Възрастен с ВАРИЦЕЛА. Какво да очаквам?

  • 53 303
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 771
Здравейте, момичета!

Както, уж, бях карала варицела и не спирах да се "лигавя" с вече варицелната си по-голяма дъщеря, така се оказах "цъфнала" и аз.
Изчетох един куп ужасни неща за това как възрастните изкарвали шарката.......направо ми настръхнаха косите. А личната ми лекарка утре е 2-ра смяна  Shocked Някъде четох, че възрастните трябвало да пият антибиотик - Ацикловир, но до 24 часа след обрива. Някой знае ли нещо за това?  И въобще - давайте съвети как по-лесно да мина.
За протокола: на 29 години съм Embarassed

Аз почти накрак изкарах варицелата. Бях на 37г. Не знаех, че е шарка. Един ден бях много зле, бях си в къщи и почивах цял ден. Мислех, че съм лепнала грип. Имам два дни почивка и през втория отидох на лекар. Оказа се варицела, но вече се бях изшарила и лекарката не ми предписа нищо. Дори и болничен не ми даде. Каза, че вече не съм опасна за околните.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Само да добавя, че на сина ни докторката не разреши да даваме Изопринозин, така че за вашето малко дете не знам. Най-сигурно е да се отиде на лекар, направо си е задължително. Ние явно сме изкарали леко тази шарка.
Ваче, направо сте се измъчили милите вие! Hug

Вярно е, измъчихме се... Sick И детето я лепна, а беше на 2 м. тогава... тя поне я изкара леко - с много пъпки, без Т и без никакви сърбежи, явно нещо им има на нервната система на толкова малка възраст... А за изопринозина и ние тогава питахме и за нас и детето и ни казаха да не го пием...

# 17
Одисеята ми продължава Cry пробвах да си преброя мехурчетата - стотици са и са мнооого мнооого гадни. Огромни са и са пълни с течност, която въобще не виждам кога ще се разкара оттам (нали не трябва да се пукат), а около тях мястото е силно зачервено. С ужас се погледнах в огледалото сутрнта и преброих по лицето си около 60 пъпки #Crazy ooooh! Дано  Praynig наистина не останат белези, защото ако от всяко мехурче стане рана.....ще съм като маскирана. От обяд вече се появиха няколко в устата ми и по гърлото - много е болезнено.  Поне температурата ми падна  Rolling Eyes

Но това не е най-гадното в цялата история. Станала съм адски нервна и най -малкото нещо ме подлудява и най-лошото е, че си го изкарвам на децата - че викат, че мрънкат, че се дразнят  Cry Досега не съм ги била, а сега започнах да си отпускам ръката, пък после ме тровят угризения Embarassed Cry

И понеже и двамата ми родители са с разведени и си живеят с новите половинки, само се скатават и се оправдават да не ми помагат с това, че не знаят дали са карали и те Варицела, или не  Cry Направоо ми се реве....
Извинявайте!  bouquet

# 18
  • Мнения: 390
Одисеята ми продължава Cry пробвах да си преброя мехурчетата - стотици са и са мнооого мнооого гадни. Огромни са и са пълни с течност, която въобще не виждам кога ще се разкара оттам (нали не трябва да се пукат), а около тях мястото е силно зачервено. С ужас се погледнах в огледалото сутрнта и преброих по лицето си около 60 пъпки #Crazy ooooh! Дано  Praynig наистина не останат белези, защото ако от всяко мехурче стане рана.....ще съм като маскирана. От обяд вече се появиха няколко в устата ми и по гърлото - много е болезнено.  Поне температурата ми падна  Rolling Eyes

Но това не е най-гадното в цялата история. Станала съм адски нервна и най -малкото нещо ме подлудява и най-лошото е, че си го изкарвам на децата - че викат, че мрънкат, че се дразнят  Cry Досега не съм ги била, а сега започнах да си отпускам ръката, пък после ме тровят угризения Embarassed Cry

И понеже и двамата ми родители са с разведени и си живеят с новите половинки, само се скатават и се оправдават да не ми помагат с това, че не знаят дали са карали и те Варицела, или не  Cry Направоо ми се реве....
Извинявайте!  bouquet

Щом пъпките са пълни с течност, сигурно е варицела. Аз я карах на 31 години. Започна като лек обрив и помислих, че е нещо хранително. На следващия ден вдигнах 38.5 и ми избиха точно такива пъпки, каквито ти описваш. Докторът ми каза, че точно по тези мехурчета се познава варицелата, и като започна да ми говори едни страхотии.... на моите години се изкарвала много тежко, да очаквам да ми се подуе езика, лимфните възли, ще ми излязат пъпки в гърлото , ще вдигна много висока температура  #Crazy
Цяла седмица бях в очакване на всички ужасии- нищо такова не се случи, само ми избиха пъпки по цялото тяло и много ме сърбяха- това беше.
Между другото не трябва да ги мокриш, докато не се пукнат и хванат коричка.
Така че всичко си е индивидуално за всеки. Пожелавам ти всичко да мине бързо и без
проблеми.  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 942
И аз карах втори път варицела на 29 години. Имах доста пъпки, но ти явно я караш за първи. Няма да останат белези, а ако остане мажи с контратубекс. Аз се разболях след като бях се изпекла на морето и останаха бели петънца... приличах на калинка с точки бая време  hahaha
И аз така бях супер нервна ... в д-р Спок пише, че е нормално. Беше само първите дни, после се чустваш нормално  Wink Към 5-я ден сърбежа намалява драстично.

