Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 17 авг. 2014, 17:11 ч.
  • Преглеждания  35 348  Мнения  294  Онлайн  1
Отговори
Здравейте на всички! Може вече да има такава тема, но все пак реших да поискам вашите съвети! Имам къдрава коса, но проблема ми е,че не знам какво да използвам за да не бухва , До сега съм пробвала толкова много продукти,че вече се изчерпах, Искам когато я намокря - да и сложа някакъв продукт, който да има мокър ефект , дори когато изсъхне малко отново да изглежда като мокра, да не бухва. Ползвах много фиксатори, но те само втвърдяват косата не и придават толкова мокър ефект, Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете!!!!!

Реклама
# 1
Пробвай да я миеш със шампоан, който не е предназначен специално за къдрава коса, но в същото време да има подхранващи съставки. Нанасяй и маска за дълбока хидратация, след което разреши внимателно и остави да изсъхне на въздух. Пробвай с олиото за коса на Лореал - http://www.ivis.bg/loreal-elseve-extraordinary-oil-%D0%BE%D0%B … %D0%B0-p8493.html Аз съм много доволна от него, косата ми стои точно по начина, по който искаш ти. Има и един професинален фиксиращ продукт, който може да си вземеш от фризьорските салони за около 20 лева https://www.google.bg/search?q=%D1%84%D0%B8%D0%BA%D1%81%D0%B0%D1%82%D0 … .html%3B500%3B500 Но от него косата стои доста твърдичка и се накъсва при миене, аз затова спрях да го ползвам.

# 2
  • Варна
Най-доволна съм от тези два продукта:

http://www.zlatnaribka.com/stilizirane-i-blyasak/stilizirane-i-b … soft-curls-150-ml

http://www.zlatnaribka.com/stilizirane-i-blyasak/stilizirane-i-b … -curl-cream-60-ml

Редувам ги в зависимост от моментното състояние на косата ми и търсения ефект. Пяната оформя чудесни и оформени къдрици, обира обема, а кремът придава по- "въздушен" вид без да прави косата пухкава. Ако искам и мокър ефект, накрая пръскам това:

http://www.zlatnaribka.com/stilizirane-i-blyasak/stilizirane-i-b … e-sea-mist-150-ml

Къдравата коса е много лесна за подръжка, ако й се хване "цаката" - добро подстригване, хидратация, никакво ресане след миене, избягване на сешоар, задължително нещо мазно в краищата.

# 3
  • Бургас
Toва ми се отразява чудесно на мен, при това струва смешни пари.

# 4
При мен се получава следното: когато косата ми е мокра, нанасям олио къде с арган, къде това на Лореал, косата изсъхва и придобива сипатичен блясък, изглежда добре. В момента, в който стана от сън обаче, косата ми е като къдрава слама, без блясък, ужасно суха... Къдрокоски, помагайте, моля  Praynig

# 5
Toва ми се отразява чудесно на мен, при това струва смешни пари.

Какво го правиш това? Аз опитах да си сложа на косата и резултатът беше, все едно съм я намазала с С 200... Пробвах всякак - на мокра, на суха коса, по много, по малко... хвърлих го накрая, почти пълна кутийка.

Доволна съм от пяната на Лореал, къдриците се оформят като с друга пяна, но без да се втърдяват и косата ми си остава мека. Харесва ми пяната на Нивея как оформя къдриците, недостатъкът е, че стоят твърди и статични...

При мен се получава следното: когато косата ми е мокра, нанасям олио къде с арган, къде това на Лореал, косата изсъхва и придобива сипатичен блясък, изглежда добре. В момента, в който стана от сън обаче, косата ми е като къдрава слама, без блясък, ужасно суха... Къдрокоски, помагайте, моля  Praynig

Когато искам косата ми да си почине и хидратира, също използвам масла, това на Лореал ми я прави много мека, но пък хвърчаща и пухеста една такава... Понякога го смесвам с някакъв оформящ крем за къдрици и долу-горе се получава... По отношение болднатото - с пусната коса ли спите? Аз моята я вързвам на опашка високо горе, за да не се мачка. Иначе ще се събудя като разплетена кошница, а така запазвам къдриците, защото не лягам върху тях.
  Ако трябва да съм честна, след всяко измиване на косата, независимо с какво ще я третирам след това, съм на тръни на какво ще прилича като изсъхне... не мога да я накарам да се държи по един и същ начин...
   Може би има значение и какъв тип са къдриците, моята коса е едно към едно с тази и не се поддава на никаква обработка:

Последна редакция: пн, 08 сеп 2014, 22:40 от Spiritlight

# 6
Да, с пусната спя, на сатенена възглавница. Пробвах се на да я прибирам с ластик или на плитка - пак същото, все е точно както я описвате пухеста. Не съм опитвала да я вдигна високо горе, но по принцип косата ми е тежка и ме боли глава на такава опашка. Иначе къдриците ми са като вашите, само буклите са ми по-големи  Grinning

# 7
Определено къдравата коса е прекрасна и изисква грижи. Ако искам фиксация използвам този гел:http://angelcosmetics.mymall.bg/products/Rolland-Una-Sculpting-Glaze-Стилизант-за-коса-250ml.html, който не утежнява и не изсушава косата (обожавам го). Ако искам въздушни къдрици, по-скоро вълни използвам този крем:http://www.enzo.bg/kerastase/nutritive-krem-za-chupliva-i-kdrena-kosa/
Използвам силно хидратиращи продукти и обожавам маслата за коса.

# 8
  • Бургас

Какво го правиш това? Аз опитах да си сложа на косата и резултатът беше, все едно съм я намазала с С 200... Пробвах всякак - на мокра, на суха коса, по много, по малко... хвърлих го накрая, почти пълна кутийка.

Размазвам на ръцете и нанасям от корените до върховете по малко, на мокра коса, после намачквам и суша с дифузер. Първоначално /няколко часа след нанасяне/ косата стои леко твърда, след това става разкош, поне 3-4 дни мога да не я третирам с нищо друго.
Зависи все пак от косъма, моята коса е много суха, само този продукт успява да ми укроти трайно и красиво къдриците за момента... а съм пробвала почти всичко на пазара, което ми е известно.

# 9
Мон, къде може да се намери този продукт?

# 10
Моята коса също е къдрава, на едри къдрици, на това отгоре е и гъста и тежи понякога ми идва  smile3553 Много трудно се поддава на изправяне и всичко.... Мога да кажа, че шампоана е от основно значение /може шампоан и балсам в едно/, други препарати не използвам, косата ми пак е жизнена и блестяща /не я боядисвам/ Party  но, темата ми е интересна, ще я следя.

# 11
Мон, къде може да се намери този продукт?

Аз си го купих от Ивис. Не се разбрахме с това нещо обаче Laughing

# 12
Само в реалните магазини ли го има, защото онлайн не го виждам. Spiritlight пробвах се да спя с вързана високо опашка. Притесняваше ме, че ще ме боли глава, но не ме болеше и къдриците ми се запазиха. Благодаря много за съвета   bouquet

Днес се сдобих с една про маска за коса, да видим дали ще има положителна промяна.

