Кафявата захар на Passiflora - чиста бяла захар

  • 3 365
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Здравейте, исках да ви сигнализирам, защото заради детето купувам все от тази марка кафява захар с надеждата, че е истинска. Пише, че е от остров Мавриций. Направих обикновения тест с вода - малко захар и водичка в чашка. Водата се оцветява в кафеникаво, а на дъното остава избеляла захар. Мисля, че е редно това да се знае. Производител е фирма СуиКо ЕООД, София.

# 1
  • Мнения: 9 050
Аз, като пълен профан да попитам, какво би трябвало да се случи при теста с водата, ако кафявата захар е "истинска"?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Използвам този тест - http://konkurent.bg/article/19914/test-za-falshiva-kafiava-zahar-v-chashka-voda.

Кафявата вероятно също ще оцвети малко водата, но би трябвало да си остане кафява.

# 3
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Аз, като пълен профан да попитам, какво би трябвало да се случи при теста с водата, ако кафявата захар е "истинска"?

Вероятно си остава кафява, и доказва, че не е оцветена просто. newsm78 И аз не знам, просто предполагам

# 4
  • Мнения: 92
Въпрос:
Тази кафява захар кристална ли е?

# 5
  • Мнения: 452
И аз купувам такава и то доста отдавна , от Лидъл , наистина ли не е истинска има много хубав аромат  newsm78 Моля препоръчайте , кафява захар , която да е истинска , то вече стана да не си купуваш нищо от магазина  Crossing Arms

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Този начин ми беше много полезен да го науча.

Захарта, която купувам се оказа истинска.

# 7
  • Мнения: 2 052
Не знаех за този тест, ще пробвам вече  Confused И аз съм купувала на Passiflora, заради малката минахме на кафява захар. Не употребявам често, но 2-3 пъти в месеца и правя мляко с грис/ориз или някое друго кремче и слагам по малко.

# 8
  • Мнения: 452
missNoir сподели коя е твоята захар на коя фирма и от къде я купуваш ?

# 9
  • Мнения: 92
Аз купувам само Dark Brown Muscovado от доста време насам.Много е качествена и си мирише на автентична кафява захар-канелено-кафено-карамелен вкус и аромат Peace
Апропо,току-що направих въпросния тест - излезе си истинска кафява захар.
Чувала съм,че кристалната "кафява" захар всъщност не е нищо друго,освен оцветена с кленов сироп бяла рафинирана захар.Купувайте само такава,която е буквално лепнеща,мазна и на топки-това е гаранция за качество при кафявата захар.

# 10
  • Мнения: 452
Лунита от къде я купуваш тази захар?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Тази е - от Карфур.

Лунита, за меласа ли говориш? По описание ми звучи същото - лепнеща, на буци, мазна и много вкусна, със страхотен аромат  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 92
vesi_mir,купувам Muscovado от Billa ,понеже там е най-евтина. В момента дори я има намалена с Billa Card.Ето линк,виж я как изглежда като опаковка,за да я визуализираш:
http://broshura.bg/billa/view/billa-%D0%91%D1%80%D0%BE%D1%88%D1% … D0%B4%D0%BE-03-09.
 Иначе я има на много места,но по-скъпичка .
missNoir,меласата си е меласа и е най-добрата кафява захар.Наистина е уникална.От Biila пак е на най-добра цена с тази разлика,че е опаковка от 300гр около 2,00лв  PeaceТази,която взимам е пак подобна-лепкава,сбита и мазна,но е по-евтина от меласата.

# 13
  • Мнения: 3 293
Истинската кафява захар е по-влажна на вид, както се каза е сбита на топки и буци. Като се разтвори в мляко, вода или друга течност оцветява течността. Забелязвам, че е по-малко сладка от бялата захар. Тази, която имам в нас не се продава в Бг, но е и по-наститено кафява от тукашните.

Общи условия

Активация на акаунт