# 20
  • Мнения: 1 413
Вени, ти не ги ли маза с Флуксин? Защото при нашите деца се напълниха с течност само тези, които бяха избили най-рано и не знаехме как да ги третираме. Щом ти е спаднала температурата трябва да спре и обрива - да не избива нов. След това ще започнат да отшумяват симптомите. Бързо оздравяване!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Моят съпруг кара варицела миналата коледа на 28 години.Много тежко я изкара .Висока температура около 39 и силан сърбел.Много е важно да не си разчесваш пъпките.Тогава остават белези.Мъжо въпреки че знаеше ,го направи и сега има няколко белега по тялото.Но от него се зарази първо сестра му на 30 години /10 дена след него/Вальо 15 дена след него и племенницата 20 дена след него.Когато завяхне и последната пъпка вече не си заразна за околните.За информация само на зълва ми изписаха нещо и дори и сърбеж не усети иначе на другита само разни мазила за да облекчат сърбежа.А пъпки имаш навсякъде където се сетиш.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206

Милата...  Confused И аз така бях... поне детето майка ми го взе, ама то пак я пипна варицелата... Спокойно, сега изглежда много страшно, но ще се оправиш.. Пий Кларитин поне да не те сърби... Белези могат да останат ако се възпалят пъпките. Гледай да не ги чешеш, че са и без това доста дълбоки някои...

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Вени, а не може ли някой да вземем децата. Ако те са я карали няма нищо страшно за този дето ще ги гледа!

# 24
  • Мнения: 1 413
Ваче, тя е писала че роднините не са наясно дали са карали и затова не могат да вземат дечицата.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 703
И аз карах втори път варицела на 29 години. Имах доста пъпки, но ти явно я караш за първи. Няма да останат белези, а ако остане мажи с контратубекс. Аз се разболях след като бях се изпекла на морето и останаха бели петънца... приличах на калинка с точки бая време hahaha
И аз така бях супер нервна ... в д-р Спок пише, че е нормално. Беше само първите дни, после се чустваш нормално Wink Към 5-я ден сърбежа намалява драстично.
Това за първи път го чувам-варицела за втори път.Досега с каквито и лекари да съм говорила са твърдели,че ако изкараш варицелата остава имунитет за цял живот!

# 26
  • Мнения: 5 391
Боледувах от варицела като студентка, някъде на 20-21 години.Изкарах я доста тежко, с пъпки на абсолютно всяко кътче по тялото си, но без температура и слава богу без страничните ефекти, до които може да доведе това  тежко инфекциозно заболяване.Не съм пила нищо, това за Ацикловир-а, което прочетох тук доста ме очуди.Единственото което правех е да си мажа пъпките с пудра и някакъв ментолов спирт, ако не се лъжа.И спазвах някакъв хранителен режим.

# 27
  • Мнения: 47 981
и аз карах варицела на 22 години и беше ужас,но не пих нищо,нито детето
мисля че не се пие антибиотик,той се пие при скарлатина
пъпките се мажат с ментолов спирт,пудра,това за фуксина май също,иначе в никакъв случай кортизонови кремове че засилват пъпките при шарка
леко боледуване  bouquet

# 28
Лелеее, като чета колко народ е карал Варицелата на "дърти" години, направо се чудя  ooooh! newsm78 Нали уж 90 % от хората я изкарвали в детска възраст, а , както гледам само тук сме останалите 10 %  Wink
Мога да се похваля, че съм значително по-добре.  Тези по тялото ми, май , завяхват, но пък се събудих с още повече в устата, и най-вече по гърлото, и по краката. А някои от тези по лицето са големи колкото половин грахово зърно - направо огромни. Представям си като станат на ранички каква картинка ще съм. Чудя се дали ще може да ги прикривам с пудра, фон дьо тен или нещо подобно  newsm78 или така само ще влоша положението. Отвращавам се само като се погледна в огледалото  Sick и не давам на никой да припарва до къщи, иначе приятели-мераклии да ме "разгледат" има много  Heart Eyes
Като се сетя, че едно време като се гледах в огледалото СИ бях симпатична, сегаааа......
Иначе,  май му се вижда края и вече не се "нервя" лесно  Laughing

ПП. Сестра ми ми прати снимки на племенника ми, който е на 13 г. и също е с Варицела и като го видях,.........аз съм направо цвете. На него и лицето, и тялото му са все едно, че е мятал кайма срещу вентилатора  Sad Миличкият ми, много зле изглежда...Като се сетя аз какъв зор брах, представям си той какво чудо е преживял. Той е вече 10-ден с шарка, а още има мехурчета  Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Вени, как си? Пъпките завехнаха ли?

Ще се оправиш! След някоя и друга седмица няма да има и помен от пъпки! Я прати снимки да те разгледаме поне ние  Crazy Crazy Crazy
(шегичка, да не се вържеш). Аз помня колко бях трагична. Целия юни вкъщи изкарах, язък! Срам ме беше да се покажа навън...

Общи условия

Активация на акаунт