# 13
  Flutter Аз скоро си купих шампоан и балсам на John Frieda за къдрици, мога да кажа че има огромно подобрение на косата ми. Също така си правя маска на косата с кокосово масло.

# 14
  Flutter Аз скоро си купих шампоан и балсам на John Frieda за къдрици, мога да кажа че има огромно подобрение на косата ми. Също така си правя маска на косата с кокосово масло.

Днес разглеждах техни продукти и много се чудих дали да не ги опитам... Само от шампоан и балсам забелязваш промяна, така ли? Аз се чудех за един крем за къдрици...

# 15

Днес разглеждах техни продукти и много се чудих дали да не ги опитам... Само от шампоан и балсам забелязваш промяна, така ли? Аз се чудех за един крем за къдрици...

Използвам и кокосовото масло, може да е от комбинацията. 2 пъти съм ползвала шампоана и балсама, откакто ги купих и косата ми не е толкова бухнала и на всички посоки, къдриците са ми по-оформени.  Peace   bouquet

# 16
  • Wonderland
Оуу, супер тема! Simple Smile
Аз използвам хидратиращи и възстановяващи шампоани за суха и увредена коса. В момента ползвам пяна на Wella Shockwaves http://www.comparestoreprices.co.uk/health-and-beauty/other-well … -heat-defence.asp със защита от сешоар, ако сложа не много голямо количество косата ми е горе-долу добре, ако сложа повечко става на пръчки, но не цялата, а на места, защото е доста обемна и не хваща навсякъде.
Абе, няма оправия с тези къдрици, след всяко къпане косата ми е различна - веднъж добре, друг път зле...  #Crazy

Последна редакция: сб, 13 сеп 2014, 10:36 от Jylturche

# 17
Записвам се и аз да ви следя, че и при мен положението е тежко-всяка къдрица се бори за независимост, а краищата са ми зверски сухи.

# 18
Абе, няма оправия с тези къдрици, след всяко къпане косата ми е различна - веднъж добре, друг път зле...  #Crazy

Същото е при мен - понякога се получават ситни буклички, на следващото къпане ги няма. Спирам да ползвам олио, защото и от бюджетмото, и от скъпото, резултатът е все един и същ - първият половин час косата е разкошна, след това вече е суха като слама, дори по-суха отпреди олиото.

# 19
Искам да кажа, че съм доволна от пяната на John Frieda. Къдриците останаха отделени една от друга, жизнени, пружиниращи, но без да се скъсяват и най-важното - меки, все едно нямам никакъв стилизант на косата. Сутринта оформих леко с мокри ръце и косата ми застана точно както се искаше от нея Grinning Купих си и крем за къдрици от същата марка, на следващото миене ще пробвам и него. Засега съм много въодушевена - рядко откривам стилизиращ продукт, който да ми пасне във всички отношения Heart Eyes

# 20
  • Варна
Моля, препоръчайте ми шампоан за къдрава коса.
До сега ползвах на Орзен. Обаче, в последно време никъде го няма. Успях да го открия в една голяма верига магазини за козметика във Варна и всичките налични шампоани бяха с изтекъл срок на годност.

Търся такъв, който да е с цена до 4-5 лв.

# 21
  • София
missNoir аз ползвам тези две серии:
http://www.gliss.schwarzkopf.bg/glisskur/bg/bg/home/products-sol … pair-shampoo.html или
http://www.gliss.schwarzkopf.bg/glisskur/bg/bg/home/products-sol … e-oil-elixir.html
Шампоан и балсам без отмиване. От балсама си пръскам и в дни, в които не се къпя, за да е пооформя косата с пръсти.
Със ситни къдрици съм, гъста и много суха коса, още не се боядисвам. Шампоана е под 5 лв, балсама без отмиване е малко по- скъп.

# 22
Аз какъвто и шампона да сложа - Шаума, Лореал, Сайос, Wash and Go.... изпробвала съм много от тях, все за суха коса - резултатът е един и същ, не сложа ли нещо без отмиване, трагедията е пълна. Сега се чудя дали да не пробвам професионалнса козметика.

Започнах да използвам крема  Unwind curl  на Джон Фрида. За момента съм доволна от начина, който изглежда, но към края на деня започва да хвърчи.

# 23
  • Варна
mmm_, благодаря! Ще ги пробвам.

# 24
Аз какъвто и шампона да сложа - Шаума, Лореал, Сайос, Wash and Go.... изпробвала съм много от тях, все за суха коса - резултатът е един и същ, не сложа ли нещо без отмиване, трагедията е пълна. Сега се чудя дали да не пробвам професионалнса козметика.

Започнах да използвам крема  Unwind curl  на Джон Фрида. За момента съм доволна от начина, който изглежда, но към края на деня започва да хвърчи.

Аз си взех пяната и крема и мога да кажа, че от крема съм по-доволна. За шампоан и аз съм се видяла в чудо... Едно време бях доволна от Нивеа за къдрава коса, но от години не съм го виждала...

# 25
  • Пловдив
Бих те посъветвала да пробваш следното: Залей обилно косата си с изветряла бира ( ако ти е неприятно можеш лекичко да я затоплиш),след което  намачкай косата с ръце или изсуши с дифузер. Спира да мирише на бира след около половин час. Сутрин като станеш, навлажняваш ръце и я намачкваш отново и стои супер. Другият ти бонус е,че бирената мая подхранва и като измиеш косата тя стои мека и лъскава.
Иначе аз съм пробвала успешно и др. продукт за къдрава коса , на българска фирма е- "Маги". Имат и вариант за изправяне на косата, както и кристали.
Успех! Мисля,че е благодат да имате такива къдрави коси.   bouquet Моята е чуплива и винаги ми се е искало да е една идея по-къдрава!

# 26
  • Варна
Не съм особено доволна от  крема Unwind curl  на Джон Фрида. Първия и втория ден е добре, после не. Не ми е достатъчна фиксацията му и начина на оформяне на къдриците ми.

# 27
Номера с бирата съм го правила  Grinning но този продукт "Маги" не съм го чувала, къде може да се намери?

# 28
  • Варна
Mоята коса е къдрава,твърда с плътен косъм, използвала съм какво ли не  Rolling Eyes
В момента използвам продукти на Phyto -редувам шампоаните PHYTOJOBA и PHYTOKERATINE както и маските към тях,ползвам също маслото за коса HUILE SUPRÊME и PHYTO 7.Периодично нанасям Еластисайзър от Филип Кингсли или кератиновата терапия на EKS. От време на време нанасям  комбинации от концентрати и бустери от Kerastase,не използвам сешоар. Това е моето третиране, косата ми не е така суха както преди, по- мека е, доволна съм,а и не бухва както преди когато е влажно времето...но.... незнам кой от всичките продукти ѝ помага за това. Може би защото е хидратирана .. newsm78

# 29
  • Пловдив
Номера с бирата съм го правила  Grinning но този продукт "Маги" не съм го чувала, къде може да се намери?

Ами гледох го по онлайн магазини ..ето например тук..
http://angelcosmetics.bg/product/2553/magy-techen-fiksator-za-kadritsi-250ml.html

Иначе, фирмата, която го произвежда е пловдивска. Ние ползваме всичките им продукти. Аз фиксатора за къдрици, дъщеря ми-продукта за права коса, а двете- кристалите..

# 30
  • ...
За добро оформяне на къдриците и за лека фиксация, аз препоръчвам този продукт - http://angelcosmetics.mymall.bg/products/Rolland-Una-Sculpting-Glaze-Стилизант-за-коса-250ml.html

# 31
Повечето продукти за къдрици ги оформят но не ми дават плътност. Срещали ли сте някой продукт който да хидратира ,оформя и да дава плътност на коста без да лепне и натежава ?

# 32
  • Варна
Точно този фиксатор на Маги за къдрици изхвърлих почти пълен. Нанесох го както пише на опаковката, няма такова лепнене, сплъсти ми косата, отвратително. Пробвах да го разредя с нещо - не става и в коша. Този фиксатор е само ако искаш мокър ефект и после да си измиеш косата, защото това нещо сплъстява, лепне, няма разплитане, толкова се скубах с него. Използвам един крем на BYPHASSE  за къдрици, лек е и не лепне, но не ми дава много обем и го смесвам с един крем за къдрици на LINEA BIO. И понеже набутах и с един крем на VIKTORIA с екстракт от охлюви реших да сложа и от него , че да не го хвърлям.  Mr. Green Така с три продукта успявам да се докарам така, че да се харесвам.

# 33
  • София
Здравейте момичета,
включвам се и аз при вас, защото също имам една невъзможно къдрава коса, с която не мога да се справям Simple Smile
Всъщнсот последните пет години я изправях с преса всяка седмица, понякога по 2 пъти. Вече обаче ми омръзна, нямам толкова време, а и се изтощи много. Та сега искам да я подстрижа и да си я оставям къдрава, но се чудя каква прическа да искам от фризьорката си. В момента съм с почти равна коса, само отпред имам няколко по къси кичура.
Не знам дали да я оставя така или да я етажирам, например. Ще съм благодарна на всяка с предложение за прическа  Simple Smile

# 34
  • Варна
Моето мнение е, че за къдравите коси избор от прически няма.
Подхожда й средна дължина и ако на лицето стои бретон е ок. На моето не му подхожда.

Моята коса е етажирана и филирана. Не съм много сигурна дали не бъркам. Като ме подстригва, фризьорът я режи и оформя някак да стане на пластове, като горните са по-къси. Така косата не хвърчи настрана, личи си дължината й и се виждат къдриците.

Често фризьорът използвайки ножицата, реже с остриетата срещу пръстите си  Shocked

Според мен не всеки знае как се подстригва къдрава коса. Имаше един период, в който бях принудена да ме подстригват на друго място и косата ми беше ужасна. След като я измиеха и сресваха, подстригваха само връхчетата, на нещо като черта, без да има изтъняване на горния пласт.

Обаче, не смея да препоръчвам този начин на подстригване на къдрава коса, защото имам неприятния спомен, че след като похвалих моя фризьор относно къдравите коси, една съфорумка ме нападна, че съм му била роднина и съм го превъзнасяла по форумите, защото тя не била доволна от него. Тя беше с чуплива коса, което според мен има доста голяма разлика, но явно за нея, нямаше.

За мен НЯМА равенство между чупливата и къдравата коса.

# 35
  • София
Както и къдриците са различни, също и плътността на косата.
Да не говорим, че и във времето се променят. Но наистина изборът на прически е ограничен.
Аз съм ходила скосено около лицето и от нивото на ушите по дължината на косата.
Равна или на венец с бретон (опъната косата се реже до носа, за да ми е подходящата дължина, когато се пусне къдрицата).
Не обичам да ми филират косата, иначе е удачно, ако къдриците са много тежки.
На два пъти се подстригвах късо до раменете, но и двата пъти беше в период, в който косата беше с по- едри къдрици и оредяла спрямо нормалното си състояние.
Скрит текст:
Това ми е любима снимка от преди повече от 20 г. Аз съм тъмнокосата. Дано да се види. Споделям я за да се види разликата в къдриците.

# 36
Скрит текст:
Както и къдриците са различни, също и плътността на косата.
Да не говорим, че и във времето се променят. Но наистина изборът на прически е ограничен.
Аз съм ходила скосено около лицето и от нивото на ушите по дължината на косата.
Равна или на венец с бретон (опъната косата се реже до носа, за да ми е подходящата дължина, когато се пусне къдрицата).
Не обичам да ми филират косата, иначе е удачно, ако къдриците са много тежки.
На два пъти се подстригвах късо до раменете, но и двата пъти беше в период, в който косата беше с по- едри къдрици и оредяла спрямо нормалното си състояние.
Скрит текст:
Това ми е любима снимка от преди повече от 20 г. Аз съм тъмнокосата. Дано да се види. Споделям я за да се види разликата в къдриците.

Коя разлика, между русата и черната коса ли? Аз имам същата като твоята коса и ми е ужасно трудно да я оформям. Никаква прическа не е подходяща за този тип Sad След всяко измиване формата й е различна...

# 37
  • София
Благодаря ви и аз си мисля, че няма много много значение подстригването - каквото и да е то всеки кичур си е със свое мнение  Joy ще видя какво ще ме посъветва фризьорката и ще споделя.
Между другото моята коса вече и на нормални къдрици не става, може би заради дългото изправяне  Rolling Eyes

# 38
  • София
Spiritlight имах предвид разликата във формата на къдрицата.
Моята се върти една върху друга, а на моята съученичка (русата) отляво надясно (като змия). Аз се отказах да се отивам да я стилизирам. При нея и с най- обикновена пяна за коса се получаваше много хубаво.

petia_mihailova може и да е от изправянето. Познавам много къдрокоси изправяли косите си и всички така казват. Ако ти е добра фризьорката можеш спокойно да и се довериш.

# 39
Spiritlight имах предвид разликата във формата на къдрицата.
Моята се върти една върху друга, а на моята съученичка (русата) отляво надясно (като змия).

Ох, и ти намери ли начин за справяне? На каква прическа си сега?

# 40
  • София
Не бих казала, ходя на опашка с шнола.

Скрит текст:

На снимката ми е израснал бретона и също е хванат. Иначе с него се харесвам повече.  Косата е подстригана равно.

Имай предвид, че от първата снимка до сегашната са минали 20г. и косата ми не е чак толкова гъста. Ето една от онези години.

Скрит текст:

Косата е скосена около лицето и от ушите по дължна. И става, като ниска сфера. Simple Smile

# 41
Чудесно стои на втората снимка, винаги съм се чудела за бретон и никога не съм посмявала да рискувам. В момента и моята коса изглежда както твоята в днешни дни, а и съдейки по снимките, сме и на сходна възраст. На венец съм подстригана от 1000 години...

# 42
  • Варна
mmm_, наистина ли не ти допада, ако косата ти е филирана и на етажи?
Ако си пусна моята коса, дълга колкото твоята и съм подстригана на черта, тя ще има същия вид, като твоята.

Съжалявам, че нямам снимка само на косата ми или снимка в гръб, за да се види. Дължината е малко под раменете, къдрава по цялата дължина, а не масурите да са само в долната част, а горе почти изправена.

Слава богу, моята коса не е всеки път различна след измиване, нито всеки кичур на свое мнение. Със стилизиращи продукти е винаги почти една и съща.

# 43
  • София
 missNoir имах предвид, че не ми е приятно като усещане, когато съм филирана, не че не е красиво. Иначе скосено (на етажи) съм носила, както съм показала.  Simple Smile

Ами то в гръб и аз имам само онази снимка и тя е със сантиментална стойност.

# 44
  • София
mmm_  На мен мног пъти ми бяха казвали, че някой ден като реша да си я оставя къдрава няма да имам къдрици, обаче току що се връщам от фризьора и си имам къдрици Simple Smile зарадвах им се, и аз не знам защо.
Подстригаха ме на етажи но не отгоре, може би някъде от брадичката да започват.  Оформиха ми косата доста добре. Аз не умея да се справям с тази част, но ще опитам де.  Ще си взема крем за къдрици.

# 45
  • София
Честито   bouquet
Снимка ??

# 46
  • София
Ще се постарая утре да снимам и кача Simple Smile
Само, че днес като излезнах къдрокоса след 5 минути реших, че трябва да я вържа. Май няма да го преодолея това с косата засега ще пробвам още да се възприема с нея, но ми завръща желанието да я изправям.
Някоя от вас имала ли е такъв период през който постоянно е изправяла косата си?

# 47
  • Варна
Аз. Седем години, два пъти седмично. Mr. Green

# 48
  • Варна
И аз в редиците на къдрокосите  Simple Smile Все още съм в търсене на най-подходящия продукт за оформяне на къдрици. Ползвала съм какви ли не кремове за оформяне, но ми стои някак мазно, а и не стои дълго време оформена по начина, по който искам. Засега се справям само с пяна, но понякога искам и нещо различно.
Видях, че сте коментирали прическите. И според мен при къдравите коси няма кой знае какъв избор на прически. От няколко дена и аз съм с доста по-къса коса, някъде до средата на гърба (в къдраво състояние), на пластове, леко филирана. В момента съм в процес на хидратиране, че нещо много суха стана. Правя какви ли не маски, но засега няма кой знае какъв ефект.
Наскоро ползвах шампоана за къдрави коси на Балеа и много добре ми се отрази. Единственият недостатък е че е малко количество. Отнасям големи шеги, когато започна да търся някакъв продукт за коса и като започна да питам за по-големи количества Simple Smile

# 49
  • Варна
Скоро си купих шампоана на Сайъс / как се произнася това чудо.../ за много, много сухи коси и съм доволна. Преди това ползвах за къдрави коси на Орзен, но при сравнение съм по-доволна от новия ми шампоан.

Днес е последния ден, в който имат намаление в Пикадили. Голяма разфасовка са.
Скрит текст:

# 50
  • Варна
missNoir, благодаря, че сподели. Досега не съм използвала нищо на марката. След малко отивам да взема, дано има добър ефект и при мен Simple Smile

# 51
  • Варна
И на мен това ми е първи досег с тази марка.
Надявам се да си доволна!

# 52
Аз не съм доволна от нищо на Сайъс. Ползвала съм 2-3 вида шампоани и балсами,  никаква разлика в косата ми няма в сравнение с другите дрогерйини марки.

# 53
  • София
Хм, аз не съм ползвала сайъс... може по-натам и аз да го пробвам.
Давам снимката, която обещах Simple Smile Но мисля, че няма да издържа дълго още къдрокоса, вече започнах да ходя с вързана коса, че по-лесно Simple Smile

http://f02.bis.bulcdn.net/fsh/c/3/a/3/f/112695/albums/3/3/e/6623 … 6/5729519.jpg?v=0

# 54
Давам снимката, която обещах Simple Smile Но мисля, че няма да издържа дълго още къдрокоса, вече започнах да ходя с вързана коса, че по-лесно Simple Smile

http://f02.bis.bulcdn.net/fsh/c/3/a/3/f/112695/albums/3/3/e/6623 … 6/5729519.jpg?v=0

Много хубава коса, и аз искам такава - само че това по моите критерии не е къдраво, а чупливо Simple Smile Ти това ли искаш да изправяш, или така ти е изправена?

# 55
  • София

Много хубава коса, и аз искам такава - само че това по моите критерии не е къдраво, а чупливо Simple Smile Ти това ли искаш да изправяш, или така ти е изправена?

Това искам да изправям Simple Smile благодаря, но за моите разбирания това си е къдраво. Иначе преди наистина ми беше по-къдрава, но май зависи и как ще се намачка, фризьорката като ми я подстрига я мачка нагоре, а аз я дърпам надолу  Laughing

# 56
  • Wonderland
Аа, това въобще не е чупливо, това си е къдраво, само че къдриците са по-едри.  Peace

# 57
  • София
petia_mihailova имаш от най- приятния тип къдрици, не се поддавай на изправяне, ще свикнеш с новата прическа.   Simple Smile

# 58
  • София
Аа, това въобще не е чупливо, това си е къдраво, само че къдриците са по-едри.  Peace

Съгласна  Peace

# 59
  • София
petia_mihailova имаш от най- приятния тип къдрици, не се поддавай на изправяне, ще свикнеш с новата прическа.   Simple Smile

Благодаря ти,  Simple Smile ще се пробвам да свикна наистина.

# 60
Благодаря много на всички ! Помогнахте ми наистина много !!!!!  Heart Eyes

# 61
  • Wonderland
То и моите къдрици са едри, но примесени с по-ситни и по-средни.  Crazy Общо взето всеки кичур се бори за независимост!  Joy
Аз почти три години бях с вързана коса заради малката, защото ме дърпаше  пък и падаха косми навсякъде. От известно време я нося пуната и в началото ми беше трудно да свикна, защото загубих доста от обема си, не че сега нямам, но преди неше доооста гъста и буйна. Сега даже като свикнах се харесвам повече от преди.

