Момичета моля Ви за помощ

  • 8 660
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Момичета, тази мама е писала в темата "Консултации с адвокат", но мисля че е по-добре да и дадем житейски съвети.
Имали ли сте подобна ситуация?
Как да се справи тази мама?
Какво да я посъветваме?
Аз ще вляза да си напиша мнението малко по-късно.
Благодаря Ви на всички, който ще се включите предварително!
Здравейте ,много Ви моля дайте ми съвет .Объркана съм и не зная какво да направя . Имам син на 14 години и съм разведена с баща му от 7 години .Всяко лято според съдебното решение синът ми има право да бъде с баща си за месец.Тази година той реши да бъде там по-дълго време .
След "ваканцията с тати " ,ми попадна чат във ФБ ,от който разбрах ,че синът ми е започнал да пие ( бира и уиски) ,да пуши и най-вероятно прави секс и то с момиче ( или две сестри -не е много сигурно ) на 17 и 23 години .Онемях .Не зная как да постъпя . Присъствал е заедно с баща си на пиянски запои и танци по бельо .Кой нормален родител ще даде на 14 год.тийнейджър да консумира свободно алкохол ?????? .Зная ,че трябва да направя нещо ,а се страхувам да не изгубя сина си .Мен ме лъже най-нагло ,а за баща си мисли ,че е велик . От една седмица не съм на себе си и не зная как да постъпя .Моля ,Ви помогнете ми .Като доказателство имам  само копия от чатовете .

# 1
  • София
  • Мнения: 16 024
Тя беше писала същото и в друга тема. Там съм и отговорила и споделила моето мнение и действия по въпроса. С две думи - честит тийнейджър. И това ще мине.

# 2
  • Мнения: 1 749
Тя беше писала същото и в друга тема. Там съм и отговорила и споделила моето мнение и действия по въпроса. С две думи - честит тийнейджър. И това ще мине.

Предварително: извинявай. Но това са глупости! Stop

Това, което се случва с момчето е, меко казано,, притеснително. Хубаво се е обърнала към адвокат - най-доброто решение е да забрани "ваканциите" при баща му. То е и единственото, което би могло да даде някакъв резултат.

# 3
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Ако може да се съберат някакви доказателства,че бащата влияе по този "начин" на детето и да се иска ограничителна заповед за родителя.На 14-ри години така...а на 18год. не знам тогава след този бурен пубертет какво ще следва.Детето не е виновно,пубертет да,но си е дете.

# 4
  • Мнения: 916
И как точно се забранява на 14 год. момък да ходи при баща си или където си иска? Тя казва не, сакън,няма да ходиш, имам си хартийка, която ти забранява и той покорно свежда глава и казва, а, щом така пише, то няма повече? Ако реши примерно да се прибира всеки ден след училище при тати, тя какво прави? Ходи да си го събира всеки ден с полиция ли? Или го връзва за парното? Друг подход трябва, ама аз опит с тийнове нямам и много ме е страх още отсега. Как изобщо се забранява нещо на тийн, който не желае да слуша?

Ако авторката забрани, най-вероятно тийнът просто няма да я отрази или ще си вдигне чукалата. При тати има пиене, пушене и секс, при мама възпитание, забрани и евентуално оганичителна заповед, която тийнът с огромно удоволствие ще наруши. Според мен трябва да се намери нещо по-интересно от споменатите занимания при тати...

# 5
  • Мнения: 12 473
Запис, че ми е актуално - във същата ситуация съм , макар да нямам данни за секс, наркотици все още..само рок ен рол..

Трудно и тежко ще е..
Това, че е пил или правил секс не е драматично..по-важно е дали го свързва само с ходенето при баша си или по принцип смята така да живее.. newsm78
Има ли вариант да отклониш вниманието му с други занимания и среда?

При мен се получи с едни семинари, на които го пратих, но все още съм нащрек..

# 6
  • Мнения: 2 655
Момичета чета Ви с интерес, тъй като в кантората ми дойде подобен случай, с който съм лично ангажирана. Брат и сестра в същата схема. Опитах се да разговарям с бащата и го поканих да дойде в офиса ми. Той все още не се е явил.
На майката препоръча да работи с психолог-известен специалист във Варна, много опитна възрастна дама. Добре работи.
С децата не съм се виждала, те като разбрали за мен се притеснили, но ще се видя и с тях. Ако се наложи ще подам сигнал. Имам и други идеи, който не следва да споделям.
Тук ще чета мненията Ви, за да видя аз каква стратегия, ще предприема за тези две деца.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 279
Ако доказателство, че тези неща са се случвали са само чатове на детето, хич, ама хич не бих им се вързала и притеснила. Особено пък за секса със сестрите, направо ми е смешно това да си го представя като гледам моя 14-годишен и приятелите му Laughing
На 14 ако майка ми ме чуеше какво се хвалех, че съм правила през летата при баба, сигурно щеше в затвора да я вкара  Laughing

С бащата говорено ли е, какво казва той, това е важно.

Общи условия

Активация на акаунт