Заплаща ли се раждането в гр.Пловдив.

  • 1 203
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Скъпи мами от гр.Пловдив,предстои ми раждане месец май.Родила съм две дечица живи и здрави с нормални раждания.Надявам се с Божията помощ и сега да родя нормално.Имам гореща молба към всички мами от гр.Пловдив,които са родили своите слънчица след месец януари 2006г.Аз ще раждам в Окръжна болница.Искам да знам дали са заплащали нещо и колко.Аз съм здравно осигорена.

# 1
  • Мнения: 8 242
Ама защо да се заплаща раждането, след като си осигурена  newsm78
Плащаш си само, ако си се уговорила с някой лекар специално - това вече си е лично решение..
И аз ще раждам май-юни в Окръжна най-вероятно.. Но не бих платила  Naughty
Понякога използват предваритело паниката на майката като постъпи за раждане и може някой конкретен лекар да започне да я обработва.. Е, някой поддават..
Ама какво плащане бе хора  #2gunfire
Отиваш с документите от консултацията и личната карта и това е  Peace


PS. Я ела на отчет при МАЙските мами, че нещо май не съм те виждала там  Wink

# 2
  • Мнения: 2 220
Раждането е напълно безплатно. Дрг е въпросът, ако ти си решила да платиш на определен лекар или екип. Тогава сумата се уточнява между вас.

# 3
  • Мнения: 54
Аз раждах миналата година във "Весела" и не съм плащала, но там имаше една майка, която каза, че щяла да ражда в Окръжна, но й искали пари и затова дошла във "Весела". Не знам сега как е положението.

# 4
  • Мнения: 88
Аз прекарах почти цялата си бременост в окръжна и след като започнаха да ми искат пари и да ме лъжат че бебето ми се е оплело в пъпната връв и че сам прекалено тясна за да раждам нормално се подписах и напуснах тъпата болница, цялата работа беше заради секциото което струваше  750лв. Раждах нормално  във Весела платих си само упойката защото исках епидурална- тази в гърба родих си безболезнено нормално без никакви усложнения за бебчо - упайката ми струваше 80 лв, а доктора беше най-добрия Минев никога не съм срещала по-внимателен лекар и екип . Иначе раждах миналата година и се радвам че избягах от окръжна никога няма да отида да се лекувам повече там

# 5
  • Мнения: 7 186
Щом си осигурена няма да плащаш. Вече ако си решила да ангажираш персонално някой лекар тогава вече се уговаряш с него.

# 6
  • Мнения: 102
По-принцип не би трябвало да се заплаща, нооо зависи на кой попаднеш има лекари и лекари.
Аз ходих на курсовете за бременни  в първо ДКЦ и там обиколихме всички родилни в града и на всякъде ни се наблягаше че е напълно безплатно и ако някой ни искал все пак пари, да сме уведомили завеждащия отделението.
А в същото време имах един познат лекар от Весела, който ме убеждаваще как на запад всички раждали с епидурална анестезия и как трябвало и аз да раждам и направо ме направи на ненормална за дето държах нормално да си родя, а в последствие ми се разясни, че за тази анестезия трябва да си ангажираш анестезиолог и съответно лекар, който за има опит в израждането по този начин с една дума трябва да платиш на всички допълнително. Направо като излезнах от Весела бях като потресена Не го очаквах и то от познат. (работили сме заедно и съм му правила толкова много услуги) да ми прави такива намеци да си платя. Аз си казах ако трябва да плащам нешо, то по-добре да отида в Торакс там поне всичко е регламентирано.
И така аз си отидох в ВМИ и въобще не съм давала пари.

# 7
  • Мнения: 1 446
Не трябва да плащаш ако си здравно осигурена. Освен ако не искаш екстри. Сестра ми роди септември 2005г. в Окръжна болница :
1. Имаше списък с неща , които трябва да носи преди приемане
2. Ако нещо си забравила носи се допълнително.
3. Ако искаш VIP стая плащаш
Недостатък:
Много родилки. Единмалък хаос.

Аз родих във Втора градска болница без да плащам навръх Коледа. Страшно съм доволна. Раждах вагинално без упойка. Лекаря и акушерката бяха страхотен екип. Никакъв списък не съм изпълнявала. Даже и нощница ми дадоха понеже мислех , че ще ме върнат. Не усещах силни контракции , но пък имах разкритие 5см.

# 8
  • у нас
  • Мнения: 660
Аз прекарах почти цялата си бременост в окръжна и след като започнаха да ми искат пари и да ме лъжат че бебето ми се е оплело в пъпната връв и че сам прекалено тясна за да раждам нормално се подписах и напуснах тъпата болница, цялата работа беше заради секциото което струваше  750лв. Раждах нормално  във Весела платих си само упойката защото исках епидурална- тази в гърба родих си безболезнено нормално без никакви усложнения за бебчо - упайката ми струваше 80 лв, а доктора беше най-добрия Минев никога не съм срещала по-внимателен лекар и екип . Иначе раждах миналата година и се радвам че избягах от окръжна никога няма да отида да се лекувам повече там
Мен пък ме върнаха от Окръжа с 3см.разкритие и ми казаха,че още ми е рано да раждам.И това само защото на тъпака,който ме прегледа мнооооооого му се спеше,а на въпроса ми към акушерката---Много е спокойно при вас,няма ли родилки? Тя ми отговори----ааааа то който раждал,раждал до 24 часа #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy(а разговора е около 5 сутринта)Само след 6 часа родих моята кукличка във Весела при д-р Крушков,но при който и да родите там,няма да съжалявате.Сега с втората ми бременност смятам да раждам при д-р Минев Peace

# 9
  • Мнения: 125
Много ви благодаря.Бях много потисната,даже отчаяна,защото  взимам от 60 до 100 лв.болнични и за нищо не стигат,а мъжът ми е учител и картинката е ясна.Чух от много места,че се плащало и се притесних.Аз не желая никакви екстри,нито упойка,но да не чуе дявола и  всичко да е наред.Ще ме извините мами,чепиша лошо,но съм нова и още се уча.Опитах да се регистрирам в майските мами,но не успях.Ще пробвам пак.Чао засега.

# 10
  • Мнения: 125
Искам да ви попитам-мога ли да си избера болница,защото района ми е Окръжна.Ако мога да си избирам даите предложения.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Вече няма райониране, сама избираш къде да раждаш. Аз също раждах в Окръжна и съм доволна. Не ми взеха нито лев. Трябваше да се носят нещата за бебето и за теб - ако искаш пиши ми на лична да ти кажа какво точно. Аз съм доволна. Нямаше голяма навалица. Повечето стаи са двойки със санитарен възел - има и големи стаи, но там настаняват майките от малцинствата, които са без здравни осигуровки. Питахме каква е разликата между нашата и ВИП стаята - разликата беше само, че нашата е с две легла и няма хладилник, а и телевизора е с автомат за стотинки - всичко друго е едно и също.
Успешно раждане!!!  bouquet

Между другото хвърли един поглед на отчетните по градове - в пловдивската тема естествено, да те запишем и там Simple Smile

# 12
  • Мнения: 125
Много ти благодаря.Последно раждах преди 7 години и затова питам,като новак.Не умея още да се регистрирам,но като се върне мъжо ще ме научи.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Родих в Окръжна миналия май! НЕ съм платила нищо,освен за ВИП стая и присъствие на таткото.Никой не ме е изнудвал,много съм доволна от всички. Беше много спокойно,не мога да кажа,че легла не достигат,нормално родилите и тези със секцио са на различни етажи, а всеки етаж има 2 ВИП стаи +около 4-5 двойни. Истински "гъч" видях във Втора градска,където има две стаи с по 4 легла,бяха пълни и ми се стори много напрегнато.Само впечатления на посетител,не съм лежала там.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Както са ти казали, райониране няма. Аз избрах да раждам в МБАЛ Св.Мина, т.нар. 'Весела'. Второто, живот и здраве, някой ден пак там ще ида. Платих 30 лв (по 10 лв на вечер за ВИП стая, каквато имаше свободна), иначе един лев нямаше да дам. Почерпих персонала на изписването с алкохол и бонбони по мое желание.

Щом си нова, може би още не работиш с Търсачката, ще ти изкарам няколко теми, да четеш.

Инфо за Весела - Пловдив
Раждане в Пловдив-цени
Болници в Пловдив
Къде да родя - в Пловдив?
Условията в пловдивските родилни домове
Раждане в Окръжна болница - Пловдив

Общи условия

Активация на акаунт