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 09:28 от Jylturche

# 62
Здравейте и от мен! Прочетох препоръките ви за продукти, повечето съм ги ползвала без особен резултат обаче :/ След почти 10-годишно постоянно изправяне, започнах да харесвам къдравата си коса и всячески се опитвам да я приведа в красив вид, но въпреки че от много време не използвам преса, косата ми продължава да цъфти и да е страшно суха. Минах на вълна Balea, след препоръки и четене на коментари във форума. Временен ефект при мен има от това олио http://www.dm.de/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_pro … pair-haaroel.html , но пък като ми се съберат няколко нанасяния едно върху друго, чувствам косата си някак сплъстена. На свършване ми е и искам да опитам някакви кристали, ще се радвам да ми препоръчате Wink
За фиксация много ми допада http://www.dm.de/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_pro … tyling-cream.html , но много трудно нацелвам кога точно да го сложа(колко подсушена да е косата) и какво количество. В случаите, когато нацеля точното съотношение, успявам да се порадвам на хубави къдрици, добре оформени, но в никакъв случай твърди като от пяна. Даже почти ми е 1:1 с балсама за къдрици на Sunsilk, ако си го спомняте  Mr. Green

# 63
  • Варна
mariel444e, доволна ли си от Сайъс?
Надявам се, че ти е допаднал и не си зараочарована от този огромен шампоан, заради мен  Peace

# 64
  • Варна
mariel444e, доволна ли си от Сайъс?
Надявам се, че ти е допаднал и не си зараочарована от този огромен шампоан, заради мен  Peace
Досега го ползвах само 2 пъти и засега съм доволна. Надявам се и по-нататък да е така. Количеството е задоволително  Laughing
Преди години ползвах шампоани на Рубела, бяха пак голямо количество и хубави, но за съжаление вече не го отктивам, а си струваха.

# 65
И аз имам проблем с намирането на свестен шампоан. Харесвах на Нивеа за къдрици, но го няма от години и не мога да открия друг. За кой точно Сайъс говорите, че става?

Poliiii , тези продукти има ли ги в българския ДМ? Струва ми се, че не съм ги виждала... А зеленият Сънсилк, еееех, спомени, спомени, няма друг такъв продукт Grinning

# 66
Spiritlight, има ги Wink Олиото го взех по съвет на фризьорката ми, много го похвали, та чак го сравни с професионални продукти, а за другия продукт четох отзиви тук, в темите за DM и Lili  Simple Smile
Днес една друга фризьорка ми препоръча това олио http://www.zlatnaribka.com/alfaparf/precious-oil-tradition/podhr … solute-oil-100-ml някой от вас да го е ползвал?

# 67
Момичета, влязох в един магазин за про козметика за коса в търсене на някакво олио без отмиване и дамата ми препоръча да спра да ползвам олио и да мина на продукти тип крем. Обясни, че за моята коса е нужно да има защитен филм отгоре, какъвто кремът оставя, а олиото кара косата да не произвежда собствен себум и след няколко часа тя вече е  суха и без блясък.  Има известна логика, аз  наблюдавах върху себе си точно едно сериозно засушаваней на косата след олио. Минах на кремообразен продукт и съм доволна. Ползвам крема за къдрици на Джон Фрида.

# 68
Spiritlight, има ги Wink Олиото го взех по съвет на фризьорката ми, много го похвали, та чак го сравни с професионални продукти, а за другия продукт четох отзиви тук, в темите за DM и Lili  Simple Smile
Днес една друга фризьорка ми препоръча това олио http://www.zlatnaribka.com/alfaparf/precious-oil-tradition/podhr … solute-oil-100-ml някой от вас да го е ползвал?

Аз съм го ползвала- На моята коса( боядисвана, прана, преса....) ми дойде малко тежко. Същата серия има и лайт версия. Мирише уникално.

# 69
Здравейте,. Simple Smile някой може ли да ми препоръча хубав стилизиращ продукт, от рода на пяна за коса,за оформяне на къдрици,но да не е така лепкав като пяната и да не изсушава косата така  Embarassed

# 70
Здравейте,. Simple Smile някой може ли да ми препоръча хубав стилизиращ продукт, от рода на пяна за коса,за оформяне на къдрици,но да не е така лепкав като пяната и да не изсушава косата така  Embarassed

Крема за къдици на Джон Фрида добре фиксира, но и той ми изсушава косата в края на деня. По препоръка на съфорумка си взех стилизиращия крем на Сери SPaste. Нанасям го на влажна коса, добре фиксира и също не изсушава много.

# 71
Здравейте,. Simple Smile някой може ли да ми препоръча хубав стилизиращ продукт, от рода на пяна за коса,за оформяне на къдрици,но да не е така лепкав като пяната и да не изсушава косата така  Embarassed

Крема за къдици на Джон Фрида добре фиксира, но и той ми изсушава косата в края на деня. По препоръка на съфорумка си взех стилизиращия крем на Сери SPaste. Нанасям го на влажна коса, добре фиксира и също не изсушава много.
A от къде го купуваш?

# 72
В София/Пловдив го има в ДМ, Лили, в Елитис не съм го виждала. В София в аптеки Ремедиум преди няколко дни нещата на Джон Фрида даже бяха на примоция  Grinning от 18 на 12 лв. ДМ и Лили скоро не са ги пускали на промоция. Серито също го има на тези места, в Ивис също.

# 73
В София/Пловдив го има в ДМ, Лили, в Елитис не съм го виждала. В София в аптеки Ремедиум преди няколко дни нещата на Джон Фрида даже бяха на примоция  Grinning от 18 на 12 лв. ДМ и Лили скоро не са ги пускали на промоция. Серито също го има на тези места, в Ивис също.
Супер,много ти благодаря  bouquet

# 74
На мен кремът на Джон Фрида не ми изсушава косата, но фиксацията му трае много кратко по моите стандарти... Сега ме е яд, че изхвърлих крема на Сери, явно нещо не съм правила както трябва, защото косата ми ставаше твърда като тел от него. От време на време имам успех като фиксирам косата с кокосово масло на Икаров, но не знам от какво зависи. Понякога се получават лъскави, меки, фиксирани къдрици, които издържат до три дена, а друг път нищо не се получава. Уж правя всичко еднакво, мисля, че еднакво количество слагам, а не винаги става...

# 75
  • Един малък,но спокоен град
Привет,аз също съм с къдрава,коса ,но искам да Ви попитам с какво точно разресвате косата си?Аз реша само след къпане докато е мокра,а до следващо миене само оформям с помощта на едната част от гребена,която е като вилица.Различни фризьори съветват,да се ползват четки,други гребени,но аз лично не съм намерила моето средство,то едно дърпане теглене нерви,сълзи и сополи.

# 76
И аз правех като теб, докато една фризьорка не ме нахрани  Mr. Green разресвам я в банята, с нанесен балсам/маска отгоре. Ползвам четка с естествен косъм и пластмасови зъби между космите или четка с метален зъб. Фризьори са ми казвали да не ползвам с метални, но най-лесно и безболезнено ми е с нея.

