Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето тема 5

  • 95 420
  • 759
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Това е тема посветена на електронните цигари и всичко което е свързано с тях.
Приема се, че са една добра алтернатива за пушачите, които не искат да се откажат от вредния си навик, както и за хора които желаят да откажат цигарите по по-безболезнен начин.
Едно по-малко вредно "пушене".

Линк към старата тема

Ще се опитам да изброя най-често използваните, като искам да подчертая, че това е мое лично мнение на базата на изчетеното и личният ми опит, който вече е малко над 3 месеца /ура!  Laughing/:

- Батерия е долната част на цигарата. Може да бъде с различна големина /дебелина, дължина/ като правилото е, колкото по-голяма е, толкова по-мощна, съответно ще издържи по-дълго време с едно зареждане. Почти всички масови /и не само/батерии са с резба 510 - нещо като стандарт. Това е важно, защото на такава батерия може да сложите почти всеки изпарителен елемент. Съответно вероятността батерията да не е съвместима с изпарителното устройство е малка. Различна е резбата на новия модел eCab на Joyetech. Тоест на батерия на eCab, не може да сложите картомайзери или атомайзери eGo, CE+, DCT, Kanger T2  и т.н. /не мога да изброя всички щото са ужасно много/  без преходник.

- Атомайзер е елементът изпарител - частта, която преобразува течността за електронна цигара в пара, която инхалираме.

- Пълнител е елемент, който задължително се използва с частта атомайзер и това всъщност е контейнерът, който съдържа течността която изпаряваме.

- Катромайзер е елемент който реално представлява комбинация от атомайзер и пълнител в едно общо тяло. Тук моделите са мнооого и от тук започва кашата Simple Smile

Има няколко големи фирми и много малки фирмички които произвеждат електронни цигари и елементи за тях с различни имена, но като принцип на устройствата ползват почти едни и същи, съответно и външния вид на устройствата са идентични.
Тук тънкият момент е в изпълнението на устройството - до колко качествено е изработено или до колко качествено е изимитирано.
Тъй като от снимка е трудно да се разпознае качественият продукт, залагаме на магазини с изградено име.

Течностите:

Тук също има голямо разнообразие от производители /знайни и незнайни/ и според мен акцентът за избор, задължително трябва да падне на такива с доказан произход, защото реално изпаренията от тях е това което ни влиза в дробовете.
Най-известните които продават на българския пазар са на:
 
FlavoutArt /италиански/ - продават се както готови течности, така и отделно бази и аромати, които да си овкусите сами.

Inawera /полски/ - важи същото като горните.

Dekang /китайски/ - продават само готови течности. Ако видите че ви ги забъркват пред вас като в база сипват аромат - това не е оригинална декангска течност!

Hangsen /китайски/ - тук нямам много инфо, защото не съм купувала и не съм ги опитвала, но опитните потребители казват че са добри.

LA-Vape /български/ по мнения на потребители, добри течности и хубави аромати.

Ако пушите слаби до средни като сила тютюневи цигари, започнете с 6-11мг/мл никотиново съдържание.
Ако пушите нормални до средно силни "тютюнки", пробвайте - 11-18мг/мл, ако пушите силни "аналогови" цигари, пробвайте -18-24мг/мл течности.
Взимайте си първоначално малки разфасовки - 10мл, защото откриването на вашата течност не е лесно Simple Smile

Това са магазините, които предлагат качествени електронни цигари и консумативи за тях както и течности.

Бази и аромати:
Много от нас предпочитаме да си бъркаме сами течностите. За целта служат т.нар. бази и аромати, с които се овкусяват като по този начин, получените разтвори са с процентно съдържание на аромат и никотин според личните потребности.

Базите които се продават в чист вид (неовкусени) и готовите течности се състоят от няколко компонента.

PG - Пропилен гликол - дава добър удар на течността и са добър носител на аромата, но дава малко пара
VG - Глицерин - дава много пара, но носи по-лошо аромата (усеща се доста по-слабо) и не дава добър удар
VPG - смес от пропилен гликол и глицерин, в повечето случаи съдържа и % вода. Най-балансирана и най-предпочитана.

Бази и аромати за овкусяване продават FlavourArt и Inawera. Dekang НЕ продават отделно бази и аромати.
Много магазини хитруват и продават течности, които те са овкусявали като готови, фабрични, така че внимавайте от къде купувате!!!

http://www.gigadrinks.com/ Пловдивски магазин, доставя с Еконт до цяла България. Реална гаранция на батериите 18 месеца.
http://www.pv-bg.com/ Софийски магазин. Желателно е поръчките да се правят онлайн. Нямат официално магазин с изложени продукти, за това поръчките се доставят със Спиди или се взимат от офиса. Реална гаранция на батериите 12 месеца.
http://e-pushcom.net/ Варненски магазин. До колкото знам съвсем скоро са отворили "аналогов" такъв.
http://www.bgvape.com Електронен магазин с 6 месеца гаранция на батериите.

