Не пътувайте с Руал Травел!

  • 56 382
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 245
Аз пътувах до Рим и Южна Италия. Върнах се на 30.05. Много добра организация и слабо екскурзоводско обслужване /претупваха нещата/, с много свободно време, което за една организирана екскурзия не е добър вариант. Миналата година през август пътувахме в тях до Москва и Санкт Петербург. Имаха страхотни местни екскурзоводи на български език.

# 91
  • София
  • Мнения: 22 918
Аз пътувах до Рим и Южна Италия. Върнах се на 30.05. Много добра организация и слабо екскурзоводско обслужване /претупваха нещата/, с много свободно време, което за една организирана екскурзия не е добър вариант. Миналата година през август пътувахме в тях до Москва и Санкт Петербург. Имаха страхотни местни екскурзоводи на български език.

A с кой екскурзовод бяхте до Италия?

# 92
  • Мнения: 245
Само с водач. Имаше местни екскурзоводи в Рим и Неапол.

# 93
  • Мнения: 2 030
И аз съм пътувала с Руал до Италия, вярно е че групата беше с водач само, но местните екскурзоводи точно в Рим и Неапол бяха много добри. В Неапол Антоанета Андонова http://www.pompeiguide.it/, а в Рим, Валтер Андреани, който разбива със знания и е голям образ.
Иначе съм доволна от Руал, в началото имаше малко проблеми с настаняването в самолета, защото държах да съм до прозореца, но всичко се разреши бързо. По време на екскурзията също имаше добра организация,  в денят определен за Капри времето беше лошо и корабчетата не пътуваха, но реагираха много бързо, като размениха дните и дори ни закараха до Дворецът в Казерта безплатно.

# 94
  • Мнения: 54
Аз не съм пътувала с тях, но приятелки ходиха в Италия, и знам че бяха много доволни

# 95
  • Мнения: 797
Здравейте, темата е за бутване и затова да питам. Разбрах че фирмата има хубави и лоши черти. Значи с Рианмар е по-добре да се лети?
Аз съм много ама много навита за Тоскана, но да си ида сама. Имам три италианки на които помогнах да намерят свястни ресторанти и да намерят НДК.
Та искам да питам кога има екскурзия за Тоскана към Руал? Гледах други фирми, предлагат само определен град и обиколка на областта, дегустация на вуна, зехтини. Някой има ли представа колко пари ще излезне сами да идем? Понеже съм самоук фотограф и имам мерак ще се качвам на влак, за една спирка, ще спирам и ще снимам. Ще е невероятно изживяване. Но хотелите по букинг и триваго са безбожни. В един прекрасен град със винарни видях невероятен мини дворец.

Иначе сега гледам екскурзиите на Руал и са доста скъпички. Искам да видя някои места но без обикаляне, примерно най-големите забележителности в Тайланд, Исландия, която ме грабна след гледане на един филм в който преброяват птици, Чили, Перу с мистичните си неща, Испания, Франция може би(след казаното за ужасната храна), Африка, да видя Килиманджаро, Америка, Инките, Венецуела, където четох и преведох биотопен акеавариум с диамантените тетри защото съм акваристка. И защо да не си позволя с еднократно апаратче подводно да ги снимам. Андите, националните паркове и каньони, едни чудесии, където от гейзерите се образуват чудни цветове под въздействието на бактерии. Абе изобщо1/4 свят. По-съгласна съм да ида за 3 дни в един град и наистина да почина. Но сега всичко освен Италия и Испания. Сигурно няма да ми достигнат парите и силите, както и живота за да осъществя мечтите си. В Индия искам да изкарам курс по истинска медитация, както казват че е правил Исус.
Дайте идея за автобусни и влакови превози в Италия, Испания. И някаква читава агенция за хотели.

# 96
  • Мнения: 1 377
Честно казано като фотограф мога да ти кажа че е най-добре да пътуваш сама или с компания да се организирате пак самостоятелно. Особено Тоскана.

В последните няколко години не само Руал но всички агенции започнаха да искат допълнително заплащане за екскурзиите из градчетата извън общата такса за екскурзията.
Програмите на Руал 55+ са на по-изгодни цени но точно в тях се доплаща всяко ежедневно пътуване.
Преди месе пътувахме с тях по тази програма за Прага именно заради цената понеже вкл 2 нощувки в Будапеща и 5 в Прага, и понеже ни беше 4-то ходене до Прага и града го познаваме много добре не се записахме за нито една доп. екскурзия и си останахме сами да снимаме Прага. Както се казва използвахме ги зради цената за път и престо като време,
 Организацията обаче им беше меко казано отвратителна - кофти екскурзовод на групата, ужасни хотели и в Будапеща и в Прага и кошмарни и неучтиви шофьори... целия автобус се възмутихме.

