Резултати от изследване на ЧХГ?

  • 1 865
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!Моля за малко помощ, относно резултатите на моя близка.Ще се опитам да обясня ситуацията, на кратко.Тя е с нередовен цикъл, тъй като кърми първото си дете.Предпоследната и менструация е била на 4.08., правили са опити за бебе около 29.08., тъй като е с късна овулация.На 11.09., цикълът и идва, но няколко дни по-късно си прави тест за бременност, защото не се чувства добре.Резултатът е положителен, от което става ясно, че е забременяла при предходния цикъл.При посещението при гинеколог, не става ясно точно какво се случва, тъй като и е казал, че плодния сак е много малък, в същото време и казва, че може да е извънматочна или ранен спонтанен аборт.Тя си пусна изследване на ЧХГ, резултатите първия път бяха 1017, 48 часа по-късно 1979.Въпросът ми е това нормално нарастване на хормона ли е? И има ли смисъл сега да ходи на преглед или да изчака още поне 10 дни?
Благодаря предварително, на всички, които ще се включат  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 611
Не съм специалист, но според мен е добре. До колкото знам трябва да се удвоява на всеки 48-72 часа. Добре е да пусне пак кръвен тест, за да види дали нараства правилно. В страницата на зачатие има калкулатор за нарастването на ЧХГ и полезна информация:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … 42&Itemid=165

Успех, дано всикчо е наред   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 153
И според мен нараства нармално. Най-добре е да се следи стриктно-аз бих пуснала още едно БетаЧХГ. И след това на преглед.

# 3
  • Мнения: 167
Не е чак толкова добре. Нека да пусне още едно ЧХГ след 48 часа. Най-вероятно ще покаже нарастване, но с още по-малки темпове, т.е няма да е 4000, а 3000 да речем.
При това положение лекарят ще е прав и ще трябва да се вземат мерки.
Изхождам от собствен опит. При мен причината беше извънматочна.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Не е толкова добър резултатът. В тези граници обикновено расте над 100% на 48 часа, макар че на теория го дават 48-72 часа. Така или иначе не й остава нищо освен да чака. И да пуска нов, и да не пуска, не може да промени нищо. Трябва да се следи от лекар по-изкъсо.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 301
Какво не му е много добре на 4ГХ-то???? Все пак кърми и има и други хормони намесени,а в момента е в т,нар "цветна бременност" ли? Щом казваш,4е има и цикъл ... Нищо нередно не виждам аз в 4хг-то,ако е била с късна ову,да си го следи още един-два пъти и след това е ясно,4е ще посети лекар отново.

 Hug

# 6
  • Мнения: 8
Да, тя така или иначе ще посети скоро друг лекар.Но възможно ли е ако е извънматочна бременност, да се вижда плоден сак, макар и малък? Съжалявам, ако въпросът ми е глупав, но на мен ми звучи абсурдно.

# 7
  • Мнения: 2 153
Да, тя така или иначе ще посети скоро друг лекар.Но възможно ли е ако е извънматочна бременност, да се вижда плоден сак, макар и малък? Съжалявам, ако въпросът ми е глупав, но на мен ми звучи абсурдно.

Плодния сак се вижда при стойности над 1000. Ако се види в матката всичко е ок, но ако е в тръбата, тогава е извънматочна. Аз доколкото разбрах, се е видяла някаква сянка в матката, верочтно това плодния сак и бременността е интраутерийна-т.е. нормално е. Сега трябва плодния сак да расте.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Казах вече какво не му е наред на ЧХГ-то. Стойността в случая нищо не ни говори, тъй като не знаем в коя седмица е. Когато един такъв резултат не расте добре, няма спасение, независимо дали кърми или не и кои други хормони варират. Може да се вижда псевдо плоден сак в матката и да има извънматочна. Но едва ли случаят е такъв.

# 9
  • Мнения: 8
Ще я посъветвам да пусне още едно изследване и дано хормона да нараства достатъчно.Лекарят е измерил плоден сак 4мм, което според него не отговаря на седмицата, в която трябва да е.Друг е въпросът, до колко е обърнал внимание на това, че е с късна овулация.
Благодаря ви за отговорите, остава да изчакаме и да се надяваме всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт