Къдрава коса? Третиране

  • 68 812
  • 336
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 309
Няма фиксация никаква, абе вода, само ми се стори, че не хвърчи толкова и се обединява на масури, ама не съм сигурна.
[/quote]От фризьор или фирмите-вносител. Взимала съм си по половин и 1л. [/quote]
Може ли да препоръчата тогава фирма-вносител, че не ми е ясно -те доставят ли ги на адрес или аз трябва да ходя до офисите им(те в повечето случаи са в квартали, в които не съм стъпвала и не бих си направила труда да ходя на другия край на София).
А аз на фризьор не ходя, връзвам на опашка и режа, така че и този вариант отпада.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 75
Здравейте!   bouquet
Записвам се и аз при къдрокоските. Хич не ми е хубаво, че природата и гените са ме подредили така, но гледам да се справям някак със ситуацията.  Mr. Green

Все още съм в търсене на подходящия продукт. Напоследък експериментирам с гелове за коса, защото търсения от мен ефект е именно утежняване. Искам голееми тежки къдрици. Косата ми е много гъста с дебел косъм и доооста излишен обем. Mr. Green А и освен това я изрусявам.

Използвала съм и различни олиа - това на Балеа, което показахте ми харесваше доколкото си спомням, а на  Макадамиа ми идваше прекалено леко. Обаче сега като ме подсетихте... като зеления крем на Сънсилк втори няма!  Heart Eyes Жалко, че остана в историята.

# 92
  • Мнения: 6 888
Аз между другото видях, че в olx се продава зеления Сънсилк в по-различна опаковка, но ми се струва че е с измиване  Thinking

# 93
  • София
  • Мнения: 6 242
tuturutka1, Стела козметикс, вносителите на Фарком и Фадиам (с техните бои се изрусявам), имат магазин на пл. Македония и до Центъра по хигиена. Доколкото знам над 35лв доставят.
Също като минаваш покрай някой фризьорски салон, едва ли ще ти откажат, независимо с коя марка работят, окислители, шампоани са им по 1л, дори и по 5л туби има. Но фризьорките си слагат допълнителна надценка. Професионалните на Вела и Лонда са много хубави, но вече затвориха склада, който знаех.

Онлайн, мисля, че в Златна рибка, hair2007 и enzo също предлагаха големи разфасовки. Златна рибка имат и магазин на Ботев.

# 94
  • Мнения: 6 888
Бързам да се похваля, че намерих една жена, която продава крема на Сънсилк(пише, че е внос от Италия). Стискайте палци да не са му развалили формулата  baby_neutral Като го пробвам, ще докладвам Simple Smile

# 95
  • Мнения: 5 265
Споделям добра практика - изпитано 2 пъти, с еднакъв ефект Simple Smile На измита и мокра коса - шепа пяна на Джон Фрида, после сушене с дифузер - ефектът е еластични и живи къдрици, които не губят от дължината си, същевременно се запазва равномерен обем по цялата дължина на косата. Трае 2 дена - след преспиване, пооформям с мокри ръце. На третия ден започва да се посплесква и къдриците не стоят вече разделени.

# 96
  • Мнения: 2 835
Споделям добра практика - изпитано 2 пъти, с еднакъв ефект Simple Smile На измита и мокра коса - шепа пяна на Джон Фрида, после сушене с дифузер - ефектът е еластични и живи къдрици, които не губят от дължината си, същевременно се запазва равномерен обем по цялата дължина на косата. Трае 2 дена - след преспиване, пооформям с мокри ръце. На третия ден започва да се посплесква и къдриците не стоят вече разделени.
Има в Opticlasa...на "Витошка"

# 97
  • Мнения: 3
След години ядове най-сетне се научих да поддържам косата си в приличен вид  Laughing
Първо не очвам да изглежда перфектно като от корица на списание. Разгледайте малко снимки на звезди на червения килим или папаражки снимки и ще забележите т.н frizz Това е нещо естествено и не може да се пребори на 100%
Та за спането ластик, шнола просто да не е пусната
Моята я реша първо под душа. Водната струя помага. Гребенът е пластмасов с редки и широки, конусовидни зъби.
Влюбена съм в шампоаните на schwarzkopf, има ли масла вътре супер е, а ако има кокос е перфектно. Elseve fibralogy също е готин.
Тъй като няма сънсилк вече не мога да използвам балсам. Директно маска за коса с кокос. Стоя с нея 5-10 мин. Веднъж на 2 седмици правя дълбоко хидратиране - малко повече маска, слагам шапка за душ стоя 10-15 мин като отвреме на време затоплям леко главата. Плакна с малко по-хладка вода. Пак разресвам косата.
Подсушавам без да търкам и се започват молитвите. От година изпозвам http://ecx.images-amazon.com/images/I/41NxvIpJrBL._SY300_.jpg и съм адски доволна. Храна за коса. Не съм я намирала в България, поръчвам си я. С нея първо мажа скалпа, много малко слагам. След това разделям косата на 4 и мажа секция, реша с дървен гребен, навивам на масур, после на кок и защипвам. Това навиване помага къдриците да са еднакви и завити в една посока. Преди да открия храната за коса използвах http://www.parfumga.com/image/cache/data/0996C-500x500.jpg Има го по козметиките, но не се открива лесно. Олиото прави нещо като филм и само като е мокра лекичко лепне по ръцете. Доброто е, че не я прави твърда и не изсушава. Каквито и пяни да позвах за 2-3 месеца косата ми изсъхваше.
Та коковете след 2-3 мин ги пускам внимателно, леко разрошвам за да се слеят секциите и изсушавам.
Всяка суртин леко навлажнявам косата и я намачквам. Ако има много развалени кичури с вода и навиване могат да се пооправят.
Та в общи линии къдравата коса иска яко подхранване и хидратиране и колкото се може по-малко препарати  Wink
Надявам се, че съм била полезна  Hug

# 98
  • Мнения: 2 620
А като сушиш със сешоар не се ли разхвърчават къдриците? Аз заради това не ползвам сешоар (и зимата излизам с мокра глава), не мога да се справя с това хвърчене във всички посоки. 

# 99
  • Мнения: 6 888
Докладвам за Сънсилка..миризмата е по-различна, както и консистенцията - не е толкова гъст. Оформи ми косата  добре общо взето, но главно ми харесва това, че мога да го наслагвам няколко пъти до следващото миене, без косата да става непоносима..

# 100
  • Мнения: 3
А като сушиш със сешоар не се ли разхвърчават къдриците? Аз заради това не ползвам сешоар (и зимата излизам с мокра глава), не мога да се справя с това хвърчене във всички посоки. 
Аз настивам от мокра коса, така че зимата задължително я суша. Старая се да не бухва и да не се разрошва много докато я духам. Не движа (клатя) бързо сешоара, за да не разваля къдриците. А и суша основно корените и долния пласт, като с ръка спирам горния да не хвърчи много много.
Ако времето е много влажно, спасение няма (или поне не съм намерила). Навива се здраво и бухва много. Тогава стават хубави плитки, опашки, с банан става добре.  Blush

# 101
  • Мнения: 2 620
Аз не мога да сколасам да направя свестни плитки, а много обичам. Все ми се получават едни непригладени, със стърчащи кичурчета от тях...трагедия. А опашка и кок, които също много обичам, дори и по-хлабави, ми докарват зверско главоболие.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 242
А като сушиш със сешоар не се ли разхвърчават къдриците? Аз заради това не ползвам сешоар (и зимата излизам с мокра глава), не мога да се справя с това хвърчене във всички посоки. 
Ей това ми е мъка зимата. Ако си легна (за излизане абсурд вече, но преди съм го правила) с мокра коса ме почва синузит и е ужасно. Имам четка с топъл въздух, с нея по-малко се разхвърчава и суша само в корените. Гледам през деня да я мия, та да изсъхне естествено, ама не всеки път става.

# 103
  • Мнения: 2 023
Моята коса я мия през ден и мокра след като я разреша я мажа с едно олио с арганово масло, напластявам повече на връхчетата, защото са сухи, но от него колкото и да сложа не седи мазна, а мекичка и естествена.Е, не фиксира, но здраве да е-поне си се оформят сами къдриците и стои добре на този етап, но избягвам да я суша като е в този вид, сушене само като сложа някакъв фиксатор.

# 104
  • Мнения: 2 620
Аз ако сложа олио за коса, първият половин час е супер, после приличам на хипи - с хвърчаща във всички посоки, ужасно суха коса, без блясък. Затова слагам кокосово масло/зехтин само преди баня. Вършат ми работа продукти с по-силна фиксакция, като пастата на Сери.
Аня, аз умишлено лягам с мокра глава, защото през нощта къдриците ми някак се оформят на магия  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт