Въпрос за Камина с водна риза

  • 4 551
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте,имаме камина с водна риза искам да попитам някой знае ли дали е проблем ако не се свързва с радиатори,апартамента ни е от две стай малък.Как мислите ще излъчва ли достатъчно топлина за да се затоплят стаите. newsm78 newsm78 До сега брат ми я ползваше в неговото жилище което беше голямо и там си беше свързана,но се питах като я взех в моя малък апартамент ще се получат ли нещата да отоплява без радиатори.

# 1
  • Мнения: 723
Доколкото знам ,това е целта на камината с водна риза е да се свързва с радиатори.

# 2
  • Мнения: 25 599
Стаите преходни ли са? Ако да - може и да стане номерът, стига въпросният модел да може да работи без водната риза. Най-добре е да попитате производителя.
Ако не са преходни стаите и камината е в едната от тях, по-добре сложете радиатор в другата стая. Но пак е добре да се допитате до специалист, за да изчисли каква е мощността на камината, дали и какви точно радиатори ви трябват, помпа има ли, няма ли...

# 3
  • Мнения: 5 513
Не,няма да топли.Или температурата няма да е достатъчна.Иначе може да се ползва,като
обикновенна печка,като източите водата,но от високата Т ще се пробие вътрешния
пласт на ризата и няма да може да се ползва за радиатори.
Защо не искаш да я ползвате като камина?

# 4
  • Мнения: 83
Благодаря  ви за бързите отговори.Не искаме като камина защото е много мощна за брат ми беше добре защото има голям апартамент и беше свързана с 5 радиатора,но понеже си взе камина с пелети и тази вече не му трябваше,за това реших аз да я взема в моя апартамент уж да спестя от отоплението на ток през зимата.Ще опитам като обикновена печка да я ползвам надявам се все пак да отоплява.Аз мислех също да питам в някой магазин където се продават но тя е на 7- 8 години вече дори не знам точния и модел само пише Прити марката,но все пак ще опитам някъде да попитам специалистите. ooooh! А това че от високата температура ще се пробие отвътре опасно ли е или просто няма да може да се ползва за свързване с  водна риза?

# 5
  • Мнения: 5 513
Не е опасно.Няма да може да се ползва ,като камина.
Щом са били свързани 5 радиатора значи е около 24-27
киловата.Може да си сложиш радиатор в банята и на остъклена
тераса+стаите.Има и друго,че за големите киловати печки
трябва да работят поне 2радиатора/това по спомен/.
По скоро попитай майстор на такива печки,който прави системата.

# 6
  • Мнения: 5 346
Ние имаме такава камина за 2 стаи + лирата в банята +  бойлера, който осигурява топла вода за къпане и за кухнята. Радиаторът в стаята, където е камината е излишен, въпреки че стаята е голяма- около 22 кв.м. Този радиатор  сме го затворили, защото  с него става много горещо.
Аз се дразня от тръбите и уредите на камината, които ми загрозяват интериора, но признавам, че през зимата плащам не повече от 40 лв ток, който е преди всичко от готварската печка и хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт