Плашите ли детето с баща му ?

  • 2 678
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 258
Оооо,чувала съм го това много често по площадките.И винаги съм се чудела.Защото това е,според мен,много елементарно измиване на ръце,когато не можем да се справим с проблем.А и то според мен е без особен продължителен ефект.

# 46
  • Мнения: 7 474
Не , нея плаша -нашия татко просто е толкова мек, че не може и да и се скара. Все още ползваме Торбалан за тази цел.   Но мен ме плашеха с баща ми, което беше живо безобразие, защото те отдалечава от родителя-"плашило".

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
С нищо не я плашим Дариа и с никой...

Но пък ако аз съм наблизо, а тя отказва да направи нещо - винаги ме викат на помощ. Не знам как съм го постигнала това, защото както и друг път съм споменавала - никога не съм я удряла, не съм й викала, не съм я наказвала... но кажа ли нещо - става.  Naughty

Ааааааа - онзи ден баща й каза нещо от сорта: "Край тати, мама се прибра - спирай се вече."  Blush

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
НЕ, никога! В нашето семейство тотко не е страшилище. Не ползваме и мечки, баби яги, торбалани или нещо подобно. Детето трябва да възприема родителя като авторитет, а не да се чудим с какво да го сплашим за да ни слуша и уважава. Ние с таткото сме се разбрали, да се подкрепяме във възпитанието, единия родител ако накаже или се скара на детето другия го подкрепя, независимо дали е на същото мнение.
Но другите хора го казват, ако аз или баща му не му дадем да пипа ножа, външния човек било дори баба или дядо, казва мама или тати не дават, като че ли те дават. Това не го одобрявам.  Naughty

# 49
  • Мнения: 6 315
Не, не го плаша с баща му! Страшилището съм аз!  Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Имам предвид изказвания от сорта "Чуваш ли какво ти казвам? Аааааа довечера ще кажа на баща какви ги вършиш."

Правите ли го и смятате ли, че е правилно?


Не,  не го правя и не смятам, че е правилно! По принцип това показва неумение на майката да се справи сама с дадена ситуация.. Не мога да си кривя душата, че не ми минава през ума да го кажа, защото наистина понякога се чувствам безсилна, но удържам фронта... Mr. Green

Иначе дъщеря ми се опитва да ме плаши с баща си... Joy Като не й изнася нещо, започва неистово да го търси и да вика "Татиии, татиии, къде е татииии", но отговрът е.."Ти ако мислиш, че тате ще е на по-различно мнение..."  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 2 241
Мисля, че не е много правилно, но ми се случва, признавам си без бой Embarassed

Когато съвсем ми скъса нервичките, защото е голяма блейка и понякога трябва 100 пъти да му повторя нещо (измий се, измий се, измий се...), си позволявам да кажа "След малко ще се върне баща ти и ще имаш неприятности, че не си направил .. това или онова".

От друга страна и като цяло обаче - аз съм по-голямото страшилище, по-често вкъщи се чува "Ей сега ще дойде майка ти и ще видиш какво ще ти се случи".

Но все пак не мисля, че това плашене с който и да е родител е ЧАК толкова трагично и би оставило отпечатък върху отношенията с родителите впоследствие. За мен е по-важното, че в момента излизам от трудната ситуация.

# 52
  • Мнения: 515
Още не се е наложило, но признавам, че като поотрасне вероятно ще се наложи да използвам реплики от рода на: "Ще кажа на баща ти" или " Само ако те види баща ти".  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 8 505
Не Naughty.Не ми е минавало през ума да я плаша с баща и.И с който и каквото и да било друго.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 828
Не плаша с него и той с мен също  Naughty
Макар че вкъщи аз съм страшилището  Twisted Evil

# 55
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А бе ние страшилищата баба Меца и баба Яга ще ги черпим с чай и кафе като дойдат Mr. Green
А аз като го сиктердосам, отива и се жалва на баща си и обратното. Иначе аз съм крещящата, ама то защото прекарвам повече време с дребния.

# 56
  • Мнения: 641
нивгаш! Grinning

таткото си е татко, не е плашило.
Но аз изобщо и не плаша детето с нищо.

newsm10

Аз също!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 621
О, не се е случвало.То аз съм по-страшната вкъщи.  Crazy Не плаша детето с никой и нищо.

# 58
  • Мнения: 47 981
аз искам да споделя че като малка около 1 годинка,някой беше наплашил мойта с баба меца.ей,колко зор видях ако знаете.още не можеше много да говори,но се будеше през ноща с рев,баба меца идва,баба меца идва,и така не можем да я успокоим.накрая я убедихме че тати е набил мецата и нея я е страх  да идва вече.оттогава чуя ли да я плашат голям скандал става

# 59
  • Мнения: 2 125
С ТАТИ???? Тоз мил човечец!!!! Нивгаш Naughty
Нали има МАМА Mr. Green Twisted Evil и Баба Яга!

Общи условия

Активация на акаунт