# 77
  • София
Момичета, влязох в един магазин за про козметика за коса в търсене на някакво олио без отмиване и дамата ми препоръча да спра да ползвам олио и да мина на продукти тип крем. Обясни, че за моята коса е нужно да има защитен филм отгоре, какъвто кремът оставя, а олиото кара косата да не произвежда собствен себум и след няколко часа тя вече е  суха и без блясък.  Има известна логика, аз  наблюдавах върху себе си точно едно сериозно засушаваней на косата след олио. Минах на кремообразен продукт и съм доволна. Ползвам крема за къдрици на Джон Фрида.
Нещо подобно, без да искам забелязвам на моята коса (която и изрусявам, освен, че е къдрава). Точно олиото на Балеа от линка по-назад си взех наскоро, много ми допада, косата става още по-къдрава и мека за ден-два, след това стои като изпръхнала (ако мога така да го обясня). Досега наблягах на кремовете без отмиване (имам пак на Балеа, този с кайсията, на Ейвън, на Макадамия), те някак си заглаждат и отпускат косата, харесва ми, до известно време. Та, за мен, открих, балансът е да ги редувам. Wink

Аз се сресвам преди миене на косата само. Ако много ми се заплете около врата разресвам с пръсти и с някакъв крем или спрей. Правила съм грешката да я разреша цялата, после цяло шише да изпръскам, пак не стои добре.

# 78
  • Варна
Реша само мокра и намазана с балсам/маска косата. Никога, когато е просто мокра.

Обаче, сутрин като стана е един огромен облак около главата ми и дори да я оправя с пръсти, не е достатъчно, затова с гребен с редки зъби я сресвам отгоре-отгоре, докъдето успява да влезе гребенът и леко, да не я накъсам още повече.

# 79
  • София
Да, и аз така съвсем леко отгоре, но и със спрей.

# 80
Аз изобщо не я пипам, докато е суха. Само с пръсти я оправям, но само след като съм я навлажнила и напляскала с крем  Grinning  MissNoir, по препоръка на съфорумка и една колежка започнах да спя с вързана коса високо горе, за да не се драка от възлглавницата. Иначе и аз получавам същия "бонус" като стана - приличам на хипи. И то дори когато спя на сатенена калъфка. Можеш да пробваш.

# 81
  • В полите на Пирин планина
Моята коса е чуплива, не къдрава - ето я да добиете представа:
Скрит текст:

Обаче я боядисвам руса и е доста суха. Освен това винаги е със собствено мнение за посоката на хвърчене. Подстригана съм на леки пластове, не че личи някаква форма особено ...

В последно време установих, че най-добре ми застава, ако я реша съвсем леко влажна, като на подсушена коса сложа някакви кристали или терапевтично олио.

Фиксатора на Маги, който беше коментиран по-горе ми идва извънредно лепкав и го разредих 1/1 с вода и му добавих от маслото на Макадамия. Така ще го изхарча, но едва ли ще го взема пак.

Последно взех ето този фиксатор:

http://www.victoriabeauty.eu/index.php?option=com_content&vi … d=216&lang=bg

обаче и той лепне много.

Пяната за коса ми сплъстява косата.

Доволна от шампоаните на Dove и балсамите им.

# 82
Според мен косата ти си е къдрава  Grinning изглежда супер, браво Simple Smile
Аз съм на кичури и моята коса също е сухичка поради това  Grinning фиксатора крем на Сери също е много лепкав, но като мине малко време стои добре, нанесен на влажна коса.

# 83
  • В полите на Пирин планина
Vittoria_Puccini, мерси  Hug Като се има предвид колко време й обръщам, все трябва да има що-годе вид  Mr. Green

Като каза Сери се сетих, че харесвам и кристалите им.

А правите ли си маслени маски преди миене?

# 84
  • София
Омръзна ми с това оплитане на косите, аз само на миене на косата  се реша и скубя- което не се разреши в краищата - режа. Слагам си балсам без отмиване след къпане и толкоз. През седмицата мокря,  мачкам и излизам.
Последно пробвах един спрей на Babaria за къдрави коси

До днес е на промоция в DM.

# 85
Омръзна ми с това оплитане на косите, аз само на миене на косата  се реша и скубя- което не се разреши в краищата - режа. Слагам си балсам без отмиване след къпане и толкоз. През седмицата мокря,  мачкам и излизам.
Последно пробвах един спрей на Babaria за къдрави коси

До днес е на промоция в DM.

Този го имам,но въобще не ми харесва.....дано при теб е по-добре

# 86
  • София
Ами то си пише - вода, ефект май нямаше.
А някой знае ли някъде някой склад, където да предлагат балсами и пр. продукти, но в големи опаковки, че тези дето са по магазините са малолитражни - за 1 или 2 пъти.

# 87
И при мен нямаше ефект водата на Бабария. А маслени бани съм правила точно 2 пъти. Имаше видимо подобрение, но след следващото миене, все едно нищо не съм слагала.

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 14:30 от Vittoria_Puccini

# 88
  • София
Аз реша косата си само след като съм я измила мокра и с балсам. През останалото време с ръце я оформям и вода.
Ако я среша суха... става нещо страшно Simple Smile

# 89
  • София
Ами то си пише - вода, ефект май нямаше.
А някой знае ли някъде някой склад, където да предлагат балсами и пр. продукти, но в големи опаковки, че тези дето са по магазините са малолитражни - за 1 или 2 пъти.
От фризьор или фирмите-вносител. Взимала съм си по половин и 1л.

А тази Бабария има ли фиксация?

# 90
  • София
Няма фиксация никаква, абе вода, само ми се стори, че не хвърчи толкова и се обединява на масури, ама не съм сигурна.
[/quote]От фризьор или фирмите-вносител. Взимала съм си по половин и 1л. [/quote]
Може ли да препоръчата тогава фирма-вносител, че не ми е ясно -те доставят ли ги на адрес или аз трябва да ходя до офисите им(те в повечето случаи са в квартали, в които не съм стъпвала и не бих си направила труда да ходя на другия край на София).
А аз на фризьор не ходя, връзвам на опашка и режа, така че и този вариант отпада.

# 91
  • София
Здравейте!   bouquet
Записвам се и аз при къдрокоските. Хич не ми е хубаво, че природата и гените са ме подредили така, но гледам да се справям някак със ситуацията.  Mr. Green

Все още съм в търсене на подходящия продукт. Напоследък експериментирам с гелове за коса, защото търсения от мен ефект е именно утежняване. Искам голееми тежки къдрици. Косата ми е много гъста с дебел косъм и доооста излишен обем. Mr. Green А и освен това я изрусявам.

Използвала съм и различни олиа - това на Балеа, което показахте ми харесваше доколкото си спомням, а на  Макадамиа ми идваше прекалено леко. Обаче сега като ме подсетихте... като зеления крем на Сънсилк втори няма!  Heart Eyes Жалко, че остана в историята.

# 92
Аз между другото видях, че в olx се продава зеления Сънсилк в по-различна опаковка, но ми се струва че е с измиване  Thinking

# 93
  • София
tuturutka1, Стела козметикс, вносителите на Фарком и Фадиам (с техните бои се изрусявам), имат магазин на пл. Македония и до Центъра по хигиена. Доколкото знам над 35лв доставят.
Също като минаваш покрай някой фризьорски салон, едва ли ще ти откажат, независимо с коя марка работят, окислители, шампоани са им по 1л, дори и по 5л туби има. Но фризьорките си слагат допълнителна надценка. Професионалните на Вела и Лонда са много хубави, но вече затвориха склада, който знаех.

Онлайн, мисля, че в Златна рибка, hair2007 и enzo също предлагаха големи разфасовки. Златна рибка имат и магазин на Ботев.

