Уроци по плуване за бебета/Плуване за бебета и новородени

  • 8 255
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Аз от септември 4акам за място  Laughing При нас не боравят със седмици.
Басейн4ето за бебета било разли4но, поне така ми казаха. А пък най-добре било да се запо4не с новородени беб4ета, защото при тях го имало инстинкта да плуват, след 3 месеца се губел.
Станислава, и тя е в Лондон, води нейното беб4е. Дано да се вкл. с пове4е инфо. Ние още 4акаме  Tired

# 31
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз и преди съм ги хвалила тези курсове, и сега ще се повторя: заслужава си!

# 32
  • Мнения: 804
 А тук в САЩ практикува ли се и къде? Някоя мама ако е запозната да разкаже как е тук, предлага ли се курсове за  плуването на бебоците. Аз виждам по басеините в жилищните комплекси, че майките си ги водят от много мънички. Дали душа след хлорната вода е дотстъчен? Все това се чудя не вреди ли на нежната бебешка кожа? newsm78

# 33
  • Мнения: 1 493
Аз практикувах "плуването" с бебоците в детското корито с много вода от първите им къпания. На времето / 1979 и 1981 г / това не беше модерно и много ми се чудеха. На бебетата е вродено плуването, това е инстикт и им доставя голямо удоволствие. Можете да го практикувате и във ваната. Лично аз съм скептично настроена към общинстите басейни. Тренирах плуване и доста съм си патила от хлора и дори няколко конюнктивита, които лепнах по басейните.

# 34
  • Мнения: 884
И аз си мислех да напълня първо ваната и да пробвам там   Laughing но пък не знам как точно се подхожда  за да не се уплаши мъника...
А за бебешкото плуване някой спомена ,че нивата на хлора се  проверяват постоянно в бебешкия басейн. Мен ме притеснява по скоро евентуална уплаха, а и че е още  зима и да не настине докато се преобличаме и къпем там.

# 35
  • Мнения: 2 032
Macoball, в Greenwich. Курсовете се казват Aquatots.
Като гледам, повечето не се плашат от водата, а например от отпускането по гръб, или като ги карат да скачат във водата (на един по-късен етап).
Мери, ти ако искаш може сама да водиш бебо: просто го държиш със водата да порита малко по корем и малко по гръб като начало, отначало подкрепяш по-голямата част от тялото, по-нататък-само главата. Движиш го ти да се усети вертикално вв водата. Като е по корем като пуснеш някоя играчка да плува пред него, те драпат да я хванат и инстинктивно риткат във водата. Топваш го под вода и веднага го изваждаш: ако е под 6 мес, ще си затвори инстинктивно устата. Иначе ги учат да правят балончета първо, да схаванат, че не се пие водата.
Ама и аз да си призная, през зимата не ми е приятно да излизаме полу-подсушени навън, пък ако ще да е само да паркинга.

# 36
  • Мнения: 884
Благодаря  Алиса ! Току що се записахме  Simple Smile започваме в понеделник(тъкмо хванах новата група) а и се оказа ,4е ни е наблизо. Няма никакво чакане при нас   ,курса е 5 седмичен, ще пиша как е минало другата седмица.  отивам да търся тези  гащи  за вода Grinning

# 37
  • Мнения: 2 032
Гащите за вода-в Mothercare.

# 38
  • Мнения: 768
Ние ползваме HUGGIES LITTLE SWIMMERS има ги във всеки супермаркет.

# 39
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз все се каня да заведа Тони на басеин, но все о6те не сме ходили.
А веднъж гледах по ТВ как хвърлят бебетата във водата и после те сами изплуват и това о6те от първия път. Изглежда ми малко стра6ни4ко, при вас така ли правиха?

# 40
  • Мнения: 293
И ние се водим от 6-месечни на плуване. Голям кеф.Но от година, две времето доста намаля и даваме по-свободно. Веднъж седмично. На мен ми се случва много често да пътувам и когато съм пак някъде по командировки, се водят с баща си.

# 41
  • Мнения: 293
Mama Strumpf ,
има и такивам,които ги хвърлят. Аз изпитвам ужас само като ги гледам. Никога не съм позволявала.Вижда ми се много страшно!

# 42
  • Мнения: 649
да се отчета и аз  Hug и ние ходим на плуване от няколко месеца. бебо е само с памперс, който е специален за плуване- непромокаем. иначе много се радва във водата, започва да пличка с крака  Grinning и да бърбори. правят / таткото и бебо/ различни упражнения за заздравяване на мускулите и т.н. гмуркане, плуват и самостоятелно, но със специални пояси за бебета. водата е много топла- към 28- 30 градуса! мислим да продългаваме, записани сме на курс по един път в седмицата

# 43
  • Мнения: 38
Много е готино!!!! Simple Smile Ние сме много доволни ходихме един курс в момента не из4акваме да се постопли времето и пак започваме с температурата на водата се свиква , не е ,много топла , но като се движиш е добре.
Децата са разделени на възрастови групи и всеки курс се прави нешто ново и различно.
Хигиената е добра бебоците плуват с бански за еднократна употреба те са си като памперс с ластик.
Басейна е предназначен само за деца и бременни. Взима се душ преди и след плуване а след това трябва да се намаже телцето с крем против изсушаване.
А и мисля, че е разнообразие и за майката. А за детето плуването  е полезно закалява и развива цялата двигателна система.

# 44
  • Мнения: 38
Много е хубаво и аз го препоручвам горещо  . Плуването закалява детето , развива цялата му двигателна система и за майката е много приятно и най вече разнообразява ежедневието.
Ние сме в Чехия тук също е доста популярно.
 Децата са разделени на възрастови групи,  правят се различни упражнения, потапят се , скачат  и тн. задължителни са бански за еднократна употреба ( като памперси с ластик) ,преди и след плуване се взима душ и след това трябва да се намаже телцето с крем против изсушаване . След басейна се влиза в топло джакузи  да се стоплиш, отпуснеш  и децата да поиграят .
Целта е да свикне, да не се страхува, да се отпуска във водата, да поема въздух  и да се потапя и едва сле 3-4 год могат да се научат да плуват сами. Но трябва да се ходи постоянно .

Общи условия

Активация на акаунт