Много околоплодни води

  • 5 147
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте... току що се върнах от преглед... казаха ми, че имам много околоплодни води и бебето е  малко /лека форма на хипотрофия или нещо подобно звучеше,/.. някой да знае нещо повече.... а не съм боледувала от жълтеница, нито токсоплазмоза... моля ви, ако сте имали подобен проблем...

# 1
  • Мнения: 2 489
Не ти ли обясниха? Имала ли си някакви проблеми досега?
Нещо опасно ли е или просто бебенцето е по-мъничко?

# 2
  • Мнения: 58
Цитат на: sunny_zt
Не ти ли обясниха? Имала ли си някакви проблеми досега?
Нещо опасно ли е или просто бебенцето е по-мъничко?


По-безпроблемна бременност от моята - здраве му кажи..е, до днес.. в смисъл, че всичко си беше супер..чувствах се ОК и сега..само че много ми тежи и имам огромен корем... от 49кг станах 62 кг и то само на корем си личи...по принцип с любимия татко сме слаби и не се очаква да е голямо бебето, но много ме притесниха като ми казаха, че щом водите са много - нещо не е наред.. и в сряда ще влизам в болница на изследвания... а само главата на бебето отговаря на термина -01.11 /около 9.3 см/, а ми казаха, че може да са объркали термина, но въпреки това тези околопл.води са мнооого.... Sad

# 3
  • Мнения: 7 106
Недей да се шашкаш излишно,ако е имало наистина такъв проблем би се видял и на предишни прегледи,бебето не може да се смали за две седмици.За да се успокоиш,потърси мнение и на още един лекар,макар че много скоро ми се струва,че ще видиш бебчо сама Wink .Само да ти кажа,че на мен ми бяха казали че бебето е много едро,около 4 кг. и то две седмици преди термина , Евичка се роди 2 700.Сега си е напълно в нормите,жива,здрава дяволита колкото искаш Stuck Out Tongue !
Така че и видеозона понякога лъже!

# 4
  • Мнения: 2 489
По принцип няма значение дали сте едри или дребни. При едри хора бебетата може да са дребни или обратно.
Да не би пак някой да изкарва така акъли с лека ръка?
Щом си стигнала до тази седмица, едва ли ще е чак толкова малко.
Не се притеснявай, защото лекарите наистина много пъти грешат и плашат жените излишно!

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Здрасти! Аз имах подобен проблем с околоплодните води - някъде към началото на деветия месец (или края на осмия) ми казаха, че са много водите и трябваше да си слагам едни свещички за намаляването им... обаче сега се опитвам да се сетя името им, но не мога да се сетя... Embarassed За бебето нищо не са ми казвали... Това което ми казаха за водите е, че понеже са повече може да се пукне по-рано мехура и затова трябваше тези свещички да взимам... между другото след една седмица лечение... вече бяха намалели и в норма. Може би ще ти правят изследвания, за да видят каква е причината за водите... ти по принцип наливаш ли се с много вода? Не знам дали има връзка, но си спомням, че на някой от тук му бяха казали за намалени води да пие повече течности за увеличаване, та реших да не е обратния случай. И аз като теб имах безпроблемна бременност и накрая с тея води малко ми изкараха акъла - естествено най-вече се притесних да не би причината да е в бебето..., но не се шашкай, изписаха ли ти нещо?

# 6
  • Мнения: 2 489
Абсолютно никаква връзка няма с пиенето на вода! Това е глупост! Да не спреш сега да пиеш вода, тя ти е много необходима!

# 7
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Може и да е глупост, не споря. Наистина помня, че  додо_додо мисля, че беше, имаше намалели води и каза, че се наливала с вода. За обратния случай просто изказах предположение. Не става дума да спре да пие вода, но ако пие по 3 л. на ден.... може и да има някаква връзка... Просто разсъждавам по темата Wink

# 8
  • Мнения: 3 200
Цитат на: sunny_zt
Абсолютно никаква връзка няма с пиенето на вода! Това е глупост! Да не спреш сега да пиеш вода, тя ти е много необходима!


И аз така знам, че няма връзка с пиенето на вода.

# 9
  • Мнения: 263
Недей да се притесняваш! Моя приятелка също беше с много околоплодни води и просто и насрочиха раждането няколко дена по-рано от термина (около седмица по-рано).  Бебока се роди здрав и прав без усложнения.

Порових се малко из интернет. В статиите пише ,че в повечето случаи това състояние само се регулира и водите отиват до нормални нива. Ако това не стане просто трябва да си под по-често наблюдение от лекаря ти. Ако разбираш английски, ето и една кратка статия по въпроса:
http://pregnancy-info.net/pregnancycomp_4.html

Стискам палци за бързо отшумяване на състоянието!

# 10
  • Мнения: 58
Много ви благодаря... аз преди да пусна темата търсих за този проблем някаква дискусия, но не можах да намеря... а иначе никакви лекарства не са ми предписвали, освен Полиж/г/инакс, но това е профилактично за прочистване на влагалището... четох снощи в една книга за тази хипотрофия - всъщност това са бебета, "по-малки от гестационната седмица", лекаря спомена, че се съмнява в лека форма на хипотрофия... или поне в книгата пише, че в този случай бебетата не растат и се вадят със секцио... но има и друго.. ако не дай си боже тръгнат да изтичат тези води, могат да увлекат и пъпната връв и... страшна работа... нали знаете, скъпи мами, трудно се спи при такива мисли.. Cry  Cry  Cry

# 11
  • Мнения: 58
Цитат на: amira
Недей да се притесняваш! Моя приятелка също беше с много околоплодни води и просто и насрочиха раждането няколко дена по-рано от термина (около седмица по-рано).  Бебока се роди здрав и прав без усложнения.

Порових се малко из интернет. В статиите пише ,че в повечето случаи това състояние само се регулира и водите отиват до нормални нива. Ако това не стане просто трябва да си под по-често наблюдение от лекаря ти. Ако разбираш английски, ето и една кратка статия по въпроса:
http://pregnancy-info.net/pregnancycomp_4.html

Стискам палци за бързо отшумяване на състоянието!

хиляди благодаря за линка.. лекарят спомена точно полихидромниум ... сега ще чета :fadein:

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не се притеснявай излишно. Медичината е доста напреднала и щом си стигнала дотук няма страшно. От притеснения може да направих някоя беля. Потърси съвет и от друг лекар.
По принцип измерването само от преглед с видеозон не е много вярно. Всеки апарат има различен софтуер. При мен изличе че бебка е с 2-3 седмици по-напред в развитие. Може лекаря да не е измерил правилно.

Общи условия

Активация на акаунт