, на Ейвън, на Макадамия), те някак си заглаждат и отпускат косата, харесва ми, до известно време. Та, за мен, открих, балансът е да ги редувам. Wink

Аз се сресвам преди миене на косата само. Ако много ми се заплете около врата разресвам с пръсти и с някакъв крем или спрей. Правила съм грешката да я разреша цялата, после цяло шише да изпръскам, пак не стои добре.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 10 525
Реша само мокра и намазана с балсам/маска косата. Никога, когато е просто мокра.

Обаче, сутрин като стана е един огромен облак около главата ми и дори да я оправя с пръсти, не е достатъчно, затова с гребен с редки зъби я сресвам отгоре-отгоре, докъдето успява да влезе гребенът и леко, да не я накъсам още повече.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 246
Да, и аз така съвсем леко отгоре, но и със спрей.

# 80
  • Мнения: 2 620
Аз изобщо не я пипам, докато е суха. Само с пръсти я оправям, но само след като съм я навлажнила и напляскала с крем  Grinning  MissNoir, по препоръка на съфорумка и една колежка започнах да спя с вързана коса високо горе, за да не се драка от възлглавницата. Иначе и аз получавам същия "бонус" като стана - приличам на хипи. И то дори когато спя на сатенена калъфка. Можеш да пробваш.

# 81
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Моята коса е чуплива, не къдрава - ето я да добиете представа:
Скрит текст:

Обаче я боядисвам руса и е доста суха. Освен това винаги е със собствено мнение за посоката на хвърчене. Подстригана съм на леки пластове, не че личи някаква форма особено ...

В последно време установих, че най-добре ми застава, ако я реша съвсем леко влажна, като на подсушена коса сложа някакви кристали или терапевтично олио.

Фиксатора на Маги, който беше коментиран по-горе ми идва извънредно лепкав и го разредих 1/1 с вода и му добавих от маслото на Макадамия. Така ще го изхарча, но едва ли ще го взема пак.

Последно взех ето този фиксатор:

http://www.victoriabeauty.eu/index.php?option=com_content&vi … d=216&lang=bg

обаче и той лепне много.

Пяната за коса ми сплъстява косата.

Доволна от шампоаните на Dove и балсамите им.

# 82
  • Мнения: 2 620
Според мен косата ти си е къдрава  Grinning изглежда супер, браво Simple Smile
Аз съм на кичури и моята коса също е сухичка поради това  Grinning фиксатора крем на Сери също е много лепкав, но като мине малко време стои добре, нанесен на влажна коса.

# 83
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Vittoria_Puccini, мерси  Hug Като се има предвид колко време й обръщам, все трябва да има що-годе вид  Mr. Green

Като каза Сери се сетих, че харесвам и кристалите им.

А правите ли си маслени маски преди миене?

# 84
  • Мнения: 309
Омръзна ми с това оплитане на косите, аз само на миене на косата  се реша и скубя- което не се разреши в краищата - режа. Слагам си балсам без отмиване след къпане и толкоз. През седмицата мокря,  мачкам и излизам.
Последно пробвах един спрей на Babaria за къдрави коси

До днес е на промоция в DM.

# 85
  • Мнения: 2 836
Омръзна ми с това оплитане на косите, аз само на миене на косата  се реша и скубя- което не се разреши в краищата - режа. Слагам си балсам без отмиване след къпане и толкоз. През седмицата мокря,  мачкам и излизам.
Последно пробвах един спрей на Babaria за къдрави коси

До днес е на промоция в DM.


Този го имам,но въобще не ми харесва.....дано при теб е по-добре

# 86
  • Мнения: 309
Ами то си пише - вода, ефект май нямаше.
А някой знае ли някъде някой склад, където да предлагат балсами и пр. продукти, но в големи опаковки, че тези дето са по магазините са малолитражни - за 1 или 2 пъти.

# 87
  • Мнения: 2 620
И при мен нямаше ефект водата на Бабария. А маслени бани съм правила точно 2 пъти. Имаше видимо подобрение, но след следващото миене, все едно нищо не съм слагала.

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 14:30 от Vittoria_Puccini

# 88
  • Мнения: 82
Аз реша косата си само след като съм я измила мокра и с балсам. През останалото време с ръце я оформям и вода.
Ако я среша суха... става нещо страшно Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 6 246
Ами то си пише - вода, ефект май нямаше.
А някой знае ли някъде някой склад, където да предлагат балсами и пр. продукти, но в големи опаковки, че тези дето са по магазините са малолитражни - за 1 или 2 пъти.
От фризьор или фирмите-вносител. Взимала съм си по половин и 1л.

А тази Бабария има ли фиксация?

Общи условия

Активация на акаунт