Никотиновите течности и бази са токсични и опасни за деца и животни, така че ги съхранявайте на недостъпно за тях място. Вие също трябва да внимавате, ако попадне течност върху кожата или в устата, изплакнете обилно с вода, а при забъркване на собствени течности, е препоръчително да ползвате ръкавици.

Не знам дали е коректно да се дават и адресите, за това за сега без, ако някой не може да ги открие, да свирка на лични ще обяснявам Simple Smile

# 1
  • Мнения: 557
Mioki,   bouquet за темата!   Heart Eyes

Момичета...... да се похваля, днес съм в изпаряваща нирвана: намерих 6 (6!) от старите си електронни цигари (Intellicig Innovation от 2008/2009), зарядните към тях и един приятел ми подари чисто новия си  комплект на - мисля, че е ЕгоТ2, но не съм сигурна - КОЙТО РАБОТИ!!! Та сега съм с 2 дефектни Е-Рола, 6 неизвестно-колко-дефектни Иновейшън и 2 Его-Т. Все нещо ще работи, че иначе егати каръка!

Вече изпарих 2 мл; ами това е съвсем друго нещо! При това 12 мг Ликва (някаква румънска версия на Иновера) ми е предостатъчна; от 24 мг Деканги излитам директно в орбита. Това е решението, работи! Засега ще се презаредя с бази и аромати, и почвам да експериментирам. Не съм се отказала от pass-through варианта, винаги трябва да има план Б поне.

Ех тия смотани фалшификатори са за арест! Халал да им е печалбата; защо компрометират идеята, се питам. Ето, започнах да се опитвам да отказвам пръчковото пушене още през 2008/2009, но неуспешно... А сега става!

# 2
  • в колонките
  • Мнения: 510
 Миоки,  и аз ти благодаря за отделеното време за тази тема,  newsm51. Въпреки,че не се включвам ви чета редовно. Особено подробностите от първа страница са много хрисими.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Fractal я вземи го снимай това Его Т2 юбопитно ми е с кангерски карт ли е  Laughing

 Миоки благодаря   bouquet

# 4
  • Мнения: 18 542
Ма моля ви се, няма какво да ми благодарите Simple Smile

Аз за мое улеснение съм го направила  Mr. Green да не се налага да отговарям непрескъснато на едни и същи въпроси Wink
Шегувам се Simple Smile

# 5
  • Мнения: 557
Fractal я вземи го снимай това Его Т2 юбопитно ми е с кангерски карт ли е  Laughing

 Миоки благодаря   bouquet
Ей го чудото:


Неизвестно как е загубена инструкцията и тия пет нещица с перките. На кутията пише eGo-T.
Цигарата не е използвана изобщо и вкусът на парата е леко пластмасовопарфюмен, но може да е от Ликвата (Америкън Бленд); капнах 2 капки Деканг кубинска пура и леееееко се пооправи.

За първи път от 30 дена пих кафе с ел. цигара; май съм отказала и кафето, не ми хареса никак вкуса.  Laughing

# 6
  • Мнения: 18 542
Тия 5 неща са изпарителните глави Simple Smile завинтват се на пънчето на картомайзера като махнеш преди това пластмасовата туба Simple Smile
всъшност може и само да се надяват отгоре, не знам точно тоя карт как е, защото ползвам Виви аз.

# 7
  • Мнения: 557
Благодаря, Миоки! Нищо не пипам, сакън да не се счупи! Ще експериментирам едва когато имам сигурен бекъп.  Laughing

Между другото, за тоя месец мъчително изпаряване с еРола явно се е понижил толерансът към  концентрацията на никотин; Ликвата е едва 12 мг, пък и аз от радост попрекалих с изпаряването вчера, но ми идва множко. Изобщо не преувеличавам, като казвам, че съм в нирвана - бачкам със  супернастроение. Май ще трябва да променя поръчката в Гигадринкс - 36 мг концетрация ще е прекалено силна. Между другото, колко е годността на тия бази и аромати? Предполагам, поне няколко месеца?

