Аборт -- една жестока присъда

  • 6 866
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
  В днешна България се смята за абсолютно нормално да направиш аборт. И това не се осъжда...майките може да си премахват децата съвсем безпроблемно...Смятате ли, че това е нормално?
  Аз също съм част от тези майки и чак сега осъзнавам постъпката си  - колко е абсурдна...Направих го абсолютно хладнокръвно, без да ми мигне окото, преди 7 години, и никога не съм имала угризения... до този момент, когато, след съмнения за бременност  обстойно проучих   темата за аборта,  снимков материал и т.н. Тогава прогледнах и си дадох сметка какво ссъм направила - бях категорична, че ще дам живот на това дете (въпреки, че щеше да е трето и макар, че съпругът ми беше против да го раждам). Но се оказа, че просто цикълът ми не се е бил регулирал след раждането ( преди 7 месеца родих второто си дете) и не съм бременна.
   А защо не съм се предпазвала, не знам... Истината е, че допускаме да забременяваме,  защото знаем, че , ако се случи - има алтернатива - аборт.
  Ако се забрани аборта, много повече ще се предпазваме...със сигурност. В Испания тази година забраниха аборта - само е допустим в случай на изнасилване , заболяване на майката или увреждане на плода.
   А в България сме на едно от челните места по аборти. Не е ли време да осъзнаем , че с това, уж "безобидно" и "нормално " деяние, всъщност отнемаме най- великия дар на човека -  ЖИВОТА. Това същество никога няма да види живота, никога няма да порасне, да създаде свое семейство... жестоко е - очите ми се пълнят със сълзи... А ние поставяме пред това - хиляди причини , които да оправдаят постъпката ни - кариера, не му е сега времето, таткото не иска, нямаме финансова възможност...И всичко това на фона на живота на това невинно създание... А всъщност коя причина би могла да оправдае отнемането  за отнемането на човешки живот ?
 

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 12:15 от Iza 6

# 1
  • София
  • Мнения: 28 554
Дори и да е забранен, ако съм решила да направя аборт - ще го направя. Или нелегално, или в чужбина. Твърдо против забрана съм.

ПП Дано с тази тема не пишем материал за нечия статия.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 11:49 от milenaka

# 2
  • Мнения: 2 153
Ох и за мен е безкрайно болна темата за аборта. Аз имам няколко по медицински причини, а не по желание, но пак ми е криво и безкрайно съжалявам, че се наложи това...Май не се преживява толкова лесно, независимо от причината.

# 3
  • Мнения: 122
Не съм против само по една причина - това, че ще го правят пак, но нелегално и е възможно да се осакатят завинаги. Иначе от морална гледна точка е доста лоша постъпка. Но пък на всеки човек моралните граници са поставени на различно място. Несправедливо е, че в този живот има толкова много хора, които искат детенце, борят се, правят какво ли не и чакат години, а други с лека ръка прекъсват новия живот или просто го изоставят, обричайки го на нещастие. Никога не бих направила аборт по собствено желание, ако всичко с бебето е наред, дори и да нямам нищо и да знам, че ще ми е трудно.

# 4
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 851
    А защо не съм се предпазвала не знам...Защо допускаме да забременяваме ? Защото знаем, че , ако се случи - има алтернатива - аборт.
  Ако се забрани аборта, много повече ще се предпазваме...със сигурност.   

Не виждам смисъл в тази логика  newsm78 За мен абортът никога не бил алтернатива на предпазването , в смисъл - в 21 век логиката "ако стане, има аборт" е много меко казано безотговорна.

За мен абортът е по-скоро право на избор и като такова не бива да се отнема.  Peace

# 5
  • Мнения: 18 432
Нито е присъда, нито е убийство. Аман от драма с неясна цел. Не знам кои не се предпазваме, защото аз се предпазвам. И все пак осъзнавам, че 100% гаранция дава единствено въздържанието.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 698
Не одобрявам забрана пак ще се търсят начини,което е по-лошо според мен.Всеки преценява,а защо се допуска да се случи всеки има глава на раменете.Не одобрявам захвърлянето на деца в институции,затова  както и да звучи предпочитам да се направи аборт.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 554
Нито е присъда, нито е убийство. Аман от драма с неясна цел. Не знам кои не се предпазваме, защото аз се предпазвам. И все пак осъзнавам, че 100% гаранция дава единствено въздържанието.

И от досаден и изтъркан патос, бих добавила.

# 8
  • Мнения: 5 892
Пак  ли пишем статии?  Whistling

# 9
  • Мнения: 3 031
Твърдо против забрана и твърдо за правото на избор. Който го намира за убийство, да не абортира и толкоз.

# 10
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 851
Твърдо против забрана и твърдо за правото на избор. Който го намира за убийство, да не абортира и толкоз.

И да се пази, а не да пита после "Защо допускаме да забременеем"  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 209
Не мога да разбера защо се осъждате аборта!Според мен е по-добре да се извърши вместо да се роди едно нещастно същество!

# 12
  • Мнения: 5 892
Не мога да разбера защо се осъждате аборта!Според мен е по-добре да се извърши вместо да се роди едно нещастно същество!
Или N-на брой нещастни деца, при условие, че едно не може да отгледа. В Благотворителност има една такава със 7, на която държавата и хората трябва да й ги гледат.  Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 38 476
Да се забрани аборта означава да се лишат жените от правото на избор какво да правят със собствените си тела.
Означава да се върнем векове назад, когато жената е била безгласна буква, боса, бременна и до печката.

Имаш голяма грешка за Испания:

Доброволно прекратяване на бременност или предизвикан аборт в Испания се регулира в съответствие с дял II на Основен закон 2/2010 на сексуалното и репродуктивно здраве и доброволно прекратяване на бременност. Този закон легализира практиката на аборт по време на първите 14 седмици от бременността. Законът влезе в сила на 5 юли 2010.1 Предходният регламент -Law Organic 9/19852 -  декриминализира аборт на няколко предположения. Народната партия въведе през юни 2010 г. иск срещу различни разпоредби от закона пред Конституционния съд, който все още не е гласуван. 3. В манифеста за общи избори, проведени на 20 ноември 2011 г. народна партия включва промяна на закона за аборт.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 12:22 от L'Agent

# 14
  • Мнения: 6 833
И аз съм против забраната! Всеки трябва да има право на избор. Сега, въпреки че е разрешен аборта, нелегалните аборти хич не са рядкост. Представям си какво ще стане, ако ги забранят.... А със сигурност ще има и много повече деца, изоставени на улицата.

Общи условия

Активация на акаунт