"Друговремец" на Диана Габалдон

  • 84 339
  • 228
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 847
Много,много ми хареса книгата.първата разбира се ,обаче сега като ви чета и си мисля ,че някои книги е добре да нямат продължение.Силна и хубава книга ,а сега дайте да я окалпазаним........е не съм чела втора,трета и т .н. може и да не съм права newsm78

# 61
  • Мнения: 40
Да побутна малко темичката, че съвсем я зарязахме.
Прочетох първата книга, интересна ми беше. Не толкова, колкото сериала, но успя да ме грабне. Но проблемът ми идва сега - от няколко дни се опитвам да започна втората и така и не мога да се преборя с нея. Дали заради езика, дали заради нещо друго, не знам... При вас как е? До къде стигнахте?

# 62
  • Мнения: 68
Малко трудно и на мен ми беше в началото, но после е много интересна.
Прочетох и Пътешественик.
За сега ще си дам почивка, заваладяващи книги са, но и тежки.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Почнах 5та книга. 100 стр и още не се случило това, което трябва да стане вечерта  ooooh! Значи тая жена хич не може да предвижва действието във времето. Ма как може от ставането до вечерта над 100стр и нищо съществено???!!
Казват, че тая петата била най-тегава, като гледам е и най-обемна. Да видим какво ще стане.
Втора и трета бяха ужасни, 4та биваше.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 828
Красе, разкажи накратко какво стана в скрито  Praynig

# 65
  • Мнения: 40
Красе, разкажи накратко какво стана в скрито  Praynig
И аз се присъединявам към молбата за малко спойлери Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 942
От коя книга нататък след първа ли?

# 67
  • Мнения: 2 453
От коя книга нататък след първа ли?

Да  Simple Smile.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 486

И аз я чета в момента - първата, и мисля да не продължавам - така че  Praynig ако разкажеш ще е мнооого добре

още нещо - някой да знае какво означава сасенак?  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 453

И аз я чета в момента - първата, и мисля да не продължавам - така че  Praynig ако разкажеш ще е мнооого добре

още нещо - някой да знае какво означава сасенакSimple Smile

Пренебрежително прозвище за англичанин, мисля.

# 70
  • Мнения: 3 181
Аз съм на първата, ще си чакам филма. Присъединявам се към молбата, да ни разкажеш какво става във втори, трети, четвърти и т.н. том....вие искате бързо да се развива действието, авторката след успеха на първи том, сигурно е подписала договор за следващите книги, съответно колкото повечко страници, повечко печалба.......предполагам........и е писала, писала

# 71
  • Мнения: 315
Книгата ми стана много интересна и я прочетох някак неусетно и сега ме е яд , защото не мога да продължа с втората ...мисля дори да пиша до издателството ,защото ми е интересно дали имат намерение да издадат и другите книги:)
А тук съм споделила и мнението си за книгата http://paradais535.blogspot.com/2014/10/book-review.html

# 72
  • Мнения: 40
Книгата ми стана много интересна и я прочетох някак неусетно и сега ме е яд , защото не мога да продължа с втората ...мисля дори да пиша до издателството ,защото ми е интересно дали имат намерение да издадат и другите книги:)
А тук съм споделила и мнението си за книгата http://paradais535.blogspot.com/2014/10/book-review.html

