Домакини 43/ есенна

  • 44 395
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 893
Ще се счупи балкона Joy
Добро  утро!

# 31
  • Мнения: 989
Аз споделям мнението на Мони и на Калинка. Тук не ставаше въпрос за турци и цигани, а за отхвърлянето на хора, които бягат от войната, за да спасят живота на дечицата си. Не мога да приема такова отношение срещу деца. Независимо от етноса и религията им. Всеки има право на шанс в живота и на възможността да бъде грамотен и образован.

Да споделя, че шашият клас (предучилищната група на сина ми) е много разнороден. Имаме си две ромчета, едно азиатче, едно русначе, арабче и еврейче. Както госпожата каза, децата ще имат възможност да научат за нравите и обичаите и на други народи и ще имат поводи за различни интернационални празници  Simple Smile

Навън вали, а аз трябва да взимам децата от училище. Дистанционното от бариерата остана в мъжа ми и дори и да искам, не мога да се придвижа с моята кола. А ми се искаше да се разходя пеша до училището с Катерина в количката. Ще почакам още малко и ако не спре, ще викам такси.

# 32
  • при късмета
  • Мнения: 23 999
Само за последно по темата. Нека да са в училище и турците и циганите, аз също това казвам.
Негодувам с/у твърдението, на медиите включително, че ние не ги приемаме и ги изолираме, а дефакто е обратното. Самите те категорично отказват да изпратят децата си на училище, както отказват те на нас, а не ние на тях интеграция. Ето с това не съм съгласна

# 33
  • Мнения: 11 622
Докато се натуткам и то станало за добър ден  hahaha
Джейми благодаря за кафенцето   bouquet с удоволствие ще си пийна с една  smile3546
Лус как е жлъчката? Усмихната или намръщена?
Ма ко аз за темата не съм слушала официални медии, а попаднах тук, във форума на темата озаглавена „равни ли са всички деца” и коментарите, които ме потресоха са на потребителите на форума...
Скрит текст:
Дадох примера с мен, защото и в бг и в анг. образованието е задължително до определена възраст, а не пожелателно!!! Когато аз дойдох в анг. също бях без статут и по-скоро нелегално – като членове на ЕС ние имаме право да се движим из съюза, но аз нямах нито разрешение за работа, нито документи изискващи се от анг. страна – сиреч аз бях турист! Мм не е баща на детето, но тук никой не се интересува от роднински връзки, а от това, че има дете в училищна възраст и човек, който се подписва, че носи отговорност за него! Та мм записа детето в училище, а ако не го беше направил – социалните щяха да почукат на вратата, а той да плати солидна глоба!!! Говорим за отношение към деца, а не към родители!!! Мен държавата ме прие доста по-късно и след изпълнението на определени изисквания, а детето прие веднага!!! Местното население мен никога няма да ме приеме като един от тях, но спрямо детето ми отношението е коренно различно!!! Мен не ме канят на гости, но детето ми е канено!!! Говорим за отношенията към децата на държавно и общочовешко ниво!!! Толерантността тук и към религиите е коренно различна – със сигурност хората в лоното на официалната Англиканска църкава са малцинство сред релиигиите изповядвани на територията на Англия!!! Факт е, че в училищните столове менюто е разделено на общо, вегетарианско и халлал! Факт е, че всички са с униформи и че тези на които религията повелява са с покрити глави! Наскоро имаше дискусия в местния парламент как да се затегнат мерките срещу уредените бракове на 15г. момичета и администрацията реши да увеличи санкциите при неявяване в училище и държи отговорни училищните власти да сигнализират своевременно за неявяването на децата! Така държавата прави опит със законови средства да се противопостави на общностите в името на равенството на децата!!! Когато говоря за равенство на децата мога и много да кажа, за другата група деца, които се отхвърлят в бг – специалните деца!!! Не съм забелязала тук успеха на на класа да се е понижил само защото в класа има специални деца или деца като моето, дето не говорят езика!!! Това което съм забелязала четейки инфото за училищата, е че децата с медицински проблеми се приемат с предимство в избраното училище!!! От многото ми обикаляния по света мога само да кажа, че за едно общество можеш да съдиш по отношението му към децата и починалите!!! В кои държави има изоставени деца? Дали в Турция, Гърция, Израел има сиропиталища? Това са три държави с различни религии и много здрави общества...Как пък никой не се замисли защо тези хора са си помъкнали децата по нелегални канали, поемайки хиляди рискове към неизвестното, ами директно решиха, че това са терористи и нов криминален контингент... За мен детето е свещенно и всички деца са равни!!!
Стади дано това, което си замислила се осъществи   bouquet
Поли, Мони, Хортензия
   bouquet
Сложих да пека агнешко, оправих къщата, изпих кафето и хуквам на фризьор, че съм станала като ритана залка в главата   hahaha Усмихнат ден на всички   bouquet

