И напук на есенната скука, малко ЮЛЧЕ вкъщи гука! - Тема 2

  • 31 706
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Ку-куу! И аз да се разпиша. Лале в дъжда,   bouquet
И аз ям сладко в промишлени количества. Качила съм 3 кг след болницата. УжасТ!
Решила съм от 25.03 ( след РД-то ми на 24-ти) да направя една 90 дд преди лятото.
Сега нещо не ми е до диети, макар че от 2 дни вече не кърмя.  Sad
Ще се огледам в нета за някакви упражнения в домашни условия. Не съм много спортна натура, дано да не си остана с каненето.
В момента бебето спи, а аз успоредно пиша в нета и се опитвам да се лакирам за първи път след два месеца. До сега все ме беше страх да не се събуди преди да ми е изсъхнал лака. Ще бъде голяма тръпка.  Laughing

# 16
  • Мнения: 770

.....Решила съм от 25.03 ( след РД-то ми на 24-ти) ......

И моят РД е на 24,03  Heart Eyes

Аз пък плюскам сладости като провалена и това изобщо не ми се отразява. При мен количествата се измерват в тавички. Сега си сътворих един любим сладкиш с тиквички, който домочадието не желае даже да опита. Една тава ми свършва за вечерта и двете нощни ставания да цедя. И до сутринта - тю-тю, няма никой. Буркан мед - за три дни, тук промишлени количества отиват само за мен, за детето отделно. 
Тавичка шоколадов сладкиш със заливка шоколад, тавичка сладкиш с кроасани, тортичка .... Всичко омитам в рамките на деня или ако съм го приготвила вечер - в рамките на вечерта. Нон стоп се плющи сладко и имам съмнения, че причината е анемия.

# 17
  • Мнения: 500
Запис и от нас, , благодаря Лаленце

# 18
  • Варна
  • Мнения: 483
Връщаме се от консултация. Въпреки проблемите с храненето ни сме наддали около 600 гр., от които само за последната седмица 160 гр., което показва, че има резултат от лечението. Ади е 5620 гр и 58.5 см. Сложиха ни само ваксина против Хепатит Б, защото детето е супер изнервено от проблемите с коремчето. Заспа докато се прибирахме и не успях да й дам Панадол. Изписаха ни още храносмилателен ензим и едно хомеопатично и вече й станаха толкова много лекарствата на малката, че ще трябва график да правим. Уж са безобидни повечето от типа на пробиотици и капки за колики, но все пак.. Обаче докторката много ни наплаши, че не било нормално дете на 3 месеца да плаче толкова и че ако проблемът бил от коремчето, нямало да се успокоява като я вземем на ръце. Каза, че имало психологичен момент и че Ади щяла да бъде много проблемно дете и дрън-дрън направо ми се прииска да се гръмна. Има ли и други тримесечни в групата, които да реват, ако не са на ръце и как ще ги отучваме тези бебета?


Знаете ли дали имунизациите влияят на кръвните изследвания? Че имаме да правим ПКК и забравих да питсам докторката.

За сладкото - аз много обичам. Всъщност обожавам да ям и то не само сладко, но ми се лепи и се въздържам. Заради пустата ми лакомия през бременността качих 25 кг и сега се чудя как да сваля оставащите 15. Та сега сладко си позволявам рядко и то не в чист вид. Преди малко изядох 1 пакетче Несвита с допълнително количество овесени ядки и сухо мляко и тази седмица май това е единственото сладко, което съм яла. Купих си едни ластици и спортувам вкъщи с тях, но засега само 4 пъти май, че ми дойде през 20 дена пак. Този цикъл кога ли ще се нормализира!? Не стига, че имах 40 дена лохии, ами и по два пъти в месеца ми идва.

# 19
  • Мнения: 10 874
 Hug Hug Hug

И аз започнах да се чудя за тия зъби. newsm78 Втори ден Елица е много нервна, плаче доста, постоянно иска да бозае и смуче каквото докопа - ръцете си, играчки, одеялото... Tired По цял ден е с биберона, но изпусна ли я от поглед, го плюе и смуче каквото й падне. Хайде за вчера има оправдание да е сърдита, понеже ми беше лошо и лежах и не съм я забавлявала с нищо, та може да й е било скучно. Ама днес вече съм си добре, а тя е в почти същото състояние. Не знам вече... Дано се оправи. Confused

# 20
  • Мнения: 770
...........Има ли и други тримесечни в групата, които да реват, ако не са на ръце и как ще ги отучваме тези бебета?

Ивайло е точно такова дете. Цял ден ми е в ръцете. Спи два пъти за 20 минути. В тях използвам да измия помпата и шишетата и да изцедя. Всичко друго, което върша е придружено с рев и последващо давене, щото от напъване повръща. И не само да е на ръце, но и да е изправен и да обикалям. До тоалетна надали и по два пъти ходя, докато ММ не се прибере. Наистина отнема ми всичкото време, без преувеличение. Не знам и аз какво да правя. Щото и по-лошо ще става.
Засега огласяме квартала и плюем плюнки....

# 21
  • Мнения: 10 874
Ох, и темата съм пуснала от моя профил... Tired
Ще извинявате, чак сега видях каква съм я свършила. ooooh!
Ще внимавам повече другия път. Blush

# 22
  • Мнения: 49
Да ви се похваля днес мойто слънце Светли става на 3 месеца  Heart Eyes да ми е жив и здрав txtloves newsm76

# 23
  • Мнения: 3 404
Таня Heart Eyes
С тия зъби ме хвърляте в .... Sick
Та още се борим с коликите,та и зъби  ooooh!  моя се плюнчи доста тия дни, като се замисля сега  ooooh! ама ..ще ми се да го изключа като вероятност,раноооо е,мисля да ни даде почивка известно време и тогава другия зор.Има дечица,които не ги усещат даже,дано сме от тях  Praynig биберона яко е в действие още от коликите в началото
Вчера пътувахме до София,доста нагорно ни беше от сутринта до вечерта ,имахме си работа,с малко дете не си е на път #Cussing out и в лудницата ,даго раздрусвам на ръце в джъмбо и сме му купили бодита за 12 и 18 месеца  ooooh! Mr. Green
Иначе този чай с който имахме проблеми нали ревеше за него,сега не го иска  Crossing Arms Joy Mr. Green луда работа,и наистина лайката прави чудеса,много добре влияе на детето.така ми е спал по 5-6 часа.аз давам коликинд за коликите и в него също има лайка.
И аз запуках сладкото,по принцип не ям,по време на бременноста ми се отключи апетита,но ми беше забранено,сега съм на вълна халва  Joy ,иначе си слабея.
Моя юнак на ръце не се носи,освен предните 3-4 дни покрай острите колики,та си мислехме с ММ как ме рътсело вече детето,явно разбирало вече  hahaha пък то коремчето го мъчело.Иначе наяжда се,уригване,държим го още обърнат напред 1-=на мин заради повръщането и той си мрънка да си ляга  ooooh! hahaha чудооо иска в кошарата да ляга  Laughing
Днес при нас беше жега,та бяхме по боди пак само.
Тия ваксини до кога ще се бавят егати,притеснявам се вече.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 421
ZVEZDA * лайката как я даваш и по колко,аз имам тук насипен чай лайка,дали мога да варя и  да давам на бебето.
Като ви гледам как се оплаквате много ми става мъчно за вас.Моят бебок пък не иска да го държа на ръце,взема ли го стой 15 минути и започва да ме бута да нервничи.Най обича да си лежи и сам се занимава на гимнастиката или просто си лежи и гледа.Спинка си няколко пъти на ден или ако е буден не ме занимава,все едно нямам бебе.Рядко плаче абе дано да е така и занапред,но имам съмнения,че като порасне ще ме побърква  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 913
Мен пък ни най-малко не ме притеснява, че детето можело да свикне на ръце. И да свикне, колко ще откара така - докато проходи. Малката в интерес на истината си търси гушкането, разнасянето и вниманието, но в сравнение с брат си е песен. Той беше вечно в нечии ръце и пак недоволен, движение му беше майката.  ooooh! От към 3м. до към 10-месечен в количката имаше тръни, лъжеше се да стои в нея само, ако е заспал - събуди ли се - забрави.
Mar_bella хич не я слушай - от едното в другото ухо. Според мен може и внимание да търси човечето, в което както казах няма нищо лошо, но може и действително да е от коремчето. Още повече ти спомена за рефлукс и как ще надигате всичко - по тази логика като го вземете детето и е изправено може наистина да не го боли... На принципа на киселините.. Знам ли - разсъждавам си.  Embarassed

# 26
  • Мнения: 10 874
Таня, честита месечинка на Светли! Hug

За носенето на ръце - и аз си я нося, а като ме заболят ръцете, я слагам в кенгуруго. И тя е доволна, и аз. Да си приказват хората. То ако ги слушам за всяко нещо, трябва да се обеся. ooooh! Ма то и да се обеся, пак ще има приказки. Така е с хората, нямат угодия. #2gunfire

За сладкото - допреди бременността хич не обичах сладко. Ядях шоколад веднъж в седмицата, че и по-рядко. И не можех да изям цял шоколад, че ми ставаше лошо. Обаче по време на бременността си ядях стабилно шоколад, че и по два ден. Blush И сега мога да ям по два (и го правех доскоро - тия пусти Милки, колко изядох, а една кьорава флашка не спечелих Crossing Arms ) От днес съм на 90-дневната диета и спирам шоколадите и другите боклуци. Трябва да се влиза във форма. Flutter

# 27
  • Мнения: 556
И моята джвъчка обича да е гушната и друго почти не признава. Аз и хванах цаката и е в слинг, седнало положение напред. И вълкът сит и агнето горе- долу цяло Laughing( дърпа ме кръста). Но тя е в слинга, придреме като реши и сме си така, все едно бременна  Laughing.
И аз мисля че детето си има нужда от гушкане и е добре да му се дава. Както виждаме си е до темперамент, на Иванела детенцето явно на този етап няма нужда да е лепнато за нея, нашите пък имат. Различни са. Аз съм на мнение че такива малки бебета щом плачат значи имат нужда от мама, няма значение защо точно. А нали мама е за това, да гушка и да успокоява детските неволи Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 3 404
Аз точно преди да ни хванат пак коликите му казвах на ММ,това дете не иска да го нося,от шишето в кревата.А пък аз искам да му се порадвам да го усещам  Heart Eyes времето минава,утре ще порасне и както е мъжко няма да ми дава и да го целувам.И то на,колики и  на ръце  Mr. Green. Хич не слушам,че така било свиквало,ми да го оставя да реве и да се гърчи ли,мойто си е,аз си го нося  Crossing Arms
Чая е на милупа,в БГ не го внасят май,ние си го взимаме от първата аптека в Гърция,на гранули е.Като е по-сладичък по го харесва(не подслаждам,той си е такъв)
5 Е е кутийката,http://www.cheapbasket.com.cy/index.php?id=4&product_id=3509 от 0-4м се слага една лъжичка на 100гр.,ама аз слагам повече.

# 29
  • Мнения: 10 874
Аз съм на мнение че такива малки бебета щом плачат значи имат нужда от мама, няма значение защо точно. А нали мама е за това, да гушка и да успокоява детските неволи Heart Eyes
  202uu Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт