Помощ! Ментета в OLX.bg- как да процедирам?

  • 18 721
  • 114
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 650
Здравейте,
Днес получих парфюм от OLX.bg който се оказа фалшив. "Продавачката" http://ultrafashion.olx.bg/ изобщо не отговаря на обажданията и съобщенията ми след като разбра, че искам да го върна. Първо се кълнеше, че 100 % оригинален, после започна да ме обвинява, че аз съм го подменила и накрая въобще ме игнорира.

Дайте някой ценен съвет как да реагирам в подобна ситуация - това си е измама, не искам да я подминавам, а тя да лъже и други наивници в OLX, където между другото се радва на завиден рейтинг. Не мога дори да и оставя негативен фийдбек, защото обявата си стои като активна все още. Ето я : http://olx.bg/originalen-parfyum-tom-ford-violet-blonde-i56012782

А парфюмът е откровено фалшив- направих си труда да отида до магазина на Есте Лаудер за снимката.

Дайте малко акъл - какво да правя?

# 1
  • Мнения: 6 833
Първото, което ми хрумва е да се обърнеш към Комисия за защита на потребителите. Успех!

# 2
  • Мнения: 313
Може да пишеш на администраторите в сайта на първо време.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Каква комисия? Касова бележка и изобщо някакъв документ има ли за покупката на този продукт?
Как ще докаже, че от еди си кой е купила нещо.
Като иска оригинали - отива в магазина.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 483
   Поничка, надявам се да не приемеш мнението ми като заяждане, но си писала малко объркано. Какво значи, че обявата все още си стои? Т.е. ти не си я оферирала, за да имаш възможност сега да оставиш (негативен) коментар?

   Другото, което наистина на мен много ми вади очите, е, че потребителят действително има завидно висок рейтинг, което ме кара да мисля, че е коректен търговец или че поне е бил такъв с голям % от купувачите. Rolling Eyes

   Дано наистина темата не цели просто да очерни човек, който не ти е удобен по някакъв начин, и действително си ощетена по отношение на покупката си. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 650
Да, Лиляна е права за съжаление - нямам документ (освен разписката от куриера за наложен платеж). В ибей например купувачът е защитен - и от сайта и от ПейПал, а тук явно пиеш една студена вода ....

# 6
  • София
  • Мнения: 650

Black Cat 13, за съжаление грешката за оферирането си е изцяло моя - изрично попитах как да процедирам, защото купих два от нейните артикули и съответно имах отстъпка в цената, но тя нищо не ми отговори - директно поиска адреса и каза, че изпраща.

Разбирам, че всяка ситуация има две страни и в никакъв случай не искам да очерня някой, но не може да ти изпращат фалшификати подробно описани като оригинали и после да престанат да ти вдигат телефона. Не искам да пия поредната студена вода- все си мисля, че каквато и държава да сме има някакъв начин да си потърся правата. Дано не греша ;-(

# 7
  • Мнения: 11 769
Видях в профила на потребителката да пише, че не отказва преглед на стоката преди плащане - това изиска ли го от нея при доставката, ако да никой не е виновен, че си платила щом си видяла какво получаваш.


Иначе спор няма, там има доста риск при пазаруване аз винаги имам едно на ум  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 243
Аз попаднах на продавачка на фалшиви обувки. Оставих коментара след като ги получих ,че съм доволна, но след пръвото обуване подметката се напука. Написах на администраторите на продавалника и те казаха ,че ще я следят..но какво от това?
Общо взето не можем да се защитим от некоректни продавачи. Пиши все пак на администраторите за да я следят.

# 9
  • София
  • Мнения: 34 795
Кое те кара да мислиш, че парфюмът е менте?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 15 483

Black Cat 13, за съжаление грешката за оферирането си е изцяло моя - изрично попитах как да процедирам, защото купих два от нейните артикули и съответно имах отстъпка в цената, но тя нищо не ми отговори - директно поиска адреса и каза, че изпраща.

Разбирам, че всяка ситуация има две страни и в никакъв случай не искам да очерня някой, но не може да ти изпращат фалшификати подробно описани като оригинали и после да престанат да ти вдигат телефона. Не искам да пия поредната студена вода- все си мисля, че каквато и държава да сме има някакъв начин да си потърся правата. Дано не греша ;-(

   Разбирам те, радвам се, че прие мнението ми добронамерено. Hug

   Наистина при пазаруването онлайн има определени правила, които е хубаво да се спазват. В OLX, например, е важно купувачът да изисква офертата му да бъде приета, преди продавачът да му изпрати артикула, за да има поне възможността да остави коментар, ако не друго.

   Но както по-горе са ти написали, едва ли има нещо, което можеш да направиш в случая, за съжаление. Confused Единствено се сещам да "заплашиш" потребителката, че няма да я оставиш намира, докато не ти възвърне сумата или дори, че ще се обърнеш към полицията, но не знам дали ще поддаде.

   Хора, не купувайте парфюми онлайн! Няма как да сте сигурни дали ще получите автентичен аромат от сайтове като OLX и Bazar.bg, дори и от Ebay. Много внимателно трябва да проучите онлайн магазина, на който да се доверите, иначе некоректните търговци ще продължават да трупат парици на вас гръб.

   Препоръчвам този американски сайт за парфюми: www.fragrancex.com, но нещата минават през митница в повечето случаи. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 650
Ох, ужас... толкова съжалявам, че така лековерно подходих към този въпрос... Ама ще ми е за урок!
Ако все пак някой има идея какво да направя в случая - много ще съм благодарна за всеки съвет. Не че 80 лева са всичките пари на света, ама ми тъпо, че така се оставих да ме излъжат.

А е фалшив 100 % защото първо аромата няма нищо общо, а и бутилката не е съвсем като оригинала - на снимката ясно се вижда, че течността е друг цвят и шишето има един допълнителен златен пръстен на гърлото, който липсва при оригинала.

# 12
  • Мнения: 3 010
А е фалшив 100 % защото първо аромата няма нищо общо, а и бутилката не е съвсем като оригинала - на снимката ясно се вижда, че течността е друг цвят и шишето има един допълнителен златен пръстен на гърлото, който липсва при оригинала.

Не съм специалист по парфюми, но при търсене в интернет, на повечето снимките парфюма е по-блед  (има го и в лилав цвят) и има златен пръстен на гърлото, надали всички снимки са ментета.

# 13
  • Мнения: 10 641
Не че 80 лева са всичките пари на света, ама ми тъпо, че така се оставих да ме излъжат.

Защо 80лв? В обявата, която си пуснала, цената на парфюма е 55лв  Rolling Eyes

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега да не се окаже, че ментето е в магазина.
А и на снимката грамажите на шишетата са различни.

Общи условия

Активация на акаунт