# 34
  • Мнения: 471
 Whistling
Бърз отчет,че все още съм тук
Детето от вчера на градина,никакви проблеми нямаше.Имаше деца,които ходят на ясла от навършване на 1 г.и вчера ревяха като...Моята миналото лято и това има общо 4 м на ясла и не пророни сълза.Играла,яла,спала,пяла-по думи на госпожите.Детето бе весело и усмихнато и цяла вечер говореше,че утре пак ще отиде.
Аз уж ходих на зъбар(нали бях споменала).В четвъртък махна старата пломба и  сложи за втори път арсен.Да,обаче с всеки изминал ден взе да се появява болка,като се хранех започна да ме наболява,докато в неделя и понеделник бе нетърпима-нито да ям,нито да говоря,нито да пия вода...ужас.И все обезболяващи,даже не можех да спя.Днес отидох,че ми бе часа-направила съм периодонтит(или нещо такова).Жената е повече от внимателна,но плаках като малко дете.Такава болка...при раждането не ме боля толкова.Не може да стигне до нервите,щото има образувано от самия зъб някакво си нещо,което го предпазвало.А това нещо не може да го махне,защото има това възпаление и се мъчи докато не махне единия нерв,за да може да сложи антибиотик.Сложи после упойка и успя с единия нерв.Отвратително нещо.Та така де.

Когато имам повече ясна мисъл в главата си ще пиша пак.

# 35
  • при късмета
  • Мнения: 23 999
Бонболина, бързо да се оправя този зъб, че много гадно боли това нещо. Браво на детето за яслата
Калинка, децата в у-ще трябва да са равни, няма спор по това. Но и те самите, подковани от родителите си нямат никакво желание. Възрастните са виновни то е ясно, но у децата това вече е заложено (за нашите малцинства ми е думата) и те ще станат същите родители.
И против бежанците бях, именно защото реално бягаха от война по-малко от една четвърт. И в тези 12 ученици от днешния случай няма нито едно сирийче. Нито едно. Целта на бежанците тук е съвсем друга и аз не я подкрепям.
И оспорвам натякването от медиите как сме нетолеранти и как българското общество не приемало малцинствата, нито родители нито деца, а самите родители се грижат децата им да си останат капсуловани по между си.
И санкции няма за тях, за това, че не ги пращат на училище. Не само, че няма санкции, а едното малцинство, т.е. само циганите се изтъква, че го прави, а това не е вярно. Турците също не го прават, но с това не се парадира. И аз искам да ги санкционират, ама не се случва. Или поне да се намери друг механизъм, който да вкара тези деца в училище, но само и единствено при условие, че ще се спазват и от тях правилата, които да сега са важали за всички. Не да обърнат някое училище на джамия примерно. От такова училище и аз ще си отпиша детето, без никакви скруполи.
А децата с увреждания изобщо не броя в категорията която коментирах. За тях съм абсолютно за да са в нормално училище, защото и по лаишката ми информация по въпроса, това помага на самите тях.
Видях темата, предпочетох да не я отварям.

Голяма скука, захванала съм се да редя пъзели във фейса. Мислех, че ще имам много работа, като тръгне шефа на градина, но днес до обяд бях готова. Остана ми да прибера летните дрехи само

# 36
  • Мнения: 1 826
Добър ден!
Тук вали порой и е страшно,тъкмо се прибирахме с колата и заваля. ooooh!  Не ми се мисли какво е след тоя порой в ниските части,май ще трябва да си вземаме лодки за предвижване.Чистачките не смогваха ,а едно задръставен имаше.
Калинка-цветето е есенен минзухар. Laughing
Вале-кажи наистина как се чувства в новото училище Бояна? Thinking
Бонболина-дано го оправиш зъба,че е много боли.
Поли-браво за смелото решение !!!А хората винаги ще си говорят,важното е,че децата я приемат и детето е щастливо при вас.  bouquet
Лус-чакаме резултат от прегледа. Confused
Стади-давай и учи,щом имаш подкрепа от всички,ще се справиш!
Контеска-хайде стягай се и се лекувай Naughty Wink  С толкова задачи се справи ,а сега на една болест да се предадеш.
Пожелавам ви приятна вечер и да не вали,че е страшно.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 265
Здравейте момичета!

