КАНАДскА - училищно-есенна - тема 57

  • 59 982
  • 711
  •   1
Отговори
# 30
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рони различни са доставчиците на храна - даже има училища със собствена кухня. Около 5 долара е едно ядене - при нас има избор от 5 неща за деня плюс сок/мляко и десерт. При нас няма микровълнови а и аз не съм им фен като цяло но няма опция за подгряване на храната. Доставят я обаче топла - в термокутийки или опаковка от хартия и станиол отвън за задържане на топлината. Около 1-2 седмици след началото на училище стартират с доставките - ще получите лист с първото меню скоро.

Автобуса е безплатен ако си на достатъчно далече от училище - всеки комисион сколер си има собствени дистанции при нас са 800 м за матернел, 1200 за пример и 1600 мисля за секондер. За матернел имаше две опции за след училище - веднага след като свършат часовете или един час по-късно заедно с децата от примера да ги извозят.

Криска  при нас ние купуваме част от нещата а друга част за да са уеднаквени за всички деца се купуват от училището към 60-80 долара са за година. В матернел май бяха и по-малко.

kaka_dora САА дава много намаления и по магазините - помисли си пак - в GAP имаш мисля 15% офф за сафари парка също така - въобще погледни им сайта - зависи къде ходите и какво ползвате може да си избиеш годишната такса от тези намаления.


# 31
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз съм много доволна от САА, викала съм ги да ме джъмпнат и нямаха грешка. Абонирах се преди 2 години някъде, следкато си бях заключила ключовете  ooooh! в колата една сутрин и една колежка ги извика и ми я отключиха без проблем. Струва си само заради спокойствието, че няма да се чудиш какво да правиш, ако недай си боже закъсаш някъде на пътя. (важи и за Щатите) Също така и в офиса им дават безплатни книжки с информация за туристически обекти, карти за пътуване, и както Шемет е казала на доста места дават дискаунт. Ние си го ползвахме тази година за Парк Сафарито.

Ученическите пособия ние ги купуваме по списък - не мога да разбера що за глупост е това, не е ли по-добре училището да ги подсигури, а ние само да платим? На мен ми излязоха $120!!!! Shocked само за тетрадки, моливи, фулмастери и там пълния списък. Това не включва раница, лънч баг и тн екстри. Допълнително май още някъде към $60 трябва да дадем за аджендата и разни екскурзии.

За обяд слагам в кутийка, ако е останало от вечерята, ако не - сандвич, wrap, понякога mac'n cheese, но в нашето училище им топлят обяда, ако се налага. Повечето време е на суха храна, но не ме притеснява, понеже вечер яде готвено.

Новата ми работа е точно на 5 мин от училището на Тари и съм много доволна, а новата градина на Илийката е на 2 минути от училището. Само сега и малката госпожица трябва да уредим някъде около нас и сме тип топ!  Grinning

# 32
  • Мнения: 49
Тарили,и на мен ми се виждат множко 120$ за уч.пособия.Спомням си ,че беше писала ,че сте дали списъка на девойките в книжарницата ,може  те да не са гледали  много-много цените,а просто са ви събрали нещата.Аз от първи клас купувам от Бюро ен гро всичко.А от 3 клас започнах да оставям каквото е запазено за следващата година-линия,ножица,картабли ит.н.

За обяда-в кафетерията на нашето у-ще има доста разнообразно меню,ама моето чудо даже не иска да го опита и караме на сандвичи,банички,макарони.И понеже яде многоооо бавно,почти винаги си връща обяда,защото не и стига времето.

Мерси за споделените мнения за САА HugОт известно време им се чудя и все се каня да питам,ама вие ме изпреварихте Simple Smile
Иначе и аз съм си заклювала ключа в колата,ама бях близо до нас и имаше кой да ми донесе резервния ключ.Оттогава си държа един ключ и в портмонето,защото без него така или иначе не слизам от колата.

# 33
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ами не, тя девойката ме развеждаше, и ми показваше и ми даваше да си избера, цените не бяха високи, нормални си бяха. Обаче списъка е длъшък  hahaha Ще трябва да го снимам, интересно ми е не преувеличават ли малко нашите учителки, страшно много пособия са това (+ един учебник). Ние също имаме няколко неща от миналата година, но все пак му взех нови, а старите ще ползвам ако се счупи или похаби нещо.

# 34
  • Мнения: 49
Ясно Simple SmileАз реших ,че направо си оставила списъка и после си отишла да си прибереш нещата.Хич и не ми хрумна другия вариант Laughing
 
А ученикът  прибрали се вече от ваканцията?

# 35
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Неделя идваааааааааааа  Party Юпи!

# 36
  • Мнения: 417
Исках да ви пожелая прекрасен, последен за това лято, дълъг уикенд!

Ние от вторник сме на училище. Днес ни излезе в коя стая сме и коя ще ни е учителката. На сайта на автобусите пък ни излезе информацията за тази година (не че е различно от предишната). Униформата е изпрана и изгладена. Днес го и подстригах.

Мнооого съм доволна от удобството на автобусите.

За нас обедите са много еднакви всеки ден- сандвич. Моят дребосък яде мноооого бавно. В началото лудвах, че от един час обедна почивка той си връща половината сандвич. Добре, че почнах работа като обеден надзирател, та разбрах че дефакто само 20 мин. имат да ядат. Е, за толкова той и у дома не яде. В нашето училище имат pizza day,  но аз не го записвам, защото не е почитател на тукашните пици. Замислих се тази година да му купя термос за храна и да си носи ядене, но не го знам колко ще яде.

# 37
  • Мнения: 753
Тарилилей, ще ми е интересно да снимаш наистина вашият списък. Ние купувахме само някои пособия, папки, гумичките, моливи, лепила и т.н., а за другите ни искаха чек за 78 долара, но бяха 8-9 неща в списъка, не повече, включително ажендата. Не знам защо така варират нещата от училище до училище. На наши познати детето сега ще е първи клас, те си купуват някои неща и отделно им искат чек за 100 долара. Нашият чек за първи клас беше доста по-малък. newsm78

# 38
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Тарилилей , аз така първата година взех списъка и тръгнах да пазарувам. Хванах се за главата колко неща има в него и какво ли път толкова ще ми правят детето в киндергартен (то не бяха папки, различни видове тетрадки и т.н.), докато чак в магазина по време на покупките видях, че списъка е разделен на части по съответните класове и аз трябва само частта за киндергартен да гледам, а не да взимам всичко до 4-ти клас.    Joy Да не си направила и ти така?! newsm78

Ние за пособия на у-щето сме плащали за първи клас - $58, за втори - $63, за трети - $67

За снака - аз винаги слагам някакъв вид бисквити (или кекс, баница и т.н. от този род) + плодове/зеленчуци (поне няколко вида - боровинки, мандарина, морков и т.н.) в една малка кутийка (общо взето колкото длан и е висока около 3см. Това им е достатъчно за снак и е постижимо за изяждане от мойте деца за определеното време.
За обяд в по-голяма кутия пак слагам плодове/зеленчуци и основното може да е 1/2 сандвич (но с две филии - от горе и от долу) или в една малка кутия (същата като тази,която споменах) слагам готвено, а в голямата добавям малка лъжичка/вилица и 1/2 филия хляб или дори по-малко. Случва се Влади да ми върне хляба и/или недояден обяда, но е рядко и то главно защото вместо да яде, той се е занимавал с друго.

Като казвам плодове, нямам предвид цели и не готови за ядене такива. Например: мандарината е обелена и е само половината от нея.

За мен реалистично е да се слага на децата за снак това, което мислите че могат да изядат за около 5 мин. и за обяд това, което смятате, че могат да изядат за около 10 максимум 15 мин. И като се сложи в кутийката да се погледне количеството и да се каже - да, това е постижимо.

Много родители слагат малки кисели млекца, да ама аз като си представя как се ядат, трябва да се отворят, пък да се извади лъжичката от някой плик, пък да се внимава да не се окапе (или да не се внимава  Wink ) и разбира се накрая не е сигурно дали е отворено и лапната една лъжичка или е изядено цялото преди да се изхвърли кутийката (понеже няма как да се затвори и върне в къщи).

Измиваш и слягаш в една кутийка всичко, за мен е равно на лесно за детето, отваря и яде.
Следното е само за пример, понеже виждам доста родители да го правят: Слагаш в отделен плик морковчета и краставички, слягаш кисело млекце, слагаш бисквита с опаковката (а да видим за колко време детето ще се справи само да си отвори опаковката), слагаш и сок (малък със сламка), защо не и цял сандвич (с две филии). Ами само като си представя, колко време трябва за тези неща да се извадят от детето от кутията,от пликовете и салфетките и да се приведат във вид за ядене и веднага ми става ясно, че по-далече от няколко хапки от каквото и да било няма да се стигне.

Тъй че ако искате си направете опит, сложете всичко каквото мислите да дадете на детето в чантата за обяд и сложете чантата за обяд в раницата до масата, нека си извади всичко и да си го отопакова и да си го изяде само, без помощ. Засечете време, вижте как се е справило, а реалистично може и двойно повече време да му трябва в клас понеже представете си колко неща се случват междувременно в клас, някое дете го пита нещо или трябва да отиде до тоалетната, или просто е нещо разсеяно за деня или уморено.

Извинявам се за нагледните примери, ама това ми е опита. Иначе и много оправни деца има, особено след като добият тренинг и са вече в по-горните класове. Всеки си знае детето, ако не мислите, че е възможно да изяде много неща в клас, просто му сложете, колкото мислите, че ще изяде. На следващия ден ще се коригирате, ако е било малко или много яденето.

И междучасията на нас могат да ни изглеждат големи, но всъщност не са - при нас например им казват, че е време за ядене и после, че е време за излизане и всички са длъжни да излязат. Тъй че ако детето е ползвало тоалетна по времето за снак /обяд, после е длъжно да излезе и така остава без ядене или е хапнало съвсем малко.

# 39
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ето го прословутия списък, определено е за тази година само. Няма грешка  Grinning Втората страница е учебника, който също е част от списъка. Торбата тежи сигурно 20 кила, не знам как ще ги замъкне Тари всичките неща във вторник.





# 40
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз да питам нещо за училище - на нашите тази година ще им дават като награда някакви пари - та учителката каза да им дадем кутия за пари - това касичка ли значи или просто някаква кутийка???

# 41
  • Мнения: 753
Тарилилей, наистина ви е дългичък списъка, нашият го изхвърлих, но си спомням доста точно какво имаше за купуване - 2 тетрадки Канада, 12 молива за писане, кутия с 12 цветни молива, кутия с 10 флумастери, 4 гуми, 3 лепила, ножица, линия, 2 binders от 1", 7 duo tang и 3 duo tang avec attaches, 2 кутии кърпички. Това го носим ние, отделно 78 долара за учебните материали - ажендата е 6 долара, но пък за фотокопия 20 долара, те купуват всички други тетрадки + имаше и 3-4 учебни помагала, но вашето го нямаше, други имена бяха. Много ми е чудно как така нямат единна система, ами  всяко училище само си решава Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: X
Good morning ladies,



чета ви вечер преди лягане ,но до писане не ми достигат силите след задачите.  Embarassed
Тази седмица мм отново е на работа извън града и ставаме рано в 5 и 30 , те излизат с детето в 6 и 30 ,оставя я в градината в 6.40 , в 7 е на сборното място и с колата на компанията пътуват 70 км и започват работа в 8 а ,вечер я вземаме в 5 и 30 .В четвъртък след работа опитах да я взема по рано .Одисеите на Конти  Party
Една колежка ме хвърли с колата до градината в 4 и 40 и в 4 и 52 хванахме автобуса. Уж сме до нас ,но той ни прекара през целия град и се прибрахме пак в 5 и 40.  Shocked Та оставих мм да я взема в 5 и 30 и в 5 и 40 да са си у дома.То другото няма голям смисъл с автобуса  Shocked
Вчера си бях взела почивен ден за да направим транзишън ден в новата градина ,а то се оказа ролър-костър ден .
Сутринта станах в 5 -душ ,кафе и грим ,детето го събудих в 6 ,закуска и тоалет и в 6 и 20 бяхме навън тримата. Оставихме я в градината за последен половин ден там ,занесох не от мен ръчно-правени кейк-попс сладки без ядки (не намерих никакви мъфини или сладки без ядки в състава им и купих тези ), кутийки с ябълков сок ,ръчно надписана картичка от детето с благодарности и ваучер за 20 долара за кафе на учителите от популярна верига за кафе и донъти. Прекарали са разкошни 4 часа ,имала е подаръци от учителите и картички .
След това мм ме остави в болницата да ми прегледат пак крака след обаждането ,че нещо не било наред с рентгена ми .Чаках 4 часа ,оказа се, че е трябвало да имам гипс първоначално , защото съм и имам две счупени костици, изхвръкналата кост ми го показваше ,че е така,както и всекидневната болка и ми дадоха направление за ортопед и физио. Оттам на бегом с такси до градината ,взех детето ,таксито чакаше , после до новата градина ,че имахме час за 11 там .Там разгледахме ,постоя и поигра 2 часа ,дадоха ни нещата и се запътихме по другите задачи. Оттам на пазар за дрехи ,обувки и т.н. Взехме й много красиви и практични неща от Гап и един чифт обувки от Кларкс. Останаха маратонки , обувки за градината вътре ,ски яке и гащеризон и боти .Отделно когато получим списъка от у-ще за консумативи ще купуваме и тях.   
След това минахме да си направя френски маникюр ,хапнахме сладолед с ягоди на сладкарницата в Мола, купихме и книжки от книжарницата и с автобуса се прибрахме в 4. Тъкмо Разопаковахме нещата и баща й се обади да се готвим за среща с ипотечния ни консултант в 6 и да извадя документите.
Оттам отидоха час и нещо ,след това минахме през магазина за хляб и мляко и се прибрахме най-накрая капнали от умора. Хапнахме набързо шопска салата с топла франзела  ,душ и по леглата. Сутринта по навик всички ставали цяла седмица около 6 бяхме на линия пак .Чудничко  Sunglasses
Днес мм прави закуска- принцеси и кафе , той замина за работа ,а ние с детето ще ходим до банката за кредитна карта за мен , да купим подарък за утре за РД и до библиотеката ,че миналата седмица не стигнахме до там .Утре съм на шоф. тренинг с инструктор -6 часа в клас от 1 до 7 часа ,а след това сме на РД на наша бълг. приятелка.
В понеделник е празник за всички и почивен ден ,но ние ще попълваме документи за гражданство ,защото получихме така чаканата номинация от провинцията и оставаме в Канада със сигурност вече . След по малко от година се надявам да почерпя подобаващо за гражданството   Praynig Praynig Praynig
Да ви почерпя по случай случката :






Във вторник и ние  сме на първия учебен ден . И аз като повечето майки на първолаци съм притеснителна за всичко :как ще й се отрази промяната , новото у-ще и градина как ще са ,няма ли да се чувства самотна първите седмици пак и т.н. ? Тя ми споделя ,че се притеснява,че ще е новото дете и ще й е трудно да се приспособи с всички ,които се познават вече. Но аз й обясних ,че там ще са предимно нови деца ,защото ще са първи клас ,не е втори или трети ,където децата са заедно от 1 година вече и се познават ,ще са също като нея уплашени и притеснени ,но и готови за учене и забавления .
Притеснява  се че ще говорят ,четат и пишат на френски по добре от нея, боли я корема преди градина цяла седмица вече ,а мен още повече .Именно затова и се опитвам да я подготвя и запозная с нещата от по отрано. Даже в понеделник ще я водя да разгледа двора на у-щето, да поиграе там ,да има представа колко е красиво и интересно. Така и в новата градина вчера й показах как децата обядват ,къде са стаите ,къде са тоалетните, къде е физк. салон ,библиотеката, сензорната стая за проекти ,поигра в градината навън , представих я на /й кои са и учителите, към които да се обръща за помощ, с кои деца ще са там ,проучих кои деца са в същото у-ще и ще са в същия автобус като нея и я запознах с едното, с което ще пътуват всеки ден до градината и обратно. Общо са 5 деца от това у-ще в градината ,така че няма да е сама .
Взех менютата за всяка седмица за градината за да знае всеки ден какъв снакс и закуска ще имат и да избере дали да закуси там или в къщи  ,опитвам се да узная и аз повечето неща и дай ги поднеса на време за да може и тя да знае повече неща от случващите се ,защото със знанието идва и спокойствието ,че нещата са ти познати и имаш контрол над тях. Предупредих учителите ,че ще им досадим в първия учебен ден поне за час за да и покажем всичко и се извиних ,че това ще е прецедент и няма да им се пречкаме всеки ден след това . Тя го чу също и  зарадвана се разбъбри за автобуса изведнъж и не искаше да тръгваме ,а искаше да поиграе още .Успокои ми се майчиното сърце поне малко ,сега е ред на следващото предизвикателство.
Взехме си почивен ден вторника ( първия учебен ден ) с мм и ще я водим заедно.На мен не ми дадоха цял ден вторник ,но до 12 ще успея да я изпратя както винаги сме го правили.
Планът е да я закараме до градината в 7 и 30 ,да хапне закуска там ,както ще е обикновено , да отидем до спирката на автобуса с учителя ,който ще кара децата ,ще я качим на автобуса ,ние ще отидем до у-щето да я посрещнем ,ще се запознаем с учителката , с децата , ще видим /покажем и на нея класната стая и двора , ще вземе списъците и ще я оставим там вече да започват деня  Sad
Ние ще отидем да се снимаме, да дадем отпечатъци и да издадем криминално досие от тук .Вече направихме такива със скорошна дата и от Англия и БГ ,та остава да минем и тук ,както и медицинските прегледи да се минат за всички .Тези и още куп са изискванията за кандидатстването за гражданство .
ММ си я взел 3 почивни дни за да попълни документите и да ги пускаме в средата на другата седмица.
Започвам и кормуването с инструктор вече ,ще взема 7 часа и ще видим какво ще става  Embarassed
Детето започва и новото у-ще по гимнастика и танци в събота и ще ходя да питам за костюмите й ,че мат и там изисквания точно какъв тип да е. Та с две думи чета ви ,но до писане не ми остава много време , извинявайте за което   Hug
Това е от нас засега ,лек ден и прегръдки на всички  Hug Hug

# 43
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Докопах се до компа на мъжа за 2мин. Шемет, такива хартиени пари съм виждала в много примери като замествам. Няма нужда от каса, а наистина някаква малка пластмасова кутия. Ако е каса трудно ще ги вади, а ще трябва, защото ако е добър му дават, но ако наруши правилата му взимат. За всяко деяние си има съответната цена. Някои си ги държаха и в зип-лок торбички. Поне това съм виждала аз.
Контеса- честито.

# 44
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте отново, благодаря за предложенията за храна и mamamia специално за примерите.

Набързо преледах постовете, но не съм чела в детайли, само да кажа една информация, има една застрахователна компания INTACT, става дума за Квебек, с която ако направиш нова застраховка и предлагат абонамент към CAA, който излиза почти безплатен, защото има отстъпка за клиенти на CAA. Eто тук повече http://www.intactinsurance.com/files/caaquebec-offer/index.html.

Общи условия

Активация на акаунт