Пълномощо за пътуване на дете с един родител

  • 843
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112

Здравейте , мами
 Знам че се е писало по темата, но питам специално за Германия.
Как се изготвя това пълномощно, къде се заверява , в свободен текст ли е? . Ще пътувам сама с бебо ,които е немска гражданка и ще ми трябва такова пълномощно нали. ?
А за издаването на паспорта има ли нещо особенно
Благодаря ви предварително

# 1
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
За паспорта няма нищо особено, отиват двамата родители с акта за раждане и снимка на бебето в кметството и паспорта е готов за 10 минути.Пътувала съм много пъти с моите деца сама ( те са немски граждани), но никога не са ми искали декларация.Но ако искаш за да си по- спокойна си изкарай.Успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 215
Щом детето ти е и чужд гражданин не ти трябва пълномощно. То е само за деца, чиито родители и двамата са български граждани и то няма друго гражданство. В твоя случай това не важи.

# 3
  • Мнения: 436
Здравей,
Пълномощно не ти е необходимо. То стана като психоза вече с тези пълномощни. Никой никога не ми искал такова нещо нито в Де нито в Бг. Лек път.

# 4
  • Мнения: 847
Здравей,
според мен най добре се обади в БГ посолството в Германия -дано там ти отговорят ....Аз имам сащият проблем -ще се прибирам в БГ с бебо ,който за сега има само френски паспорт ,татито няма да пътува с нас....Аз питах в нашето посолство в Париж и там ни казаха 4е ни трябва пълномощно при влизане и излизане от БГ ....Те имат готови бланки ,попълваш ги на бълг.,плащаш и готово -аз си извадих такова пълномощно за да ми е по сигурно ,4е като ги знам как се заяждат още от летището ,ми е писнало ,дано да нямаме проблеми...

Общи условия

Активация на акаунт