# 94
Бързам да се похваля, че намерих една жена, която продава крема на Сънсилк(пише, че е внос от Италия). Стискайте палци да не са му развалили формулата  baby_neutral Като го пробвам, ще докладвам Simple Smile

# 95
Споделям добра практика - изпитано 2 пъти, с еднакъв ефект Simple Smile На измита и мокра коса - шепа пяна на Джон Фрида, после сушене с дифузер - ефектът е еластични и живи къдрици, които не губят от дължината си, същевременно се запазва равномерен обем по цялата дължина на косата. Трае 2 дена - след преспиване, пооформям с мокри ръце. На третия ден започва да се посплесква и къдриците не стоят вече разделени.

# 96
Споделям добра практика - изпитано 2 пъти, с еднакъв ефект Simple Smile На измита и мокра коса - шепа пяна на Джон Фрида, после сушене с дифузер - ефектът е еластични и живи къдрици, които не губят от дължината си, същевременно се запазва равномерен обем по цялата дължина на косата. Трае 2 дена - след преспиване, пооформям с мокри ръце. На третия ден започва да се посплесква и къдриците не стоят вече разделени.
Има в Opticlasa...на "Витошка"

# 97
След години ядове най-сетне се научих да поддържам косата си в приличен вид  Laughing
Първо не очвам да изглежда перфектно като от корица на списание. Разгледайте малко снимки на звезди на червения килим или папаражки снимки и ще забележите т.н frizz Това е нещо естествено и не може да се пребори на 100%
Та за спането ластик, шнола просто да не е пусната
Моята я реша първо под душа. Водната струя помага. Гребенът е пластмасов с редки и широки, конусовидни зъби.
Влюбена съм в шампоаните на schwarzkopf, има ли масла вътре супер е, а ако има кокос е перфектно. Elseve fibralogy също е готин.
Тъй като няма сънсилк вече не мога да използвам балсам. Директно маска за коса с кокос. Стоя с нея 5-10 мин. Веднъж на 2 седмици правя дълбоко хидратиране - малко повече маска, слагам шапка за душ стоя 10-15 мин като отвреме на време затоплям леко главата. Плакна с малко по-хладка вода. Пак разресвам косата.
Подсушавам без да търкам и се започват молитвите. От година изпозвам http://ecx.images-amazon.com/images/I/41NxvIpJrBL._SY300_.jpg и съм адски доволна. Храна за коса. Не съм я намирала в България, поръчвам си я. С нея първо мажа скалпа, много малко слагам. След това разделям косата на 4 и мажа секция, реша с дървен гребен, навивам на масур, после на кок и защипвам. Това навиване помага къдриците да са еднакви и завити в една посока. Преди да открия храната за коса използвах http://www.parfumga.com/image/cache/data/0996C-500x500.jpg Има го по козметиките, но не се открива лесно. Олиото прави нещо като филм и само като е мокра лекичко лепне по ръцете. Доброто е, че не я прави твърда и не изсушава. Каквито и пяни да позвах за 2-3 месеца косата ми изсъхваше.
Та коковете след 2-3 мин ги пускам внимателно, леко разрошвам за да се слеят секциите и изсушавам.
Всяка суртин леко навлажнявам косата и я намачквам. Ако има много развалени кичури с вода и навиване могат да се пооправят.
Та в общи линии къдравата коса иска яко подхранване и хидратиране и колкото се може по-малко препарати  Wink
Надявам се, че съм била полезна  Hug

# 98
А като сушиш със сешоар не се ли разхвърчават къдриците? Аз заради това не ползвам сешоар (и зимата излизам с мокра глава), не мога да се справя с това хвърчене във всички посоки. 

# 99
Докладвам за Сънсилка..миризмата е по-различна, както и консистенцията - не е толкова гъст. Оформи ми косата  добре общо взето, но главно ми харесва това, че мога да го наслагвам няколко пъти до следващото миене, без косата да става непоносима..

# 100
А като сушиш със сешоар не се ли разхвърчават къдриците? Аз заради това не ползвам сешоар (и зимата излизам с мокра глава), не мога да се справя с това хвърчене във всички посоки. 
Аз настивам от мокра коса, така че зимата задължително я суша. Старая се да не бухва и да не се разрошва много докато я духам. Не движа (клатя) бързо сешоара, за да не разваля къдриците. А и суша основно корените и долния пласт, като с ръка спирам горния да не хвърчи много много.
Ако времето е много влажно, спасение няма (или поне не съм намерила). Навива се здраво и бухва много. Тогава стават хубави плитки, опашки, с банан става добре.  Blush

# 101
Аз не мога да сколасам да направя свестни плитки, а много обичам. Все ми се получават едни непригладени, със стърчащи кичурчета от тях...трагедия. А опашка и кок, които също много обичам, дори и по-хлабави, ми докарват зверско главоболие.

# 102
  • София
Ей това ми е мъка зимата. Ако си легна (за излизане абсурд вече, но преди съм го правила) с мокра коса ме почва синузит и е ужасно. Имам четка с топъл въздух, с нея по-малко се разхвърчава и суша само в корените. Гледам през деня да я мия, та да изсъхне естествено, ама не всеки път става.

# 103
Моята коса я мия през ден и мокра след като я разреша я мажа с едно олио с арганово масло, напластявам повече на връхчетата, защото са сухи, но от него колкото и да сложа не седи мазна, а мекичка и естествена.Е, не фиксира, но здраве да е-поне си се оформят сами къдриците и стои добре на този етап, но избягвам да я суша като е в този вид, сушене само като сложа някакъв фиксатор.

# 104
Аз ако сложа олио за коса, първият половин час е супер, после приличам на хипи - с хвърчаща във всички посоки, ужасно суха коса, без блясък. Затова слагам кокосово масло/зехтин само преди баня. Вършат ми работа продукти с по-силна фиксакция, като пастата на Сери.
Аня, аз умишлено лягам с мокра глава, защото през нощта къдриците ми някак се оформят на магия  Laughing

# 105
И аз съм много доволна от използването на различни масла преди миене. Сега смесвам зехтин, пшенично и жожоба, но ги загрявам леко на микровълновата и директно потапям косата в съда  Laughing

# 106
  • София
Абе аз редовно лягах с мокра, докато не ме почна синузит. Confused

# 107
  • София
Аз не мога да сколасам да направя свестни плитки, а много обичам. Все ми се получават едни непригладени, със стърчащи кичурчета от тях...трагедия. А опашка и кок, които също много обичам, дори и по-хлабави, ми докарват зверско главоболие.

И моите плитки все така се получават... но на мен ми омръзна все от опашки.Аз цял живот не мога да й намеря цаката на моята коса...

# 108
Освен всичко друго, тази неделя имам състезние и косата ми трябва да я стегна в кок, а на моите къдрици изобщо не им понася. Някой да даде акъл как да я вдигна така че да не получа главоболие?  Praynig

# 109
  • София
Не искам да съм лоша, но не мисля, че има как да си направиш стегнат кок и да не те заболи главата Sad особено ако си с него дълго време.

# 110
Реших проблема, като направих кока непосредствено преди изпълнението ми и го махнах веднага след това  Mr. Green за всеки случай теглих една преса. предишния ден, за да е гладко кокчето.

# 111
  • София
Хах добро решение  Grinning

Аз пък да си призная минах пак на вълна права коса, обаче в това влажно време... само се разхождам с антенки по улиците Laughing

# 112
То в момента и аз съм изправена, но заради дъжда си държах косата вътре в якето  Mr. Green изобщо не ми държи изправянето, дайте акъл  Praynig

# 113
  • София
 Аз преди да си я изправя последния път й сложих вакса. Сега не хвърчи толкова, а и косата ми е достатъчно суха, за да не изглежда мръсна и мазна след ваксата  Grinning

# 114
http://www.zlatnaribka.com/?route=articles/article&article_id=152
Здравейте,някой има ли впечатления от тази козметика и най-вече от крема за оформяне на къдрици?

# 115
Здравейте!

Не чета тази тема защото не съм с къдрава коса, но все пак ми е чуплива и от някои продукти се начупва още повече. Последното нещо, което пробвах е гел-пяната на Сери, но нещо съм разочарована. Къдриците станаха хубави, но силната фиксация не ми харесва.
Искам да си поръчам това:
http://arlen.bg/product.php?ProductID=763

Може ли мнения за него. Не е скъпо и мога да го поръчам на сляпо, ама ми писна само да трупам неща, които не ползвам. Косата ми е тънка и не искам нещо, което да я утежнява. Просто искам естествени меки къдрици.

От продуктите на Макадамия ползвам маската и олиото, което ми е много любимо. От него например косата ми се начупва още повече.

# 116
Здравейте!

Не чета тази тема защото не съм с къдрава коса, но все пак ми е чуплива и от някои продукти се начупва още повече. Последното нещо, което пробвах е гел-пяната на Сери, но нещо съм разочарована. Къдриците станаха хубави, но силната фиксация не ми харесва.
Искам да си поръчам това:
http://arlen.bg/product.php?ProductID=763

Може ли мнения за него. Не е скъпо и мога да го поръчам на сляпо, ама ми писна само да трупам неща, които не ползвам. Косата ми е тънка и не искам нещо, което да я утежнява. Просто искам естествени меки къдрици.

От продуктите на Макадамия ползвам маската и олиото, което ми е много любимо. От него например косата ми се начупва още повече.
Аз си го поръчах,днес го взех,но още не съм го пробвала. Макадамия от zlatna ribka ли поръчваш?

# 117
Да, от там поръчвам макадамията.
Ако правилно те разбрах си поръчала този крем на Алфапарф. Моля те, сподели мнения за него веднага щом го пробваш.

# 118
Като стана дума за Златна рибка, някоя от вас, къдрокоски, да е ползвала тази странна четка:

Скрит текст:

Агитираха ме в Мол Пловдив и дамата твръдеше, че разресвала къдрави коси.

# 119
Да, от там поръчвам макадамията.
Ако правилно те разбрах си поръчала този крем на Алфапарф. Моля те, сподели мнения за него веднага щом го пробваш.

Пробвах го.... Като за първи път е ОК. Оформя добре косата, не изсушава много. Няма силна фиксация. Интересно ми е само да си видя косата утре..... Как ще бъде на втори ден

# 120
Да побутна темата и да ви поразсмея малко  Crazy
http://www.za-kosa.com/statii/razni/8-borbi-koito-samo-horata-s- … ogat-da-razberat/

# 121
  • София
Добре, че побутна темата.
От известно време ползвам този шампоан и балсам https://epharm.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD/%D0 … D0%BB-detail.html
И наистина доста ми допаднаха.

# 122

Joy

Много са верни всичките Laughing

# 123
Аз чакам отзиви за Алфапарф-а.
Някой пробвал ли е т.н. ламиниране, което често предлагат из сайтовете за колективно пазаруване? Ефекта, който обещават е заглаждане и хидратиране - 2рото добре дошло, но как ли се отразява заглаждането на къдрава коса  Thinking

# 124
Здравейте , момичета искам да попитам може ли някой да ми препоръча една пяна за коса или крем за къдрици , абе нещо което да ми оформии косата както трябва. Тя по принцип по рождение ми е къдрава но отгоре стои като сплескана и по някога няма форма .Моля помогнете . Благодаря предварително  Sad  Simple Smile))

# 125
http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%BF%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B7 … %D1%86%D0%B8.html

Това е пяната. Поне за мен. Аз също съм с къдрава коса. Само че тази, която е "плюс", че по-леката не върши много работа. От години я използвам.  Peace

# 126
http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%BF%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B7 … %D1%86%D0%B8.html

Това е пяната. Поне за мен. Аз също съм с къдрава коса. Само че тази, която е "плюс", че по-леката не върши много работа. От години я използвам.  Peace

Благодаря ти много не съм я ползвала но ще опитам , да то си личи, че са малко по различни отвън Simple Smile)). Отново Благодаря

# 127
  • София

Благодаря ти много не съм я ползвала но ще опитам , да то си личи, че са малко по различни отвън Simple Smile)). Отново Благодаря
[/quote

А дали ще може да  се накъдри и права коса? newsm78

# 128
Само с пяна няма да можеш да се накъдриш- машата трябва да играе  Grinning

# 129
Ползвала съм един гел от ДМ в оранжева опаковка. Никак не беше лош  Peace

# 130
Ползвала съм един гел от ДМ в оранжева опаковка. Никак не беше лош  Peace

Да да и азз го гледах имали хубав ефект нали знам че няма ефекта няма да е като при маша  уникален но все пак малко да поправи къдриците Simple Smile)) Ще може ли да ми го пратиш на линк да го видя дали е същия

# 131
Не откривам линк Sad , но гел,ето е добро. Ползвала съм го с дифузер. Ползвала съм го и вечер преди лягане слагам и сплитам косата - резултата е уау Laughing

# 132
  • Стара Загора
За това ли става въпрос, не е гел, но за него се сетих:

# 133
Защо не пробваш с течен фиксатор за къдрици? Аз съм естествено къдрава и реших същия проблем с такъв продукт.

# 134
❇Sisi_91❇ , точно това използвам. Ама защо му викам гел ..... и аз не знам Embarassed Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes

# 135
  • Стара Загора
И аз го имам. Моята коса не може да се нарече къдрава, само в краищата се къдри, слагам си на влажна коса и наистина краищата са по-оформени. Не ми допада аромата му - доста изкуствено ми мирише, а очаквах по-приятна миризма. Консистенцията му е на крем, а и точно крем се води -  така пише на опаковката.

Виктория Андреевна, можеш ли да покажеш кой продукт използваш?

# 136
  • София, ж.к."Разсадника"
Не ни е лесно на нас с къдриците, някак си трябва да ги подредим все пак Grinning Изпробвала съм много неща. С ръка на сърце бих препоръчала един продукт от серията на LA