Изненадах се много защото преди 3 години пак с тях пътувахме за Прага и всичко беше супер.
Оказва се се и те и други агенции са си повишили цените но не и услугите, даже обратното.
Та съвет - ако имате възможност да се самоорганизирате чисто от фотографска гледна точка ще ви е най добре.
Ние винаги когато имаме възможност пътуваме така, за да можем да снимаме на воля и да сме независими от програма, група, време и прочие.

Конкретно за Тоскана най-добре е с кола, защото доста от местата за снимане по полетата извън градчетата...

# 97
  • Шумен
  • Мнения: 156
Здравейте!
И аз да побутна темата, подариха ни екскурзия в Италия, но сами трябва да си изберем вариант и съм в търсене на агенция и маршрут. Чета за Руал и другите фирми и се чудя какво да избера, че да не се разочароваме. Мисля си за класическа Италия, защото ще ни е първо ходене там. Моля за препоръки и отзиви и пресни впечарления от Руал.

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 010
Разочарована съм от Руал травел... Втори път тази година се записваме на екскурзия с приятеля ми и сега разбирам, че отново няма да се осъществи. Става въпрос за екскурзия 5 дена в Италия и цената ѝ е близо 400 лв. Някак си невъзможно ми се струва точно за юли или август да не се събират по 25 човека желаещи за тази екскурзия (минималния брой пътуващи за да бъде осъществена екскурзията). На потвърдени за август има само екскурзии за 7 и над 7 дена и съответно по-скъпи. И между другото родителите ми имат този проблем от няколко години, включително и тази - харесват екскурзия, записват се и след това се оказва, че няма да бъде осъществена... сменят по 3 пъти екскурзиите, естествено накрая като осъществим вариант тази, която е повече дни и по-скъпа. Изглежда ми като някаква практика вече, а не просто случайност, вече за кой път се получава така... Rolling Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 607
Това с отменените екскурзии не е само при Руал. На родителите ми Бохемия отмениха Виена през юни, а на нас - Италия сега през август. Обяснението беше, че през лятото хората ходели на почивки, а не на екскурзии. И това въпреки, че в сайта им тези екскурзии бяха потвърдени.

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 010
Ходели лятото на почивки, а за екскурзиите, които са над 7 дена и за повечко парички, има ограничени места, защото има много желаещи... Въпреки всичко се записахме на такава, защото бях обещала - екскурзията беше като подарък от мен.

# 101
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Здравейте,
в края на Май бяхме с Руал на автобусна екскурзия до Будапеща. Като цяло сме доволни от организацията и екскурзовода. Ноооооо хотела, в който ни настаниха беше меко казано ужасен... Понеже бяхме решили сами да си обикаляме из Будапеща - искахме предварително да знаем в кой хотел ще бъдем - за да си направим програма. Обаждах се всяка седмица - от Март до края на Май, но така и не ни казваха в кой хотел ще бъдем ! Казаха ни го 2 дни преди тръгването, а бяхме платили 3месеца по-рано!
Хотелът се казва "Polus" - на самия край на Будапеща - пътуването до центъра е около 50мин - 1час с автобус, а самия хотел..... можете да прочетете отзиви в Букинг.... и не се лъжете, че до него има мол - все едно сте в червения рум в Младост...Neutral Face

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 010
Около 20 дни преди пътуването стават ясни хотелите, в които се настаняват туристите. Това е отговор от Руал травел, тъй като реших да попитам за един от хотелите, в който ще бъдем настанени по време на предстоящата ни екскурзия. Ще нощуваме общо в 3 ходела другата седмица, но сега успяха да ми кажат само два от тях, третият предстояло да се обяви.

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 13:26 от ❇Sisi_91❇

# 103
  • Мнения: 515
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !

# 104
  • София
  • Мнения: 1 839
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !
donatellla, все си мисля, че ще ти е по-лесно вместо да ходиш до офиси на агенции без да излизаш от Вас през лаптопа или телефона да си резервираш самолетни билети и хотел в Прага. Така ще си спестиш и търсенето на мнение дали са читави или не споменатата от теб агенция....

Общи условия

Активация на акаунт