Взимате ли децата си с вас, когато ходите на разходка в чужбина?

  • 13 366
  • 351
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 290
Понеже виждам и чувам всякакви хора, взех да се чудя кое е по-нормланото.
Голяма част от хората не взимат децата си, когато ходят в чужбина, че и у нас под различен предтекст. Имам предвид почти всякакви възрасти 5,8,10,12 години, като обикновенно оправданията за пред тях се изменят с възрастта на децата. Едни от най-честите оправдания са, че са две, че не можели да вървят и т.н.
Как процедирате вие?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 513
Винаги!

Детето иска и си умира да бръмчи по света и у нас. Обича на разглежда забележителности.
Мечтата му е като порасне да живее в хотел, където има закуска, при която сам си слага храна в чинията и да играе по цял ден голф.

От къде се пръкна такъв бохем, не знам  Mr. Green

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Когато отиваме да разглеждаме - взимам. Когато отиваме да почиваме - не! Peace
Но нашите са и големи вече, де....

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 369
Само веднъж не сме я взели. Беше на 3.
Понякога се замислям да отидем само двамата, но сърце не ми дава да я оставя и да не споделим и с нея изживяването. За нас част от удоволствието е да сме заедно. Вече за подарък за празник си пожелава да пътуваме някъде.  Simple Smile

# 4
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Винаги!

Детето иска и си умира да бръмчи по света и у нас. Обича на разглежда забележителности.
Мечтата му е като порасне да живее в хотел, където има закуска, при която сам си слага храна в чинията и да играе по цял ден голф.

От къде се пръкна такъв бохем, не знам  Mr. Green
Много хубава идея! Дано я реализира! Пожелавам му! newsm08 Разсмя ме , определено.

Иначе по темата - Винаги!
Не можем да си представим с мъжа ми почивка без децата. При нас е купон и се забавляваме дружно! Синът ми разказва с голям ентусиазъм за всеки такъв момент Flutter Heart Eyes
Дори в последно време, докато таткото е в командировка го придружаваме, по негово настояване, поради факта,че иска да е близо до нас по всяко време. Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 817
Дали ще е в чужбина или не, не виждам разлика.
В повечето случаи - сме с децата. От време на време си позволяваме някоя самостоятелна почивка, за да презаредим батериите.

# 6
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Абсолютно винаги.
Ако, разбира се, не става дума за работно пътуване. Но ако е за почивка, разходка, пътешествие - винаги. А нещата се стекоха така, че се пътува много.

Знам го това "много са малки"  Wink И на моите родители беше лайтмотив.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 977
Според мен има разлика дали е в чужбина или у нас,когато ходихме за девет дни до Лондон синът беше на 3,малката беше още в корема,еми оставихме го,нищо,че аз почти всяка вечер си плачех за него и за това,че ми липсва.В крайна сметка ние по цял ден обикаляхме,самата аз се уморявах от ходенето,да не говорим,че той още спеше на обяд и ако трябваше да се прибираме да спи и после пак да излизаме нищо нямаше да видим,то дори и сега останаха да се видят куп неща,а с малко дете е абсурд.
Та това относно оправданието за възрастта,според мен не е оправдание,в случая си беше необходимо да го оставим.
Сега естествено се сърди,че не сме го взели и пита кога пак ще ходим,надявам се да повторим и тогава естествено ще го вземем.
За почивка у нас си ги взимаме,е случвало се е да го оставяме един уикенд,когато си направихме романтична екскурзия до Мелник,но едва ли е страдал за два дни, в случая само си лежахме в хотелската стая и пиехме шампанско  Embarassed
Малката не сме оставяли,но тя е по-привързана,дори срам не срам още я кърмя,но предполагам,че ако тръгнем до Валенсия догодина,както спе го планирали живи и здрави ще е без нея,а само с големия и това е защото на две не виждам какво ще прави във Валенсия освен да пречи ние да разгледаме максимално много неща:)

# 8
  • София
  • Мнения: 23 067
Където и да ходим, дали на екскурзия или на почивка, дъщеря ни е винаги с нас. Беше на 2 годинки, когато за първи път ходи в чужбина. Дори дългото пътуване издържа без проблем.

# 9
  • Мнения: 3 290
Изненадан съм от отговорите тук, понеже са обратни на това което виждам около мен.
Повечето не ги взимат почти никога, понеже искат да си "починат",  това се отнася и за разходка в България, но в чужбина се засилва мотива още повече, понеже има още разходи, самолетни билети, а ако са две деца съвсем загрубява... Има и още един момент, хора които не искат да взимат децата си, обикновенно самите деца също са доста разглезени, искат постоянно различни неща  ежеминутно, но затова са си виновни родителите,  така са ги възпитали. Едва ли не, децата им са в тежест и във всеки удобен момент се захвърлят на баби и др роднини. Има други, които абсолютно всяка събота и неделя, дори от петък, карат децата си при бабите, е такива хора, няма как да искат да си визмат децата където и да било. Обобщението ми е за деца от 3-4 до към 10-12 години, поне такива има около мен.

# 10
  • Мнения: 14 654
Разбира се, че не, когато говорим за разходка. Не отивам, за да отглеждам дете на друго място, а за да се забавлявам, разглеждам и посещавам разни събития, на които децата нямат място. Изключение прави ако сме решили да отидем на семейна почивка извън Бг.
пп: усещам осъдително отношение у автора и бързам да му кажа, че не е негова работа да прави разбор на чуждите причини.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 513
В тази връзка винаги ми е правило впечатление как в чужбина, чужденците туристи са масово с децата, като най-често те са три. Кое на собствен ход, кое в количка, обикалят и си разглеждат забележителностите най-спокойно.

# 12
  • Мнения: 3 290
Разбира се, че не, когато говорим за разходка. Не отивам, за да отглеждам дете на друго място, а за да се забавлявам, разглеждам и посещавам разни събития, на които децата нямат място. Изключение прави ако сме решили да отидем на семейна почивка извън Бг.
пп: усещам осъдително отношение у автора и бързам да му кажа, че не е негова работа да прави разбор на чуждите причини.
Simple Smile Simple Smile като не е моя работа, както се изрази,  никой не те кара да четеш, още по-малко да пишеш в темата!
Явно си имаш причини, но все пак, гузен не гонен бяга са казали хората..

# 13
  • Мнения: 14 654
Не съм гузна, отговарям честно в темата, но ако целта е да се наплюят родителите, които не водят децата навсякъде със себе си, наистина няма какво да правя тук.

# 14
  • Мнения: 3 290
Радвам се, че отговаряш честно, то това е и целта де. Нищо не плюя, всеки си решава сам, а това какво съм видял аз, нищо не значи, всеки има различно виждане и разбиране.

Общи условия

Активация на акаунт