И аз много харесах първата книга. И определено и на мен ще ми е по-лесно, ако чети останалите книги на български език.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Втора книга
Скрит текст:
20 години по-късно и 2г след смъртта на Франк, Клеър води Брияна в Шотландия, с намерението да й разкаже истината за баща й. Запознават се с порасналия осиновен син на проповедника от 1книга, Роджър. Клеър дава списък на Роджър (той е историк), на хора (които е познавала в онова време) и го моли да разбере какво се е случило с тях след Калоден. Докато рови изскача името на Джейми и той я пита иска ли да знае нещо за него, тя казва че е мъртъв със сигурност. Междувременно Роджър харесва много щерката  Heart Eyes Щерката е 180, червенокоса и копие на Джейми. Докато събирам инфо от различни архиви, Роджър попада на сведение за мястото на гроба на Блек Джак и като знае, че им се пада рода, решават с Брияна да изненадат Клеър като я заведат там на мястото. Когато отиват Клеър започва да се разхожда и намира гроба Джейми. На камъка пише: Джейми Алекзандър Малкъм Макендзи Фейзър, обичан съпруг на Клеър. Няма дата на смъртта. Клеър изпада в някаква нервна криза. И така Роджър и Бри се усещат, че има нещо гнило. Същата вечер полято с много уиски, Клеър разказва цялата първа книга на двамата. Роджър е омагьосан, Бри бясна и в отрицание.
Клеър започва да разказва за времето  Абатството и така действието продължава, от мястото където свършва 1 книга. В Абатството Джейми за малко да умре от раните си, има там едни странни сцени. Докато той е в делириум Клеър се прави на БДжак и Джейми по някакъв начин се пречиства психически и живва.  Mr. Green (много странна сцена беше). Минава време, Джейми е по-добре и те решават какво да правят даси живеят живота или да се опитат да спрат бунта. Решават да спрат бунта. Клейр е бременна вече. Заминават за Париж. Там Джейми започва работа при негов братовчед, търговец на вино. Принц Чарлс е там, влизат в обкръжението му. Започват се едни безсмислени опити за провал на организацията на бунта. Клеър ходи да работи в една болница за бедни. В един момент се появява Мери Хоукинс, която ще бъде майка на детето на Бджак, Клеър си я спомня от родословното дърво на Франк. В последствие се появява и брата на БДж, Александър и двамата се влюбват. Една вечер Клеър, Мери и Мъртаг са нападнати в една уличка и Мери е изнасилена. Така не могат да я оженят за някакъв граф френски. Преди това Джейми е намерил едно хлапе да му краде писмата на Принца Чарлс, кръщава го Фъргъс (казвам го, че той си присъства оттук нанатък в книгите).
Клеър напредва в бременността, прокървява обаче пак хуква да работи в болницата. Появява се Бдж, който не е мъртъв. Умрял е оня малоумния войник в затвора. Джейми хуква да си отмъщава, Клеър е обсебена от мисълта да спаси БД, за да можел да се пръкне после мъжа й Франк. Отива в полицията и казва, че БД я нападнал и че той бил изнасилил Мери. Така Джейми не успява да го докопа. После изнудва Джейми да не го убива. В крайна сметка Джейми хваща Бд да изнасилва Фъргъс и му обявява дуел. Клеър пак хуква да го спасява и губи детето. Джейми е в затвора, а БД смъртно ранен и в областта на слабините, т.е импотентен. Оживява по чудо Клеър и заминава на село с една френска дама. Минават месеци и тя разбира, че Джейми в Бастилията. За да го спаси се среща с Луи 15 и той преспива с нея. Пускат Джейми, карат се там и прочее, накрая са пак заедно.  Джейми е изгонен от Франция като е помилван и в Англия и се връщат в Лалибрих.Там си живеят иделично докато не се получава писмо, в което се пише,ч е се вдига бунта и че Джейми е един от основните бунтовници. Няма накъде включват се бунта. Накрая точно преди разгрома на бунтовниците при Калоден, Клеър кара Джейми да се опитат да убият принца и така да спасят армията. Дугъл чува (Колъм е умрял точно след като Клеър му намекна да не се включва в бунта. Дугъл поема клана и го вкара във войната веднага). Дугъл се опитва да убие Клеър и в крайна сметка Джейми го убива. Вижда го някакъв от клана Макендзи и се споразумяват да му даде 1 ден преди да се предаде. Джейми води Клеър до камъните и кара да премине, защото била бременна. Той там й следи цикъла и все на наясно  Mr. Green. Тя минава, а той отива да се бие и да умре.
После разказва как се е върнала, как Франк не й повярвал за пътуването във времето. Как решил да остане с нея, а го не искала. Колко била трудна бременността и как ако е била останала там е нямало да износи детето. Дугъл й беше предал съобшение от Гелис там с цифрите и се оказва, че могат да я проследят, защото още не е преминала. А Роджър е пряк потомък на Гелис и Дугъл ( малко рода се пада на Джейми хах).
Намират Гелис и виждат как убива мъжа си, за да направи жертвопреношение и преминава в миналото през камъните 
А и забравих, Александър Рандъл е болен от туберколоза, събира се с Мери, тя забременява и той преди да умре моле БД да се ожени за нея. Бд преди това е намерил Клеър и в замяна на грижите й за Алекс й предава информация за английските войски.
Горе долу това се случва, има там интриги в двора на краля и всякакъв пълнеж
Ще се опитам утре да преразкажа и 3 и 4 книга. Или ако ми изскочи време днес

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 15:54 от Красе

# 74
  • Мнения: 2 847
Е ,Красе супер си Joy  спаси ми един куп безсънни нощи с книжките на Диана Габалдон.Май ще изляза права ,че първата книга е супер и другите след нея са пълнеж.................  bouquetмое мнение!

Общи условия

Активация на акаунт