# 8
  • Мнения: 18 542
36мг база ли си поръчала или готова течност? Щото ако е база, вземи си нулева и ги смеси до желаната концентрация.
Годността им е достатъчна, за да изпариш доста преди да е изтекла  Laughing
На всяка опаковка си пише кога е произведена и до кога е годна. Гледам тук на едно от последните шишета с нулева база  пише произведено май 2014 годно до  ноември 2015., а на 36-цата база произведено август 2013 годно до февруари 2015. Поръчка от Гига

Като ти е множко никотина, сваляй Simple Smile аз съм на 6мг от 2 години вече. Започнах с 11 ама ми беше силно.

# 9
  • Мнения: 557
Ще пратя поръчката тази вечер; засега съм напълнила количката и ту допълвам, ту махам. Аз така си пазарувам онлайн, че иначе съм импулсивен купувач и харча прекалено много: първо пълня количката с каквото ми грабне въображението, а преди да пусна окончателната поръчка, вадя екселската таблица с приходите и неизбежните разходи за месеца и преценявам какво мога да си позволя.  Laughing

Мисля си да поръчам 1 18 мг и 1 нулева база (Dirty Neutral Base). Миоки, от четеното във форума (извинявай, ако греша!) май съм останала с впечатление, че ти си харесвала Деканг и цигарените аромати по принцип. Любимите ми аналогови отрови са жълтите Camel и тютюнът на Golden Virginia в зелена опаковка; кубинската пура и Кармен на Деканг също са ОК. Кои от ароматите са подобни?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Картомайзерите са Кангер Т2 старички,но в сравнение с Ерол-а са светлинни години напред. Относно вкуса на пласмаса-всяка нова китайска джаджа се кисне в спирт и се мие с вряла вода....не се знае кои жълти ръчички са я пипали  Grinning. Освен това главата трябва малко да се разработи-днес вече трябва да го няма тоя вкус.

 За дърти базата те съветвам да размислиш. Тежка е и смърди на пепелник. Ако искаш база с тютюнев привкус http://www.gigadrinks.com/category/379/tabacco-base-universal.html това е базата.

 вземаш една 38-ца и 2 0-ли....смесваш ги в шише от минерална вода раздрусваш и имаш 300мл. база 12-13мг.

 аз лично инавера съм ползвала само VPG пауър,но тази я опитах от една позната и биваше за феновете на тютюни.

 ако "нещата с перките" ти липсват от комплекта/така разбрах/ си поръчай от гига ето ги

http://www.gigadrinks.com/product/3903/izparitelni-glavi-za-kart … anger-t2-5br.html

 За ароматите ще пасувам защото най-тютюневото,което ползвам е Макс бленд  Grinning,а той си е бая сладкарница.

 единственият тютюн който ми харесва и не е сладък е Табак1 на HCL.
 

# 11
  • Мнения: 18 542
О, не мога да ти отговоря. Аз изпарявам само Макс Бленд на ФА от много дълго време. Имам една купчина други, ама си стоят и се чудя кога ли ще ги засиля в мивката. Просто нищо друго не ми харесва.

Деканг изпарявах в началото като започнах ЕЦ, ама много ми дразнеха на гърлото и минах на ФА
Имам тук някакво Делукс табако което по спомени много ме кефеше на аромат. И сега като го душа в шишето ме кефи много, имам и Desert също мирише супер. Останали са по 1-2мл ама не мога да ги използвам защото са зверски силни за мен и така си стоят.
А бе повечето ми харесват как миришат, ама за изпарявен не са ми вкусни, за това трябва да се пробва.

# 12
  • Мнения: 557
Супер сте, момичета!   smile3525

Относно смесването - не е ли по-добре в стъклено шише, защото тия 300 мл поне няколко месеца ще стоят. Което ме подсеща за още нещо - малките шишенца (мисля да поръчам поне десетина за експериментиране със смесването) за еднократна употреба ли са? Вие какви ползвате?

# 13
  • Мнения: 18 542
Всичко е за многократна употреба при мен. Празните шишета от бази ползвам за смесване аз и после пресипвам в малко шише с игличка за ежедневното ползване. 10мл ми отиват за 4-5 дни и после пак пълня от голямото.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 7 690
 Да в стъклено е по-добре сигурно ама нямам стъклени шишета с подходящ размер и за това ползвам такива от минерална вода 0.500 или 0.330 за смесване на база,а за овкусена течност 100мл. шишета от базите. Малките шишета с игличките не са за еднократна употреба,аз имам такива по на 2г. Ползвам и такива от готови течности на Хангсен пак от толкова време някъде. Това е амбалаж миеш и пълниш отново.

Общи условия

Активация на акаунт