Добре съм, на жлъчката й няма нищо. Имам пясъчинки и едно малко камъче в бъбрека.  Това е. Проблемът ми е гръбнака и ставите, останалото трае.  Peace

Всичко е на нервна почва...., а почвата за нерви имам предостатъчно Wink

# 38
  • Мнения: 657
Ама как вярно го е казала Люска за почвата за нерви...Значи трябва по-малко да я торим тази почва, че да не виреят нервите на нея. Виждам, че децата се адаптират успешно към градини и училища, лека-полека всичко се канализира, само ние да сме спокойни. Напълно споделям написаното от Калинка за интеграцията. Иначе темата е обширна, та не ми се подхваща. Ох, излязох в 7 сутринта, върнах се преди два часа и май ще седна да поработя още малко, че докИментацията няма да се напише сама ooooh!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Аз подвързвах на Ванко тетрадките,че миналата ггодина го оставих сам и станаха на мекици.
Къде изчезна Марчева? newsm78
При нас още не вали,но ще почне.
Ванко има врастнал нокът и много го боли.Знае ли някой нещо за облекчаване?Практика?
Сега ще ставам,че ще пазаря на Билла.
До скоро! Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 99
Привет и от мен, да се запиша в новата тема!
Видях всичките ви ученици, много са сладки и чаровни, да имат успешна учебна година и много да ви радват!
И моите влизат вече в учебен ритъм, с много мрънкане и от моя страна де! Тази година са в различни смени, което е супер като ги знам как двамата вкъщи се дразнят! Mr. Green
Славче, за врастнал нокът мога да ти помогна-това и на мен редовно ми се случва. Лекувай с йод, капваш с клечка за уши между нокътя и кожата, това го правете поне два-три пъти дневно. Ако се е възпалил и го боли много му направи и разтвор с тетра/смрадлика/ и да си го кисне в нея поне половин час. Не ходете за махане на нокътя, с йод ще се оправи!
Само при нас ли не е дошъл още дъжда, днес пак беше доста топло.
Готвя мусака аз, по-късно пак ще намина да ви изчета и да пийнем питие!

# 41
  • Мнения: 1 826
За врасналия нокът давам лек с който на мен ми мина и то намазано от хирург.
Маз на Вишневски,стоя така намазно 3 дни без да го отвързвам и мокря,пробвай ако искаш.Мирише силно обаче-поне на мен.Cамо после ми се обели кожата.
Скрит текст:

# 42
  • Мнения: 5 996
Ето ме , обещах и се появих  Crazy
По луда от мен тик дали има ? От 6 до 14 ч на работа след това за децата ходих пералня пусках,наготвих за вечеря дробчета ( ама пуешки домашни ) по селски, след това огретен за утре да има какво да вземе мъжа за работа.Та сега "отпочинала " правя желе от грозде .Вчера взехме решение да пробваме изчетох 100 рецепти и сега импровизирам, ако се получи след седмица когато е другия гроздобер ще си взема повече грозде че сега го изядохме и само 2 кг останаха .
bonbolina оправяй зъба .
dam4o  лека работа , сработихте ли се с децата ?
luss   нервите и при мен утре ще имат първото за този сезон изпитание , ако не се вясна скоро да знаете че не е на добре работата.Та се замислям една мента глог и валеран да си сложа в чантата за всеки случай.
pisenxeto неприятно е с тези дъждове , а тепърва започват.
Отивам да си видя гроздовия сок започнал ли е да се сгъстява и ако не ще го охладя и ще го прибера за утре вечер че вече минава 21 а в 5 трябва да ставам.
Кремито не се е разписвала , хайде  Hug Hug Hug Hug Hug Hug за всички .

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Пазарих! Grinning
Благодаря за съветите за нокътчето.За йода и аз съм чувала,ще му сложа непременно.Ще купя и мазта.Яд ме е,че не го направихме по-рано,но Иван ходеше с чехли и не ги болеше така както днес,защото ходи вече със затворени обувки.
Вярно,че Креми не се е появявала.Тя май ще се мести,нещо такова прочетох набързо като се върнах от Гърция.
Луси,ти как усети,че нещо не е наред?Болеше ли те?
Ох,съвсем ви изтървах!
Джейми,какво е това желе от грозде?Сладко ли?
Аз гроздето от свекървата ще го хвърля,че ми навъди мухи на терасата,мамка му и грозде!Не го ям от бригадирските си години,където прибирах гроздето на целия Черноморски масив.Виж винцето е друга работа. Laughing
Лейди,какво ще черпиш тази вечер? Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 644
Лейди още в неделя ги изпратих.
А Емо ходи с усмивка и се връща така.
Славче имала съм проблем с враснал нокът маникюристката го оправи.
Според мен по-добре от хирург.
После мазах с едно черно кремче .Ще видя как се казва.
От понеделник до четвъртък ще ходя на курс по-английски да го подобря.
Днес ми определиха нивото и платихме .Даскалицата е китайка .От време на време я гледам  Shocked
Мм умря да се хили.

Общи условия

Активация на акаунт